Jedynie prawda jest ciekawa


Rokita: Macierewicz to wybitna osobowość

10.11.2015

„Mówi Pan serio teraz?” - Pieńkowska nie wytrzymała.

Jan Rokita uważa, że Antoni Macierewicz jest postacią wybitną. Prowadząca z nim rozmowę Jolanta Pieńkowska słysząc te słowa nie wytrzymała...

W TVN24 Biznes i Świat Rokita tłumaczył, że nie wierzył od początku w nominację Jarosława Gowina do MON. „Każdy, kto zna trochę kulisy polityki wiedział, że akcja z nominacją Gowina, była akcją prezesa Kaczyńskiego, a nie pani Szydło. Pani Szydło ją tylko wykonała” - tłumaczył były polityk PO.

„Kaczyński uważa, że wojskowość jest mocno zdegradowana i wymaga mocnej ręki, a Macierewicz jest człowiekiem twardej ręki. To bardzo wybitna osobowość” - mówił dalej Jan Rokita.

Ja uwagę, że Macierewicz jest osobowością wybitną prowadząca rozmowę Jolanta Pieńkowska nie wytrzymała i niemal zakrzyknęła: „Mówi Pan serio teraz? Czy to jest...”

„Tak, tak mówię absolutnie serio” - uspokajał Rokita wyraźnie zaskoczoną dziennikarkę. „Ja go pamiętam jako szefa MSW w rządzie Jana Olszewskiego. To jest bardzo wybitna osobowość. Ale problem polega na tym, że ma on olbrzymią przesadę do retorycznej przesady” - tłumaczył Rokita.

W jego ocenie, gdy Macierewicz „powstrzymuje się od retorycznej przesady, to wszystko jest ok”. „Problem, że on w tę retoryczną przesadę wciąż wpada. Może stanowisko ministerialne go od tego powstrzyma, tego nie wiem” - tłumaczył.

Rokita odniósł się także do innego ministra. W jego ocenie nominacja dla Mariusza Kamińskiego jest pewnym ryzykiem. „To ryzyko, które podjął Kaczyński. Ryzyko polegające na tym, że toczy się proces Kamińskiego, w którym zapadł wyrok. Jeżeli wyrok się uprawomocni, to Kamińskiego może dotknąć zakaz piastowania funkcji publicznych, który jest bezwzględny i nie zależy od żadnej decyzji władzy” - mówił. „Kaczyński zakłada, że ryzyko zapadnięcia takiego wyroku jest nikłe, bo sprawa jest co najmniej wątpliwa, a sędziowie w nowych warunkach politycznych raczej nie będą skłonni do wydawania takich wyroków (…) zarzuty wobec Kamińskiego są czysto polityczne” - dodał Rokita.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook