Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rewiński: Morze? Po co Polacy mają tam jechać?

28.07.2014

Pół-Tusk! To jest miejsce dobre do pielgrzymek pieszych. Do Pół-Tuska niech za........ją ci, którzy sobie go wybrali - mówi Stefczyk.info Janusz Rewiński.

Koniec urlopu w korku – taki los czeka tysiące Polaków, którzy pojechali nad polskie morze. Okazuje się, że na autostradzie z Gdańska kierowcy muszą czekać godzinami na możliwość zapłacenia za przejazd. Po co nam w takim razie autostrada? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do znanego satyryka Janusza Rewińskiego.


Janusz Rewiński: Polacy to naprawdę jest bardzo ciekawy naród i bardzo dowcipny. Nie bez przyczyny Polska była nazywana najweselszym barakiem w obozie. Oni dla jaj to wszystko robią. Przecież wszyscy wiedzieli, po co te autostrady się buduje. Żeby połączyć Angelę Merkel z Putinem... A nie po to, żeby łączyć polskie morze z górami.

Przed wojną mieliśmy Luxtorpedę, która zasuwała szybko i woziła tam, gdzie ludzie chcieli. A teraz na południu się op.....la linie na Kasprowy. A morze? Po co Polacy mają tam jechać? Tam Tusk rządzi ze swoim Jackiem w Sopocie. Tam jakiś kretyn jeździ po molo 500 na godzinę... I tam nie ma po co jechać. Trzeba jechać do Kłajpedy, albo prosto do Moskwy czy Berlina. Tam są baseny kryte, eleganckie. Jest szybkie połączenie z Krymem, z kryminałem. Z czym tylko kto chce.

No chyba jaja sobie robią Polacy i żalą się, że nie mogą jechać nad morze... „Morze, nasze morze, wiernie ciebie będziem strzec. Mamy rozkaz cię utrzymać, albo na dnie, na dnie twoim lec, albo na dnie z honorem lec”. No i legliśmy.

Pół-Tusk! To jest miejsce dobre do pielgrzymek pieszych. Do Pół-Tuska niech za........ją ci, którzy sobie go wybrali. I niech się cieszą, że blisko jest Narew. Narew od dziś jest najpiękniejszą rzeką i tam trzeba zrobić festiwal, Se-Rock and Roll. I tam jechać... Tam można Owsiaka namoczyć, niech on tam siedzi po pas w wodzie. I będzie rzecznikiem tego festiwalu.

not. saż
[Fot. wSieci]
Słowa kluczowe:

Rewiński

,

Polska

,

polityka

,

autostrada

,

autostrady

,

drogi

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 3. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 4. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 5. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 6. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 7. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook