Jedynie prawda jest ciekawa


Romaszewska: Kiszczak w zawieszeniu, a Miernik do więzienia?

22.04.2016

"Kiszczak był szefem MSW i odpowiadał za to, że strzelano (...) skazano go na dwa lata więzienia w zawieszeniu. A pana Miernika na początku skazano na dwa miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, a teraz postanowiono podnieść na 10 miesięcy" -– oburza się Zofia Romaszewska, b. działaczka Solidarności i doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy, komentując wyrok ws. Zygmunta Miernika.

Jak przypomina TV Republika - decyzją sądu, Zygmunt Miernik został wczoraj prawomocnie skazany na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za tzw. protest tortowy. Sąd uznał go za winnego naruszenia nietykalności cielesnej sędzi Anny Wielgolewskiej z Sądu Okręgowego w Warszawie, która została przez niego ugodzona tortem w tył głowy.

"17 lat toczył się proces ws. Kiszczaka i nie mógł się skończyć, okazało się, że ma demencje i ledwie zipie. Ale to powadze sądu nie ujmuje, że można 17 lat toczyć taki cyrk?" – podkreślała Romaszewska.

"Wiadomo było, że Kiszczak był szefem MSZ i odpowiadał za to, że tam strzelano, niezależnie od tego kto strzelał, to on był na czele MSW (...) nawet jeśli bez jego wiedzy strzelano, to on odpowiadał i to po godzinie powinno być jasne, zresztą po sprawie tortowej skazano go na dwa lata więzienia w zawieszeniu, a pana Miernika na początku skazano na dwa miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, a teraz postanowiono podnieść na 10 miesięcy"– mówiła Romaszewska. 

"To skala niewspółmierna do tego co sąd wyprawiał przez te 17 lat, jak można pozwolić, że ta sprawa się toczy 17 lat i uważać, że to nie szkodzi powadze sądu (...) to jest chore"- dodał.

Romaszewska podkreśliła też, że w takiej sytuacji obywatele są bezbronni i "niewiele mogą zrobić". 

"Ilość skarg na sądy jest gigantyczna, ale co my mamy zrobić. Nic, po prostu nic"– dodała.

ansa/TV Republika

[fot. wPolityce/PolskieRadio.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook