Jedynie prawda jest ciekawa

Rewiński: Komorowski łże w żywy kamień

19.02.2015

„Ludzie, którzy się nie znają, mogą dać się pewnie znów nabrać”.

Janusz Rewiński, znany aktor i satyryk popiera Andrzeja Dudę. W jego ocenie prezydentura kandydata PiS-u jest dobrym planem dla Polski. „Byłbym szczęśliwy, gdyby wygrał, bo to znaczyłoby, że jest więcej Polaków, którzy rozumieją złożoność tego świata. To by było największe szczęście. Ale powtórzę - pierwszy raz na oczy widziałem człowieka. Jestem starym wygą, aktorem, widziałem z bliska, na dużym ekranie, jak mówi. I ja mu wierzę, bo widzę, że on nie kłamie” - podkreśla artysta w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Rewiński odniósł się również do postawy prezydenta Komorowskiego. „A innego obserwuję i widzę tak samo wyraźnie - łże w żywy kamień, to bardzo słaby, uszminkowany aktor jest. Ludzie, którzy się nie znają, mogą dać się pewnie znów nabrać, tak jak nabierali się na tego faceta, co rączki ładnie składał i słowa zużywał bez miary. Teraz zostawił kamieni kupę, a sam z przyjaciółką pojechał do Brukseli” - przypomina aktor.

„Siara” wskazał, że po swoim wystąpieniu na konwencji wyborczej Dudy spotkał się z różnymi reakcjami, również negatywnymi. Jednak aktor wskazuje, że nie przejmuje się krytyką. „Coś tam tygodnik 'Polityka' próbował szczypnąć, ale nie zrobiło to na mnie wrażenia. Zresztą najważniejszy jest teraz Andrzej Duda. Wobec niego dopiero uruchamiają przemysł pogardy, a już jest wesoło. Prochy, heilowanie, porównania do Leppera - agresja równa głupocie twórców tych haseł. No ale mają problem - jest ktoś ładniejszy, mądrzejszy, dynamiczniejszy, leszy, wyższy od Komorowskiego - to jak go kopnąć w kostkę, czym? Starają się jak mogą. A ja bym chciał jednego - jak będzie debata Komorowskiego z Dudą, to niech ktoś poprosi kandydata PO, by napisał z pamięci: „Orzeł wyżej, wyżej niżej”. Myśliwym jest przecież” - ironizuje Janusz Rewiński.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook