Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rodzina vs inżynieria społeczna. CŻiR z apelem do prezydenta

16.05.2014

"Serwuje się nam inżynierię społeczną, reprezentanci władzy myślą, że są bezkarni" - mówi nam Jacek Sapa, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, które przedstawiło prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny rozpoczęła akcję zbierania podpisów pod petycją „Szkoła wolna od deprawacji”, którą można znaleźć na stronie www.szkolawolnaoddeprawacji.pl. Jest to odpowiedź na politykę rzecznik praw obywatelskich, prof. Ireny Lipowicz, która uważa, program edukacyjny w szkołach i przedszkolach może być niezgodny z poglądami rodziców. Według Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny jest to skandal, który może spowodować, że w placówkach dojdzie do niebezpiecznej seksualizacji najmłodszych.

Stefczyk.info: Czym może zakończyć się proces seksualizacji dzieci i brak promowania wartości rodzinnych w edukacji wczesnoszkolnych?

Jacek Sapa, prezes CŻiR: Po pierwsze wydaje mi się, że polskie prawo nie pozwala na takie praktyki. W ustawie oświatowej jest wprost zapis o roli rodziców, szkoła ma ich wspierać, a nie ograniczać. Druga sprawa to zachęta dla pana prezydenta, aby podjął inicjatywy ustawodawcze i wpisał do ustawy oświatowej jeszcze dodatkowy element, dotyczący w jakich wartościach będziemy wychowywać dzieci. Przypomnę, że w preambule ustawy oświatowej są zawarte te wartości wychowawcze. Serwuje nam się inżynierię społeczną, reprezentanci władzy myślą, że są bezkarni. Urzędnicy wysokiego szczebla oderwali się od rzeczywistości jaka ich otacza. Ludzie, z którymi rozmawiam są przerażeni nieodpowiedzialnością kolejnych ministrów edukacji. Jak widać teraz dołączyła do nich kolejna osoba. Dlatego potrzebne są kolejne kampanie.

 

Czyli czego oczekują Państwo od prezydenta Bronisława Komorowskiego?

By wpisać do ustawy konkretne zapisy odwołujące się do wartości związanych z rodzinami, żeby potem nie było wątpliwości jakie wartości mają być realizowane w szkołach.


Czy Anna Andrzejewska, pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. konstytucyjnych praw rodziny, może mieć kłopoty za swoją wypowiedź dla „Rzeczpospolitej”, w której skrytykowała politykę prof. Lipowicz?

Czy spotkają ją za to jakieś szykany? Trudno powiedzieć. To jest dobry kierunek, by pokazywać swoje poglądy. Trzeba budować społeczeństwo od dołu. Nasz głos ma znaczenia. Nie urzędnicy rządzą światem, i nie prawa pisane przez inżynierów społecznych. Trzeba odwoływać się do wartości, angażować się w życie społeczne. Nieprzyjazne dla nas osoby mówią, że to nie ma znaczenia. Trzeba z tym walczyć.

Maciej Gąsiorowski

[Fot. freeimages.com]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook