Jedynie prawda jest ciekawa


Rodzina vs inżynieria społeczna. CŻiR z apelem do prezydenta

16.05.2014

"Serwuje się nam inżynierię społeczną, reprezentanci władzy myślą, że są bezkarni" - mówi nam Jacek Sapa, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, które przedstawiło prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny rozpoczęła akcję zbierania podpisów pod petycją „Szkoła wolna od deprawacji”, którą można znaleźć na stronie www.szkolawolnaoddeprawacji.pl. Jest to odpowiedź na politykę rzecznik praw obywatelskich, prof. Ireny Lipowicz, która uważa, program edukacyjny w szkołach i przedszkolach może być niezgodny z poglądami rodziców. Według Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny jest to skandal, który może spowodować, że w placówkach dojdzie do niebezpiecznej seksualizacji najmłodszych.

Stefczyk.info: Czym może zakończyć się proces seksualizacji dzieci i brak promowania wartości rodzinnych w edukacji wczesnoszkolnych?

Jacek Sapa, prezes CŻiR: Po pierwsze wydaje mi się, że polskie prawo nie pozwala na takie praktyki. W ustawie oświatowej jest wprost zapis o roli rodziców, szkoła ma ich wspierać, a nie ograniczać. Druga sprawa to zachęta dla pana prezydenta, aby podjął inicjatywy ustawodawcze i wpisał do ustawy oświatowej jeszcze dodatkowy element, dotyczący w jakich wartościach będziemy wychowywać dzieci. Przypomnę, że w preambule ustawy oświatowej są zawarte te wartości wychowawcze. Serwuje nam się inżynierię społeczną, reprezentanci władzy myślą, że są bezkarni. Urzędnicy wysokiego szczebla oderwali się od rzeczywistości jaka ich otacza. Ludzie, z którymi rozmawiam są przerażeni nieodpowiedzialnością kolejnych ministrów edukacji. Jak widać teraz dołączyła do nich kolejna osoba. Dlatego potrzebne są kolejne kampanie.

 

Czyli czego oczekują Państwo od prezydenta Bronisława Komorowskiego?

By wpisać do ustawy konkretne zapisy odwołujące się do wartości związanych z rodzinami, żeby potem nie było wątpliwości jakie wartości mają być realizowane w szkołach.


Czy Anna Andrzejewska, pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. konstytucyjnych praw rodziny, może mieć kłopoty za swoją wypowiedź dla „Rzeczpospolitej”, w której skrytykowała politykę prof. Lipowicz?

Czy spotkają ją za to jakieś szykany? Trudno powiedzieć. To jest dobry kierunek, by pokazywać swoje poglądy. Trzeba budować społeczeństwo od dołu. Nasz głos ma znaczenia. Nie urzędnicy rządzą światem, i nie prawa pisane przez inżynierów społecznych. Trzeba odwoływać się do wartości, angażować się w życie społeczne. Nieprzyjazne dla nas osoby mówią, że to nie ma znaczenia. Trzeba z tym walczyć.

Maciej Gąsiorowski

[Fot. freeimages.com]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook