Jedynie prawda jest ciekawa

„RFN kontynuuje swoją politykę „specjalnych” relacji z Rosją”

09.03.2014

Wojna – wojną, agresja − agresją, a ruch w niemiecko-rosyjskim biznesie musi być.

Gdy kanclerz Merkel miała (rzekomo) powiedzieć, że Putin „jest z innego świata” i z przywódcą Rosji jest coś nie tak, to przyklasnęli jej nawet licznie ci, którzy nie mogą się pogodzić z niemiecką dominacją w Europie. Nawet jeśli zdawali sobie sprawę, że Merkel wcale tak nie powiedziała, ale sprytni specjaliści od PR-u z Berlina podsunęli to mediom.

Jednak dosłownie po kilkunastu godzinach świat powiedział Frau Merkel: sprawdzam. I okazało się, że wartości ważne dla Ukraińców, Polaków, którzy ich popierają i wiele innych nacji, są dla szefowej rządu w Berlinie słowami ze „Słownika Wyrazów Obcych”. Niemcy okazały się sprawne w propagandzie zimno-wojennej, ale jeszcze sprawniejsze w ubijaniu interesów z Kremlem. Wojna – wojną, agresja − agresją, a ruch w niemiecko-rosyjskim biznesie musi być.

Cóż, RFN kontynuuje swoją politykę „specjalnych” relacji z Federacją Rosyjską. Najostrzej ze wszystkich protestując przeciwko sankcjom wobec Moskwy na szczycie UE w Brukseli po raz kolejny pokazała, że choć jest ekonomicznym liderem Unii, to na pewno nie nadaje się na lidera politycznego i moralnego Europy.

Ryszard Czarnecki

fot. PAP/EPA
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook