Jedynie prawda jest ciekawa


Reszczyński we "wSieci": Audyt-thriller

20.05.2016

Wojciech Reszczyński na łamach "wSieci" komentuje audyt rządów PO-PSL.

„Trwający ponad 10 godzin „audyt thriller” miał swoją dramaturgię: od wystąpienia premier Beaty Szydło do przemówienia szefa MON Antoniego Macierewicza. A tu obraz Polski był chyba najbardziej tragiczny, bo dotyczył naszego bezpieczeństwa. Brak broni na wypadek wojny, korupcja i demoralizacja w armii, preferowanie zagranicznych kontrahentów, niezlustrowane kadry itd.” — pisze Wojciech Reszczyński w swoim felietonie na łamach tygodnika „wSieci”.

„Oczywiście u dziennikarzy niepodatnych na polityczną poprawność, na prymitywne kłamstwa byłej władzy, a szczególnie u ceniących sobie wolność, thriller sejmowy nie wywołał palpitacji serca. O wielu rzeczach mówili i pisali, choć były chyba i zaskakujące elementy” — dodaje, wskazując że największym dla niego samego zaskoczeniem było wystąpienie ministra Mariusza Kamińskiego, który ujawnił, że ABW zdradziła rosyjskiej służbie FSB personalia potencjalnego informatora, obywatela Rosji, który chciał się podzielić swoją wiedzą na temat zamachu na polski samolot w Smoleńsku.

„Z audytu przygotowanego przez ministrów rządu Beaty Szydło aż przeciekały utracone miliardy, miliony, tysiące złotych wyrzuconych w błoto, chytrze dla siebie przejętych czy podarowanych znajomym z kręgu sitwy władzy. W każdym z audytów występowało zjawisko zatrudniania zaprzyjaźnionych firm audytorskich, prawniczych, eksperckich, PR, mimo posiadania w resorcie zespołów odpowiednich fachowców. Rozumiem zdenerwowanie mecenasa Romana Giertycha oraz szefów innych kancelarii, agencji, fundacji, stowarzyszeń itd. Nie ma to jak życie z 'renty władzy'” — zaznacza Reszczyński, podkreślając że audyt powinien zostać szybko opublikowany i szeroko upubliczniony.

„Oby to swoiste studium degeneracji władzy, którego ujawnienia byliśmy świadkami, miało pozytywne skutki” — pisze publicysta.

„Tak silne nagromadzenie negatywnych faktów, przykłady prymitywnej kradzieży, chciwości, zachłanności (exemplum prezes spółki skarbu państwa żądający dla siebie mercedesa w kolorze złotym), strat liczonych w miliardach złotych — wszystko to zmusza do refleksji” — dodaje.

Cały felieton Wojciecha Reszczyńskiego w najnowszym numerze „wSieci”, w sprzedaży od 16 maja br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook