Jedynie prawda jest ciekawa

Rewiński: Tusk wyjeżdża? To zostaje „kamieni kupa”

24.10.2014

Donald Tusk poinformował, że złożył mandat poselski. Szykuje się do objęcia funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej i odchodzi z polskiej polityki.

Specjalnie dla Stefczyk.info odejście Tuska z polskiego Sejmu komentuje znany i ceniony satyryk Janusz Rewiński:

Kiedyś Mieczysław F. Rakowski pojechał do stoczni do robotników. Zdejmował krawat pod okiem kamer i rozmawiał z robotnikami w Sali BHP. I jak ktoś mówił, że coś inaczej powinno się robić, to Rakowski mówił: „no i krzyż na drogę”. I cała prawica powinna tak powiedzieć Tuskowi: „i krzyż na drogę”.

Tyle tylko, że Tusk powinien przedtem się jeszcze wyspowiadać z tego, na co się umawiał z Putinem. Na zdjęciach widać, że się umawiają. Ludzie mówią, że się umówili. Sikorski mówi, że się umówili. A Tusk nie bierze udziału w głosowaniach, bierze ogon pod siebie, ćwiczy piłkę i mówi, że jedzie.

No i teraz zostaje w Polsce tylko „kamieni kupa”, jak powiedzieli sami... Pierwsza części, pierwszy człon tego powiedzenia wyjeżdża do Europy. Dwa składniki pojechały, więc została „kamieni kupa”. No i dobra, jakoś sobie z tym poradzimy. Będziemy dźwigać te kamienie.

Cieszę się bardzo z tego wyjazdu. Oni w tej Europie będą mieli wiele zabawy. A ja lubię, jak się ludzie śmieją. Jak Tusk się tam odezwie pierwszy raz, to śmiech będzie straszny. Od Londynu po Tokio...

Not. saż
[Fot. wSieci]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook