Jedynie prawda jest ciekawa


Rokita: Macierewicz to wybitna osobowość

10.11.2015

„Mówi Pan serio teraz?” - Pieńkowska nie wytrzymała.

Jan Rokita uważa, że Antoni Macierewicz jest postacią wybitną. Prowadząca z nim rozmowę Jolanta Pieńkowska słysząc te słowa nie wytrzymała...

W TVN24 Biznes i Świat Rokita tłumaczył, że nie wierzył od początku w nominację Jarosława Gowina do MON. „Każdy, kto zna trochę kulisy polityki wiedział, że akcja z nominacją Gowina, była akcją prezesa Kaczyńskiego, a nie pani Szydło. Pani Szydło ją tylko wykonała” - tłumaczył były polityk PO.

„Kaczyński uważa, że wojskowość jest mocno zdegradowana i wymaga mocnej ręki, a Macierewicz jest człowiekiem twardej ręki. To bardzo wybitna osobowość” - mówił dalej Jan Rokita.

Ja uwagę, że Macierewicz jest osobowością wybitną prowadząca rozmowę Jolanta Pieńkowska nie wytrzymała i niemal zakrzyknęła: „Mówi Pan serio teraz? Czy to jest...”

„Tak, tak mówię absolutnie serio” - uspokajał Rokita wyraźnie zaskoczoną dziennikarkę. „Ja go pamiętam jako szefa MSW w rządzie Jana Olszewskiego. To jest bardzo wybitna osobowość. Ale problem polega na tym, że ma on olbrzymią przesadę do retorycznej przesady” - tłumaczył Rokita.

W jego ocenie, gdy Macierewicz „powstrzymuje się od retorycznej przesady, to wszystko jest ok”. „Problem, że on w tę retoryczną przesadę wciąż wpada. Może stanowisko ministerialne go od tego powstrzyma, tego nie wiem” - tłumaczył.

Rokita odniósł się także do innego ministra. W jego ocenie nominacja dla Mariusza Kamińskiego jest pewnym ryzykiem. „To ryzyko, które podjął Kaczyński. Ryzyko polegające na tym, że toczy się proces Kamińskiego, w którym zapadł wyrok. Jeżeli wyrok się uprawomocni, to Kamińskiego może dotknąć zakaz piastowania funkcji publicznych, który jest bezwzględny i nie zależy od żadnej decyzji władzy” - mówił. „Kaczyński zakłada, że ryzyko zapadnięcia takiego wyroku jest nikłe, bo sprawa jest co najmniej wątpliwa, a sędziowie w nowych warunkach politycznych raczej nie będą skłonni do wydawania takich wyroków (…) zarzuty wobec Kamińskiego są czysto polityczne” - dodał Rokita.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook