Jedynie prawda jest ciekawa


Rokita: Francja wpada w muzułmańską pułapkę

23.01.2015

Co dalej z Paryżem po zamachu na "Charlie Hebdo"?

"Pogrążona w swoich postrewolucyjno-wolteriańskich przesądach Francja nie jest w stanie nawet zrozumieć sama swojej sytuacji. I dlatego będzie wpadać coraz głębiej w muzułmańską pułapkę" - pisze na łamach tygodnika „wSieci” Jan Maria Rokita, oceniając to, co dzieje się z Francją i Francuzami po zamachu na siedzibę tygodnika „Charlie Hebdo”.

Publicysta nawiązuje do afektowanych i pełnych patosu wezwań do jedności, które nieustannie pojawiają się we francuskich mediach od momentu zamachu:

"W tych nieustannie powtarzanych, brzmiących aż nadto deklamacyjnie, wezwaniach do narodowej jedności – jak zwykle w takich razach – kryje się zakamuflowany strach, że w rzeczywistości po tym zamachu Francja może być głęboko podzielona, najbardziej w ciągu wielu ostatnich lat" - analizuje Rokita.

Były polityk krok po kroku przypomina i ocenia kolejne pomysły rządzących Francją dotyczące podejścia do muzułmanów. Żaden z nich nie rozwiązał jednak problemu.

Rokita dodaje również, że polityczna poprawność wypracowana przez Zachód Europy nie dała żadnej ochrony chrześcijanom - w przeciwieństwie do, na przykład, osób homoseksualnych i transseksualistów.

"Ludzie wierzący w Boga nie mogą we Francji liczyć na podobny rodzaj ochrony ich tożsamości. Przeciwnie. „Postępowy” Hollande od chwili objęcia urzędu prowadzi na wzór niegdysiejszego hiszpańskiego premiera Zapatero wojnę z „religijnymi przesądami”, wolteriańska redakcja „Charlie Hebdo” stała się nad Sekwaną symbolem i znakiem rozpoznawczym tego kierunku. Nawet niezwykle zazwyczaj przenikliwy Alain Finkielkraut nie widzi po zamachu innej społecznej terapii niźli „dalsze pogłębianie francuskiej laickości”. Pogrążona w swoich postrewolucyjno- wolteriańskich przesądach Francja nie jest w stanie nawet zrozumieć sama swojej sytuacji. I dlatego będzie wpadać coraz głębiej w muzułmańską pułapkę" - puentuje Rokita.

O szczegółach „muzułmańskiej pułapki”, w jaką wpada Paryż - przeczytaj na łamach „wSieci”!

LL

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook