Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Rodzice muszą się tym zainteresować

28.04.2012

Być może jedyną dobrą stroną tych zmian, które się dokonały w programie nauczania jest to, że wielu rodziców wreszcie zainteresuje się, z czego i czego uczą sie ich dzieci na lekcjach historii – mówi dla Stefczyk.info Łukasz Warzecha.

Podręcznik "Ku współczesności" zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji dla uczniów pierwszych klas ponadgimnazjalnych we wrześniu ma trafić do szkół. Zdaniem publicysty "Faktu", rodzice powinni interweniować.

- Moja córka na razie jest jeszcze młodsza. Ale staram się wyobrazić sobie, co by było, gdyby miała już te szesnaście lat i musiała z tego podręcznika korzystać. Na pewno zainteresowałbym się, z czego się uczy. To pierwsza i podstawowa sprawa. Później, gdybym zobaczył, że to jest tego typu podręcznik, który zawiera tak dużo po części skandalicznych uproszczeń, a po części zwykłych kłamstw czy fałszów, pierwsza rzecz, jaką bym zrobił – i jaką powinni we wrześniu zrobić rodzice, których dzieci zetkną się z tą książką – to wybrałbym się do nauczyciela na rozmowę. Zapytałbym, dlaczego wybiera taki podręcznik. Najpierw trzeba interweniować na najniższym możliwym poziomie.

Jednocześnie warto, aby dziennikarze i publicyści, a nawet rodzice pytali w ministerstwie edukacji, czy te poglądy, które w podręczniku się pojawiają, są zdaniem pani minister właściwe, słuszne i czy odpowiadają prawdzie Przecież w książce „Ku współczesności” można wytknąć zwykłe kłamstwa.

Być może jedyną dobrą stroną tych zmian, które się dokonały w programie nauczania jest to, że wielu rodziców wreszcie zainteresuje się, z czego i czego uczą sie ich dzieci na lekcjach historii.

not, ruk
[fot. Jan Nowak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook