Jedynie prawda jest ciekawa


Rokita: Macierewicz to wybitna osobowość

10.11.2015

„Mówi Pan serio teraz?” - Pieńkowska nie wytrzymała.

Jan Rokita uważa, że Antoni Macierewicz jest postacią wybitną. Prowadząca z nim rozmowę Jolanta Pieńkowska słysząc te słowa nie wytrzymała...

W TVN24 Biznes i Świat Rokita tłumaczył, że nie wierzył od początku w nominację Jarosława Gowina do MON. „Każdy, kto zna trochę kulisy polityki wiedział, że akcja z nominacją Gowina, była akcją prezesa Kaczyńskiego, a nie pani Szydło. Pani Szydło ją tylko wykonała” - tłumaczył były polityk PO.

„Kaczyński uważa, że wojskowość jest mocno zdegradowana i wymaga mocnej ręki, a Macierewicz jest człowiekiem twardej ręki. To bardzo wybitna osobowość” - mówił dalej Jan Rokita.

Ja uwagę, że Macierewicz jest osobowością wybitną prowadząca rozmowę Jolanta Pieńkowska nie wytrzymała i niemal zakrzyknęła: „Mówi Pan serio teraz? Czy to jest...”

„Tak, tak mówię absolutnie serio” - uspokajał Rokita wyraźnie zaskoczoną dziennikarkę. „Ja go pamiętam jako szefa MSW w rządzie Jana Olszewskiego. To jest bardzo wybitna osobowość. Ale problem polega na tym, że ma on olbrzymią przesadę do retorycznej przesady” - tłumaczył Rokita.

W jego ocenie, gdy Macierewicz „powstrzymuje się od retorycznej przesady, to wszystko jest ok”. „Problem, że on w tę retoryczną przesadę wciąż wpada. Może stanowisko ministerialne go od tego powstrzyma, tego nie wiem” - tłumaczył.

Rokita odniósł się także do innego ministra. W jego ocenie nominacja dla Mariusza Kamińskiego jest pewnym ryzykiem. „To ryzyko, które podjął Kaczyński. Ryzyko polegające na tym, że toczy się proces Kamińskiego, w którym zapadł wyrok. Jeżeli wyrok się uprawomocni, to Kamińskiego może dotknąć zakaz piastowania funkcji publicznych, który jest bezwzględny i nie zależy od żadnej decyzji władzy” - mówił. „Kaczyński zakłada, że ryzyko zapadnięcia takiego wyroku jest nikłe, bo sprawa jest co najmniej wątpliwa, a sędziowie w nowych warunkach politycznych raczej nie będą skłonni do wydawania takich wyroków (…) zarzuty wobec Kamińskiego są czysto polityczne” - dodał Rokita.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook