Jedynie prawda jest ciekawa


Rokita: Francja wpada w muzułmańską pułapkę

23.01.2015

Co dalej z Paryżem po zamachu na "Charlie Hebdo"?

"Pogrążona w swoich postrewolucyjno-wolteriańskich przesądach Francja nie jest w stanie nawet zrozumieć sama swojej sytuacji. I dlatego będzie wpadać coraz głębiej w muzułmańską pułapkę" - pisze na łamach tygodnika „wSieci” Jan Maria Rokita, oceniając to, co dzieje się z Francją i Francuzami po zamachu na siedzibę tygodnika „Charlie Hebdo”.

Publicysta nawiązuje do afektowanych i pełnych patosu wezwań do jedności, które nieustannie pojawiają się we francuskich mediach od momentu zamachu:

"W tych nieustannie powtarzanych, brzmiących aż nadto deklamacyjnie, wezwaniach do narodowej jedności – jak zwykle w takich razach – kryje się zakamuflowany strach, że w rzeczywistości po tym zamachu Francja może być głęboko podzielona, najbardziej w ciągu wielu ostatnich lat" - analizuje Rokita.

Były polityk krok po kroku przypomina i ocenia kolejne pomysły rządzących Francją dotyczące podejścia do muzułmanów. Żaden z nich nie rozwiązał jednak problemu.

Rokita dodaje również, że polityczna poprawność wypracowana przez Zachód Europy nie dała żadnej ochrony chrześcijanom - w przeciwieństwie do, na przykład, osób homoseksualnych i transseksualistów.

"Ludzie wierzący w Boga nie mogą we Francji liczyć na podobny rodzaj ochrony ich tożsamości. Przeciwnie. „Postępowy” Hollande od chwili objęcia urzędu prowadzi na wzór niegdysiejszego hiszpańskiego premiera Zapatero wojnę z „religijnymi przesądami”, wolteriańska redakcja „Charlie Hebdo” stała się nad Sekwaną symbolem i znakiem rozpoznawczym tego kierunku. Nawet niezwykle zazwyczaj przenikliwy Alain Finkielkraut nie widzi po zamachu innej społecznej terapii niźli „dalsze pogłębianie francuskiej laickości”. Pogrążona w swoich postrewolucyjno- wolteriańskich przesądach Francja nie jest w stanie nawet zrozumieć sama swojej sytuacji. I dlatego będzie wpadać coraz głębiej w muzułmańską pułapkę" - puentuje Rokita.

O szczegółach „muzułmańskiej pułapki”, w jaką wpada Paryż - przeczytaj na łamach „wSieci”!

LL

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook