Jedynie prawda jest ciekawa


Rewiński: Morze? Po co Polacy mają tam jechać?

28.07.2014

Pół-Tusk! To jest miejsce dobre do pielgrzymek pieszych. Do Pół-Tuska niech za........ją ci, którzy sobie go wybrali - mówi Stefczyk.info Janusz Rewiński.

Koniec urlopu w korku – taki los czeka tysiące Polaków, którzy pojechali nad polskie morze. Okazuje się, że na autostradzie z Gdańska kierowcy muszą czekać godzinami na możliwość zapłacenia za przejazd. Po co nam w takim razie autostrada? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do znanego satyryka Janusza Rewińskiego.


Janusz Rewiński: Polacy to naprawdę jest bardzo ciekawy naród i bardzo dowcipny. Nie bez przyczyny Polska była nazywana najweselszym barakiem w obozie. Oni dla jaj to wszystko robią. Przecież wszyscy wiedzieli, po co te autostrady się buduje. Żeby połączyć Angelę Merkel z Putinem... A nie po to, żeby łączyć polskie morze z górami.

Przed wojną mieliśmy Luxtorpedę, która zasuwała szybko i woziła tam, gdzie ludzie chcieli. A teraz na południu się op.....la linie na Kasprowy. A morze? Po co Polacy mają tam jechać? Tam Tusk rządzi ze swoim Jackiem w Sopocie. Tam jakiś kretyn jeździ po molo 500 na godzinę... I tam nie ma po co jechać. Trzeba jechać do Kłajpedy, albo prosto do Moskwy czy Berlina. Tam są baseny kryte, eleganckie. Jest szybkie połączenie z Krymem, z kryminałem. Z czym tylko kto chce.

No chyba jaja sobie robią Polacy i żalą się, że nie mogą jechać nad morze... „Morze, nasze morze, wiernie ciebie będziem strzec. Mamy rozkaz cię utrzymać, albo na dnie, na dnie twoim lec, albo na dnie z honorem lec”. No i legliśmy.

Pół-Tusk! To jest miejsce dobre do pielgrzymek pieszych. Do Pół-Tuska niech za........ją ci, którzy sobie go wybrali. I niech się cieszą, że blisko jest Narew. Narew od dziś jest najpiękniejszą rzeką i tam trzeba zrobić festiwal, Se-Rock and Roll. I tam jechać... Tam można Owsiaka namoczyć, niech on tam siedzi po pas w wodzie. I będzie rzecznikiem tego festiwalu.

not. saż
[Fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook