Jedynie prawda jest ciekawa

Rewiński: Tusk wyjeżdża? To zostaje „kamieni kupa”

24.10.2014

Donald Tusk poinformował, że złożył mandat poselski. Szykuje się do objęcia funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej i odchodzi z polskiej polityki.

Specjalnie dla Stefczyk.info odejście Tuska z polskiego Sejmu komentuje znany i ceniony satyryk Janusz Rewiński:

Kiedyś Mieczysław F. Rakowski pojechał do stoczni do robotników. Zdejmował krawat pod okiem kamer i rozmawiał z robotnikami w Sali BHP. I jak ktoś mówił, że coś inaczej powinno się robić, to Rakowski mówił: „no i krzyż na drogę”. I cała prawica powinna tak powiedzieć Tuskowi: „i krzyż na drogę”.

Tyle tylko, że Tusk powinien przedtem się jeszcze wyspowiadać z tego, na co się umawiał z Putinem. Na zdjęciach widać, że się umawiają. Ludzie mówią, że się umówili. Sikorski mówi, że się umówili. A Tusk nie bierze udziału w głosowaniach, bierze ogon pod siebie, ćwiczy piłkę i mówi, że jedzie.

No i teraz zostaje w Polsce tylko „kamieni kupa”, jak powiedzieli sami... Pierwsza części, pierwszy człon tego powiedzenia wyjeżdża do Europy. Dwa składniki pojechały, więc została „kamieni kupa”. No i dobra, jakoś sobie z tym poradzimy. Będziemy dźwigać te kamienie.

Cieszę się bardzo z tego wyjazdu. Oni w tej Europie będą mieli wiele zabawy. A ja lubię, jak się ludzie śmieją. Jak Tusk się tam odezwie pierwszy raz, to śmiech będzie straszny. Od Londynu po Tokio...

Not. saż
[Fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook