Jedynie prawda jest ciekawa


Reszczyński: "Tusk stworzył wewnątrzunijną opozycję przeciw Polsce"

11.03.2017

Lepiej, gdyby z UE kojarzył się Saryusz-Wolski niż premier zwalczający polski rząd - powiedział red. Wojciech Reszczyński na antenie Telewizji Republika.

- To niedobrze, że Tusk będzie kojarzył się z Unią Europejską. Dobrze, żeby kimś takim był Jacek Saryusz-Wolski, a nie były premier zaangażowany w zwalczanie własnego rządu. Eurosceptycyzm w Polsce będzie rósł od momentu przeforsowania Tuska wbrew polskiemu rządowi, a ku entuzjazmowi opozycji - powiedział w "Politycznym podsumowaniu tygodnia".

- PO musiała oddać władzę po 8 latach, powstał rząd PiS, który spotkał się z niesamowitym oporem opozycji, która podała metody działania – ulica i zagranica. W zagranicę włączył się Tusk, który pouczał rząd polski, groził. Stało się coś bez precedensu - człowiek, który wchodzi do polityki międzynarodowej dlatego, że był premierem kraju, raptem występuje przeciw polskiemu rządowi, dołącza do opozycji, co jest niedopuszczalne w przypadku polityka piastującego wysoką godność międzynarodową. Tusk stworzył opozycję wewnętrzną w Unii skierowaną przeciw Polsce. Punktem krytycznym był Wrocław i porównanie puczu opozycji do polskich grudniów – powiedział Wojciech Reszczyński.

- Donald Tusk nie wystąpiłby z takim przesłaniem prymitywnym we Wrocławiu, gdyby nie miał za plecami pozytywnego oddechu Angeli Merkel i kierownictwa politycznego w Niemczech. Przypomnijmy sobie agresję mediów niemieckich wobec polskiego rządu. Tusk realizował plan interesu niemieckiego. On jest absolutnie kandydatem Niemiec, a finał był tego taki, że Niemcy udowodnili swoją hegemonię w Unii – zauważył Marek Król.

- To, co zrobił Tusk, odbiło się echem w Polsce, ale inne kraje nie przywiązywały takiej wagi do tego, co Tusk mówił w kwestiach polskich. Z jakiejś perspektywy jest zrozumiałe, że wiele krajów nie rozumie działań polskiego rządu, sytuacji politycznej w Polsce. Donald Tusk poza tym okazał się być słabym przewodniczącym RE, jego aktywność sprowadzała się do kilku spotkań w miesiącu. Mówienie o nim jako o prezydencie Europy jest nadużyciem, jedno z czego go zapamiętamy to jego włączanie się w politykę wewnętrzną – dodał Wojciech Mucha.

- To była taka rozgrywka Merkel, czy jest możliwe, żeby szef RE był wybrany bez poparcia własnego państwo, czy to jest do przyjęcia przez inne kraje UE. Kiedy Merkel stwierdziła, że jest możliwe do przyjęcia, to ogłosiła w Bundestagu, że „wybieramy Tuska” - skomentował Reszczyński domniemane ustalenia ze spotkań Kaczyński-Merkel.

Telewizja Republika /frost
[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook