Jedynie prawda jest ciekawa

Rokita we "wSieci": Pierwsza zadyszka Kukiza

06.07.2015

Czy kapitał sprzeciwu wobec „warszawskiej polityki” jest na tyle duży?

Na łamach najnowszego numeru tygodnika "wSieci" czytamy bardzo ciekawą analizę Jana Marii Rokity, który stara się opisać fenomen Pawła Kukiza i jego ruchu, a także przewidzieć jego kolejne ruchy i poczynania. "Kukiz nie jest w stanie ogłosić jakiegokolwiek programu wyborczego bez obawy, że nie będzie on kontestowany przez współpracowników" - czytamy.

Zdaniem Rokity ruch muzyka, który otrzymał w wyborach prezydenckich ponad 20 procent głosów, jest skutecznie rozgrywany przez Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość. Zwłaszcza to drugie ugrupowanie - w ocenie publicysty - jest zagrożeniem dla Kukiza. "W obliczu niechcianego referendum i zagrożenia ruchem Kukiza obie „stare” partie zachowują się czujnie i chytrze, używając zręcznych sztuczek z arsenału gry politycznej dla osłabienia Kukiza i wymigania się spod referendalnej gilotyny" - ocenia.

Co dalej z Kukizem? "Czy kapitał sprzeciwu wobec „warszawskiej polityki” jest na tyle duży, że wystarczy Kukizowi do nabrania po obecnej zadyszce nowego oddechu?" - pisze Rokita.

LL

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook