Jedynie prawda jest ciekawa

Rewiński: Morze? Po co Polacy mają tam jechać?

28.07.2014

Pół-Tusk! To jest miejsce dobre do pielgrzymek pieszych. Do Pół-Tuska niech za........ją ci, którzy sobie go wybrali - mówi Stefczyk.info Janusz Rewiński.

Koniec urlopu w korku – taki los czeka tysiące Polaków, którzy pojechali nad polskie morze. Okazuje się, że na autostradzie z Gdańska kierowcy muszą czekać godzinami na możliwość zapłacenia za przejazd. Po co nam w takim razie autostrada? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do znanego satyryka Janusza Rewińskiego.


Janusz Rewiński: Polacy to naprawdę jest bardzo ciekawy naród i bardzo dowcipny. Nie bez przyczyny Polska była nazywana najweselszym barakiem w obozie. Oni dla jaj to wszystko robią. Przecież wszyscy wiedzieli, po co te autostrady się buduje. Żeby połączyć Angelę Merkel z Putinem... A nie po to, żeby łączyć polskie morze z górami.

Przed wojną mieliśmy Luxtorpedę, która zasuwała szybko i woziła tam, gdzie ludzie chcieli. A teraz na południu się op.....la linie na Kasprowy. A morze? Po co Polacy mają tam jechać? Tam Tusk rządzi ze swoim Jackiem w Sopocie. Tam jakiś kretyn jeździ po molo 500 na godzinę... I tam nie ma po co jechać. Trzeba jechać do Kłajpedy, albo prosto do Moskwy czy Berlina. Tam są baseny kryte, eleganckie. Jest szybkie połączenie z Krymem, z kryminałem. Z czym tylko kto chce.

No chyba jaja sobie robią Polacy i żalą się, że nie mogą jechać nad morze... „Morze, nasze morze, wiernie ciebie będziem strzec. Mamy rozkaz cię utrzymać, albo na dnie, na dnie twoim lec, albo na dnie z honorem lec”. No i legliśmy.

Pół-Tusk! To jest miejsce dobre do pielgrzymek pieszych. Do Pół-Tuska niech za........ją ci, którzy sobie go wybrali. I niech się cieszą, że blisko jest Narew. Narew od dziś jest najpiękniejszą rzeką i tam trzeba zrobić festiwal, Se-Rock and Roll. I tam jechać... Tam można Owsiaka namoczyć, niech on tam siedzi po pas w wodzie. I będzie rzecznikiem tego festiwalu.

not. saż
[Fot. wSieci]
CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook