Jedynie prawda jest ciekawa

Rewiński: "Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska"

16.11.2012

Pięć lat temu został po raz pierwszy zaprzysiężony rząd Donalda Tuska. Koalicja PO-PSL przetrwała całą kadencję i wygrała kolejne wybory. Pięć już lat rządów Platformy podsumowuje satyryk Janusz Rewiński.

Stefczyk.info: - Pokusiłby się Pan o ocenę pięciu lat z Donaldem Tuskiem?

- To jest wielkie nieszczęście dla Polski, straszny okres, ale jak to powiedział jeden z bardów z czasów jeszcze przed "Solidarnością", Piotr Szczepanik - "Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska". Ale to naprawdę jest okropny czas, dla wolności słowa - katastrofa, dla młodych ludzi - katastrofa - wyjechało najwięcej w tym właśnie czasie - kto to kiedy rozliczy?

Stefczyk.info: - Ale jednak Polacy nadal mu ufają - dzisiejszy sondaż pokazuje znowu dużą przewagę Platformy nad Prawem i Sprawiedliwością, która dziś znowu by wygrała wybory.

- Nie wiem czym oni się kierują, na czym polega ta manipulacja, ale jak pan wie, w naszej rzeczywistości od Władywostoku, po gdzieś, nawet dalej niż Łabę dzieją się przedziwne rzeczy wynikające z sondaży, z tego, że jakieś dziwne serwery biorą tu udział przy liczeniu głosów - to jest dziwne miejsce na Ziemi, tym bardziej po kolejnych wyborach wygranych przez pana Obamę.

Stefczyk.info: - A może Donald Tusk posiadł umiejętność uwodzenia Polaków?

- Są różni Polacy. W czasie okupacji byli kolaboranci, po wojnie byli kolaboranci z komunistami i teraz są kolaboranci z tą grupą, która chce mieć wpływy ze wschodu. Ta Polska się dzieli i to zdecydowanie - na ludzi przyzwoitych i nawet na kanalie.

Stefczyk.info: - A czy Tusk dotrwa do końca kadencji i co nas jeszcze może czekać pod jego rządami?

- Nie wiem, co może jeszcze nas czekać. Może nas czekać podatek katastralny, mogą nas czekać kolejne podwyżki podatków i akcyzy, mogą nas czekać przeróżne dziwne rzeczy, aż do momentu, kiedy przekroczona zostanie pewna bariera i to społeczeństwo powie "nie" - non possumus - istnieje takie pojęcie w naszym kraju.

Stefczyk.info: - Myśli Pan, że Polacy w końcu powiedzą Tuskowi "dość"?

- Zależy którzy Polacy. Są nas Polaków "różne oddziały", jak się okazuje po Marszu Niepodległości - są różni, różniści Polacy. Jeśli się zjednoczą te grupy które są przeciwko i ta masa krytyczna się przeleje, to ten człowiek będzie musiał się salwować jakąś ucieczką nie tylko do Albanii, nie tylko do Kosowa, ale gdzieś tam daleko pod skrzydła pani Merkel, która jest jakimś dziwnym klonem pani Kopacz z wyglądu.

not. zrk
[fot. PAP/Rafał Guz]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook