Jedynie prawda jest ciekawa


Reszczyński we "wSieci": Audyt-thriller

20.05.2016

Wojciech Reszczyński na łamach "wSieci" komentuje audyt rządów PO-PSL.

„Trwający ponad 10 godzin „audyt thriller” miał swoją dramaturgię: od wystąpienia premier Beaty Szydło do przemówienia szefa MON Antoniego Macierewicza. A tu obraz Polski był chyba najbardziej tragiczny, bo dotyczył naszego bezpieczeństwa. Brak broni na wypadek wojny, korupcja i demoralizacja w armii, preferowanie zagranicznych kontrahentów, niezlustrowane kadry itd.” — pisze Wojciech Reszczyński w swoim felietonie na łamach tygodnika „wSieci”.

„Oczywiście u dziennikarzy niepodatnych na polityczną poprawność, na prymitywne kłamstwa byłej władzy, a szczególnie u ceniących sobie wolność, thriller sejmowy nie wywołał palpitacji serca. O wielu rzeczach mówili i pisali, choć były chyba i zaskakujące elementy” — dodaje, wskazując że największym dla niego samego zaskoczeniem było wystąpienie ministra Mariusza Kamińskiego, który ujawnił, że ABW zdradziła rosyjskiej służbie FSB personalia potencjalnego informatora, obywatela Rosji, który chciał się podzielić swoją wiedzą na temat zamachu na polski samolot w Smoleńsku.

„Z audytu przygotowanego przez ministrów rządu Beaty Szydło aż przeciekały utracone miliardy, miliony, tysiące złotych wyrzuconych w błoto, chytrze dla siebie przejętych czy podarowanych znajomym z kręgu sitwy władzy. W każdym z audytów występowało zjawisko zatrudniania zaprzyjaźnionych firm audytorskich, prawniczych, eksperckich, PR, mimo posiadania w resorcie zespołów odpowiednich fachowców. Rozumiem zdenerwowanie mecenasa Romana Giertycha oraz szefów innych kancelarii, agencji, fundacji, stowarzyszeń itd. Nie ma to jak życie z 'renty władzy'” — zaznacza Reszczyński, podkreślając że audyt powinien zostać szybko opublikowany i szeroko upubliczniony.

„Oby to swoiste studium degeneracji władzy, którego ujawnienia byliśmy świadkami, miało pozytywne skutki” — pisze publicysta.

„Tak silne nagromadzenie negatywnych faktów, przykłady prymitywnej kradzieży, chciwości, zachłanności (exemplum prezes spółki skarbu państwa żądający dla siebie mercedesa w kolorze złotym), strat liczonych w miliardach złotych — wszystko to zmusza do refleksji” — dodaje.

Cały felieton Wojciecha Reszczyńskiego w najnowszym numerze „wSieci”, w sprzedaży od 16 maja br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook