Jedynie prawda jest ciekawa


Rewiński: Od kiedy rządzi Tusk, w Polsce leje...

15.05.2014

Premier ma pecha do tej wody. To będzie za nim szło, aż ta woda go spłucze. Zmyje go z historii szum wody – mówi portalowi Stefczyk.info Janusz Rewiński.

Stefczyk.info: wszyscy w Polsce zdają się poszukiwać powodzi. Premier całą środę zajmował się spodziewaną powodzią, minister administracji odwiedza wały, prezes Kaczyński również pojechał w miejsce zagrożone. Choć władze zapowiadają, że skala opadów będzie mniejsza niż cztery lata temu, wszyscy żyją wielką wodą. Nie śmieszy to Pana trochę?

Janusz Rewiński: Premier Tusk ma szczęście do tych powodzi. Od momentu, kiedy on nastał w Polsce leje... On ma bardzo dużo zdjęć na wałach, gdyby pogrzebać w archiwach. To jest początek jego kariery w zasadniczej szkole aktorskiej. Wtedy nim się ktoś zajął i przekonał, by skończył tę zasadniczą szkołę. I on to zrobił, skończył szkołę i zaczęły się wtedy jego miny... Widząc Donalda Tuska biegającego po wałach przeciwpowodziowych i zerwanych mostach podczas pierwszej jego powodzi powiedziałem: „wybałuszone gały na wały”.

To aktualne?

To ciągnie się od wielu lat. A jego gały wciąż są wybałuszone na wały. Jednak te wały same z siebie w żaden sposób nie chcą być skuteczne. Premierowi albo bobry przeszkadzają, albo jakieś inne wydarzenia... Premier ma pecha do tej wody. To będzie za nim szło, aż ta woda go spłucze. Zmyje go z historii szum wody. Drugim polskim specjalistą od wędrowania po wałach jest nasz dzielny prezydent „bul” Komorowski. On ma takie kalosze angielskie z gumy, zapinane na zatrzaski. Te kalosze są większe niż on, bo to kalosze myśliwskie. On z nimi paradował na tych wałach... Wyglądał jak kot w butach. Sądzę, że w ramach walki o reelekcję ruszy na południe i będzie również oglądał wały.

Kampania na wałach będzie się toczyć?

Coś się musi dziać. Już im ta Ukraina nie wystarcza, będą więc latać po wałach.

To im pomoże?

Dopóki nie ma wody na nizinach, to ludzie nie mają pojęcia, co to będzie. Ale czy im to pomoże? Nie, im już nic nie pomoże wszystkim.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Przemek Stoppa/wSieci]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 3. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 4. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 5. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 6. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook