Jedynie prawda jest ciekawa


Reszczyński: "Tusk stworzył wewnątrzunijną opozycję przeciw Polsce"

11.03.2017

Lepiej, gdyby z UE kojarzył się Saryusz-Wolski niż premier zwalczający polski rząd - powiedział red. Wojciech Reszczyński na antenie Telewizji Republika.

- To niedobrze, że Tusk będzie kojarzył się z Unią Europejską. Dobrze, żeby kimś takim był Jacek Saryusz-Wolski, a nie były premier zaangażowany w zwalczanie własnego rządu. Eurosceptycyzm w Polsce będzie rósł od momentu przeforsowania Tuska wbrew polskiemu rządowi, a ku entuzjazmowi opozycji - powiedział w "Politycznym podsumowaniu tygodnia".

- PO musiała oddać władzę po 8 latach, powstał rząd PiS, który spotkał się z niesamowitym oporem opozycji, która podała metody działania – ulica i zagranica. W zagranicę włączył się Tusk, który pouczał rząd polski, groził. Stało się coś bez precedensu - człowiek, który wchodzi do polityki międzynarodowej dlatego, że był premierem kraju, raptem występuje przeciw polskiemu rządowi, dołącza do opozycji, co jest niedopuszczalne w przypadku polityka piastującego wysoką godność międzynarodową. Tusk stworzył opozycję wewnętrzną w Unii skierowaną przeciw Polsce. Punktem krytycznym był Wrocław i porównanie puczu opozycji do polskich grudniów – powiedział Wojciech Reszczyński.

- Donald Tusk nie wystąpiłby z takim przesłaniem prymitywnym we Wrocławiu, gdyby nie miał za plecami pozytywnego oddechu Angeli Merkel i kierownictwa politycznego w Niemczech. Przypomnijmy sobie agresję mediów niemieckich wobec polskiego rządu. Tusk realizował plan interesu niemieckiego. On jest absolutnie kandydatem Niemiec, a finał był tego taki, że Niemcy udowodnili swoją hegemonię w Unii – zauważył Marek Król.

- To, co zrobił Tusk, odbiło się echem w Polsce, ale inne kraje nie przywiązywały takiej wagi do tego, co Tusk mówił w kwestiach polskich. Z jakiejś perspektywy jest zrozumiałe, że wiele krajów nie rozumie działań polskiego rządu, sytuacji politycznej w Polsce. Donald Tusk poza tym okazał się być słabym przewodniczącym RE, jego aktywność sprowadzała się do kilku spotkań w miesiącu. Mówienie o nim jako o prezydencie Europy jest nadużyciem, jedno z czego go zapamiętamy to jego włączanie się w politykę wewnętrzną – dodał Wojciech Mucha.

- To była taka rozgrywka Merkel, czy jest możliwe, żeby szef RE był wybrany bez poparcia własnego państwo, czy to jest do przyjęcia przez inne kraje UE. Kiedy Merkel stwierdziła, że jest możliwe do przyjęcia, to ogłosiła w Bundestagu, że „wybieramy Tuska” - skomentował Reszczyński domniemane ustalenia ze spotkań Kaczyński-Merkel.

Telewizja Republika /frost
[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook