Jedynie prawda jest ciekawa


Rodzice odwołają reformę?

20.03.2013

Rodzice chcą powstrzymać minister Krystynę Szumilas i zatrzymać reformę, na mocy której wszystkie sześciolatki muszą iść do szkół od 2014 roku.

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców zebrała już sto tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum „Ratuj maluchy i starsze dzieci też”. Potrzebne są kolejne podpisy. Dziś Fundacja wyemitowała także w internecie spot przeciw reformie.

Karolina Elbanowska  na portalu wPolityce.pl tłumaczy, że mimo, iż udało się zebrać już 100 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum, potrzebne są kolejne podpisy: "Dziś ogłaszamy kolejny termin: do 1 czerwca musimy zebrać co najmniej 500 tysięcy podpisów. Jeśli nam się uda, a myślę, że tych podpisów będzie na Dzień Dziecka więcej - Sejm będzie musiał rozpatrzyć nasz wniosek o referendum.

Według Elbanowskiej inną drogą walki z władzą jest już tylko protest:"Być może alternatywą byłoby palenie opon pod Sejmem. A my nie chcemy tego robić. Chcemy wykorzystać wszystkie narzędzia, jakie daje nam demokracja. Już wprowadziliśmy do Sejmu ustawę obywatelską „Sześciolatki do Przedszkola”, pod którą podpisało się blisko 350 tysięcy osób i dzięki temu udało się odroczyć reformę o dwa lata. Nie wysłuchano nas do końca, bo nie pozostawiano rodzicom prawa wolnego wyboru i sześciolatki z 2008 roku mają iść obowiązkowo do szkół. My jako rodzice, którzy nie zgadzają się na reformę, idziemy krok dalej. Czyli zbieramy podpisy pod wnioskiem o referendum" - tłumaczy n a portalu wPolityce.pl Elbanowska. "Ta reforma nie wejdzie w życie, bo opór społeczny jest zbyt duży. W 2015 roku mamy wybory, jeśli władza uprze się, żeby te sześciolatki wypchnąć do szkół w 2014 roku, to rodzice im tego nie zapomną. Od 2014 do 2015 roku, to będzie istne szkolne tsunami" - mówi Elbanowska.

DLOS/wPolityce.pl

fot. [PAP]

Polecamy całą rozmowę:NASZ WYWIAD. Elbanowska: Nie zgadzamy się na tę reformę! Ona nie wejdzie w życie, bo opór społeczny jest zbyt dużyFundacja Rzecznik Praw Rodziców KRS 0000347294
Można przekazać 1% podatku na Fundację Rzecznik Praw Rodziców
http://rzecznikrodzicow.pl/przekaz-1-procent-podatku-fundacji-rzecznik-praw-rodzicow

Wystarczy pobrać DARMOWY PROGRAM PIT 2012


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook