Jedynie prawda jest ciekawa


Rokita: Francja wpada w muzułmańską pułapkę

23.01.2015

Co dalej z Paryżem po zamachu na "Charlie Hebdo"?

"Pogrążona w swoich postrewolucyjno-wolteriańskich przesądach Francja nie jest w stanie nawet zrozumieć sama swojej sytuacji. I dlatego będzie wpadać coraz głębiej w muzułmańską pułapkę" - pisze na łamach tygodnika „wSieci” Jan Maria Rokita, oceniając to, co dzieje się z Francją i Francuzami po zamachu na siedzibę tygodnika „Charlie Hebdo”.

Publicysta nawiązuje do afektowanych i pełnych patosu wezwań do jedności, które nieustannie pojawiają się we francuskich mediach od momentu zamachu:

"W tych nieustannie powtarzanych, brzmiących aż nadto deklamacyjnie, wezwaniach do narodowej jedności – jak zwykle w takich razach – kryje się zakamuflowany strach, że w rzeczywistości po tym zamachu Francja może być głęboko podzielona, najbardziej w ciągu wielu ostatnich lat" - analizuje Rokita.

Były polityk krok po kroku przypomina i ocenia kolejne pomysły rządzących Francją dotyczące podejścia do muzułmanów. Żaden z nich nie rozwiązał jednak problemu.

Rokita dodaje również, że polityczna poprawność wypracowana przez Zachód Europy nie dała żadnej ochrony chrześcijanom - w przeciwieństwie do, na przykład, osób homoseksualnych i transseksualistów.

"Ludzie wierzący w Boga nie mogą we Francji liczyć na podobny rodzaj ochrony ich tożsamości. Przeciwnie. „Postępowy” Hollande od chwili objęcia urzędu prowadzi na wzór niegdysiejszego hiszpańskiego premiera Zapatero wojnę z „religijnymi przesądami”, wolteriańska redakcja „Charlie Hebdo” stała się nad Sekwaną symbolem i znakiem rozpoznawczym tego kierunku. Nawet niezwykle zazwyczaj przenikliwy Alain Finkielkraut nie widzi po zamachu innej społecznej terapii niźli „dalsze pogłębianie francuskiej laickości”. Pogrążona w swoich postrewolucyjno- wolteriańskich przesądach Francja nie jest w stanie nawet zrozumieć sama swojej sytuacji. I dlatego będzie wpadać coraz głębiej w muzułmańską pułapkę" - puentuje Rokita.

O szczegółach „muzułmańskiej pułapki”, w jaką wpada Paryż - przeczytaj na łamach „wSieci”!

LL

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook