Jedynie prawda jest ciekawa


Rewiński: "Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska"

16.11.2012

Pięć lat temu został po raz pierwszy zaprzysiężony rząd Donalda Tuska. Koalicja PO-PSL przetrwała całą kadencję i wygrała kolejne wybory. Pięć już lat rządów Platformy podsumowuje satyryk Janusz Rewiński.

Stefczyk.info: - Pokusiłby się Pan o ocenę pięciu lat z Donaldem Tuskiem?

- To jest wielkie nieszczęście dla Polski, straszny okres, ale jak to powiedział jeden z bardów z czasów jeszcze przed "Solidarnością", Piotr Szczepanik - "Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska". Ale to naprawdę jest okropny czas, dla wolności słowa - katastrofa, dla młodych ludzi - katastrofa - wyjechało najwięcej w tym właśnie czasie - kto to kiedy rozliczy?

Stefczyk.info: - Ale jednak Polacy nadal mu ufają - dzisiejszy sondaż pokazuje znowu dużą przewagę Platformy nad Prawem i Sprawiedliwością, która dziś znowu by wygrała wybory.

- Nie wiem czym oni się kierują, na czym polega ta manipulacja, ale jak pan wie, w naszej rzeczywistości od Władywostoku, po gdzieś, nawet dalej niż Łabę dzieją się przedziwne rzeczy wynikające z sondaży, z tego, że jakieś dziwne serwery biorą tu udział przy liczeniu głosów - to jest dziwne miejsce na Ziemi, tym bardziej po kolejnych wyborach wygranych przez pana Obamę.

Stefczyk.info: - A może Donald Tusk posiadł umiejętność uwodzenia Polaków?

- Są różni Polacy. W czasie okupacji byli kolaboranci, po wojnie byli kolaboranci z komunistami i teraz są kolaboranci z tą grupą, która chce mieć wpływy ze wschodu. Ta Polska się dzieli i to zdecydowanie - na ludzi przyzwoitych i nawet na kanalie.

Stefczyk.info: - A czy Tusk dotrwa do końca kadencji i co nas jeszcze może czekać pod jego rządami?

- Nie wiem, co może jeszcze nas czekać. Może nas czekać podatek katastralny, mogą nas czekać kolejne podwyżki podatków i akcyzy, mogą nas czekać przeróżne dziwne rzeczy, aż do momentu, kiedy przekroczona zostanie pewna bariera i to społeczeństwo powie "nie" - non possumus - istnieje takie pojęcie w naszym kraju.

Stefczyk.info: - Myśli Pan, że Polacy w końcu powiedzą Tuskowi "dość"?

- Zależy którzy Polacy. Są nas Polaków "różne oddziały", jak się okazuje po Marszu Niepodległości - są różni, różniści Polacy. Jeśli się zjednoczą te grupy które są przeciwko i ta masa krytyczna się przeleje, to ten człowiek będzie musiał się salwować jakąś ucieczką nie tylko do Albanii, nie tylko do Kosowa, ale gdzieś tam daleko pod skrzydła pani Merkel, która jest jakimś dziwnym klonem pani Kopacz z wyglądu.

not. zrk
[fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook