Jedynie prawda jest ciekawa

Rokita: Ewolucja PiS-u mnie niepokoi

23.11.2015

„PiS zaparł się projektu reformy państwa. W to miejsce wstąpiły wątpliwe obietnice socjalne”.

Jan Rokita dołącza do chóru przestraszonych PiS-em. W rozmowie z Onet.pl przekonuje, że ewolucja ideowa PiS go niepokoi. „PiS przeszło rewolucję od partii, która chce zmieniać państwo, do partii, która chce dawać 500 złotych ludziom. Gdyby taka rewolucja potwierdziła się w toku rządzenia, to byłoby bardzo źle dla kraju” - ocenia Rokita.

Rokita uważa, że PiS nauczyło się wygrywać wybory. „Prawo i Sprawiedliwość nauczyło się wygrywać za cenę umiejętności schlebiania ludziom. Jak się okazuje, gdy partia decyduje się na schlebianie masom, to wcale nie jest tak trudno wygrać, nawet będąc PiS-em” - mówił.

W ocenie byłego polityka PO PiS odszedł od głoszenia pomysłów na poważne zmiany w państwie. „8-10 lat temu PiS głosił bardzo zasadne w polskiej rzeczywistości hasło głębokiej reformy państwa. PiS był przez wiele lat rzecznikiem przekonania, że Polska po 1989 roku została zbudowana z licznymi wadami strukturalnymi, które wymagają głębokich reform” - przypominał Rokita. Dodał, że "jeśli słuchaliśmy jednego wielkiego programowego przemówienia pani Szydło, które wygłosiła na konwencji programowej w Katowicach, to cały ten plan reformy państwa, IV Rzeczpospolitej gdzieś się rozpłynął we mgle". „Powiedziałbym, że PiS zaparł się jakiegokolwiek projektu reformy państwa. W to miejsce wstąpiły wątpliwej natury i niezbyt wartościowe - z punktu widzenia państwa - obietnice socjalne” - ocenił.

Według niego, "zasadniczy problem dzisiaj to zmodernizować Polskę, która jest mocno zatęchła po ośmioletnich rządach Platformy, która rozparła się na tronie i siedziała na nim 8 lat, pyszniąc się swoją władzą i nic nie robiąc". „Po ośmiu latach gnuśności politycznej państwo potrzebuje pewnych dynamicznych zmian” - stwierdził.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook