Jedynie prawda jest ciekawa

Rewiński: Od kiedy rządzi Tusk, w Polsce leje...

15.05.2014

Premier ma pecha do tej wody. To będzie za nim szło, aż ta woda go spłucze. Zmyje go z historii szum wody – mówi portalowi Stefczyk.info Janusz Rewiński.

Stefczyk.info: wszyscy w Polsce zdają się poszukiwać powodzi. Premier całą środę zajmował się spodziewaną powodzią, minister administracji odwiedza wały, prezes Kaczyński również pojechał w miejsce zagrożone. Choć władze zapowiadają, że skala opadów będzie mniejsza niż cztery lata temu, wszyscy żyją wielką wodą. Nie śmieszy to Pana trochę?

Janusz Rewiński: Premier Tusk ma szczęście do tych powodzi. Od momentu, kiedy on nastał w Polsce leje... On ma bardzo dużo zdjęć na wałach, gdyby pogrzebać w archiwach. To jest początek jego kariery w zasadniczej szkole aktorskiej. Wtedy nim się ktoś zajął i przekonał, by skończył tę zasadniczą szkołę. I on to zrobił, skończył szkołę i zaczęły się wtedy jego miny... Widząc Donalda Tuska biegającego po wałach przeciwpowodziowych i zerwanych mostach podczas pierwszej jego powodzi powiedziałem: „wybałuszone gały na wały”.

To aktualne?

To ciągnie się od wielu lat. A jego gały wciąż są wybałuszone na wały. Jednak te wały same z siebie w żaden sposób nie chcą być skuteczne. Premierowi albo bobry przeszkadzają, albo jakieś inne wydarzenia... Premier ma pecha do tej wody. To będzie za nim szło, aż ta woda go spłucze. Zmyje go z historii szum wody. Drugim polskim specjalistą od wędrowania po wałach jest nasz dzielny prezydent „bul” Komorowski. On ma takie kalosze angielskie z gumy, zapinane na zatrzaski. Te kalosze są większe niż on, bo to kalosze myśliwskie. On z nimi paradował na tych wałach... Wyglądał jak kot w butach. Sądzę, że w ramach walki o reelekcję ruszy na południe i będzie również oglądał wały.

Kampania na wałach będzie się toczyć?

Coś się musi dziać. Już im ta Ukraina nie wystarcza, będą więc latać po wałach.

To im pomoże?

Dopóki nie ma wody na nizinach, to ludzie nie mają pojęcia, co to będzie. Ale czy im to pomoże? Nie, im już nic nie pomoże wszystkim.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Przemek Stoppa/wSieci]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook