Jedynie prawda jest ciekawa

Rewiński: Od kiedy rządzi Tusk, w Polsce leje...

15.05.2014

Premier ma pecha do tej wody. To będzie za nim szło, aż ta woda go spłucze. Zmyje go z historii szum wody – mówi portalowi Stefczyk.info Janusz Rewiński.

Stefczyk.info: wszyscy w Polsce zdają się poszukiwać powodzi. Premier całą środę zajmował się spodziewaną powodzią, minister administracji odwiedza wały, prezes Kaczyński również pojechał w miejsce zagrożone. Choć władze zapowiadają, że skala opadów będzie mniejsza niż cztery lata temu, wszyscy żyją wielką wodą. Nie śmieszy to Pana trochę?

Janusz Rewiński: Premier Tusk ma szczęście do tych powodzi. Od momentu, kiedy on nastał w Polsce leje... On ma bardzo dużo zdjęć na wałach, gdyby pogrzebać w archiwach. To jest początek jego kariery w zasadniczej szkole aktorskiej. Wtedy nim się ktoś zajął i przekonał, by skończył tę zasadniczą szkołę. I on to zrobił, skończył szkołę i zaczęły się wtedy jego miny... Widząc Donalda Tuska biegającego po wałach przeciwpowodziowych i zerwanych mostach podczas pierwszej jego powodzi powiedziałem: „wybałuszone gały na wały”.

To aktualne?

To ciągnie się od wielu lat. A jego gały wciąż są wybałuszone na wały. Jednak te wały same z siebie w żaden sposób nie chcą być skuteczne. Premierowi albo bobry przeszkadzają, albo jakieś inne wydarzenia... Premier ma pecha do tej wody. To będzie za nim szło, aż ta woda go spłucze. Zmyje go z historii szum wody. Drugim polskim specjalistą od wędrowania po wałach jest nasz dzielny prezydent „bul” Komorowski. On ma takie kalosze angielskie z gumy, zapinane na zatrzaski. Te kalosze są większe niż on, bo to kalosze myśliwskie. On z nimi paradował na tych wałach... Wyglądał jak kot w butach. Sądzę, że w ramach walki o reelekcję ruszy na południe i będzie również oglądał wały.

Kampania na wałach będzie się toczyć?

Coś się musi dziać. Już im ta Ukraina nie wystarcza, będą więc latać po wałach.

To im pomoże?

Dopóki nie ma wody na nizinach, to ludzie nie mają pojęcia, co to będzie. Ale czy im to pomoże? Nie, im już nic nie pomoże wszystkim.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Przemek Stoppa/wSieci]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook