Jedynie prawda jest ciekawa


Romaszewska: Każda władza powinna mieć porządną opozycję

23.12.2016

„W ramach totalnego hałasu i totalnej krytyki wszystkiego najbardziej przeszkadza mi brak prawdziwej opozycji. To bardzo poważny problem. Każda władza powinna mieć porządną opozycję. Ale ta sytuacja, w której cokolwiek nie zostałoby powiedziane, zostaje skrytykowane powoduje, że również ta druga strona, czyli opozycja, nie słucha, co się do niej mówi” - powiedziała w rozmowie z „Polska The Times” Zofia Romaszewska, legendarna działaczka opozycji antykomunistycznej.

Zauważyła, że obecnie opozycja ma niewiele do zaoferowania, więc nie ma partnera do rozmów. Jej zdaniem nie jest to jednak sytuacja, która narodziła się nagle. Trwała bardzo długo i doprowadziła do tego, że nie potrafimy rozmawiać merytorycznie, nie mamy kultury normalnego dyskutowania. 


 „Dla mnie to latanie przez opozycję do Brukseli, to skarżenie, to powrót do przeszłości, kiedy latano do Związku Radzieckiego. Też tam jeździli i też skarżyli. Dokładnie to samo” - podkreśliła. 

 Dodała, że martwi ją również to, że rząd pracuje w tak szybkim, szalonym tempie. Jak zauważa, takie działania wymusza opozycja i jest to działanie przeciwko krajowi, niezależnie od tego, kto by nim rządził. Zofia Romaszewska jest również przeciwna temu, że opozycja oczekuje, że prezydent na drugi dzień po wyborach powinien spełnić wszystkie obietnice. Nie powinno się to odbywać w takim tempie, należałoby się jednak nad pewnymi sprawami zastanowić. 

 „Z tego będą różne kłopoty, nie ma żadnej wątpliwości. Opozycja, która wymusza tego typu tempo, zamiast mówić o merytorycznych rozwiązaniach, tylko naciska: Czy pani Beata Szydło już to zrobiła?, to teraz z kolei krzyczy, że zmiany dzieją się za szybko. Rząd jest bardzo zapracowany, dokonują zmian rzeczywiście, stąd sama się zastanawiam, czy nie za szybko to się dzieje” - powiedziała Romaszewska.  

wkt/Polska The Times

[for. fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook