Jedynie prawda jest ciekawa


Reszczyński: Sukces Radia Maryja dzięki słuchaczom

03.12.2016

„To interakcyjność, tworzenie wspólnoty radia ze swoimi słuchaczami. To zadecydowało o sukcesie Radia Maryja i jego popularności” - mówił na antenie Radia Maryja red. Wojciech Reszczyński.

„Mówiłem, że jeśli radio chce odnieść sukces, to musi utrzymywać ścisły kontakt ze swoimi słuchaczami. To musi być wzajemna relacja. Słuchacze nie mogą być tylko tymi biernymi odbiorcami radia. Muszą to radio również współtworzyć, musi się nawiązać dialog, muszą być rozmowy” - mówił Reszczyński, wspominając początki toruńskiego radia. 

Dziennikarz podkreślił jednak, że początki nie były łatwe. 

„Ten stale uruchamiany mikrofon był również źródłem zmartwienia dla ojców, ponieważ nie wszyscy w III RP mogli zrozumieć, że ludzie mają prawo mówić to co myślą. Nie zawsze jest to słuszne, nie zawsze jest to mądre, ale ludzie mają prawo do swoich poglądów, uczuć, wypowiedzenia się na” - mówił, zaznaczając jednocześnie, że minęły już zarzuty, że Radio Maryja jest przeznaczone tylko dla „moherów”. Jak zaznaczył, atmosferę w radiu wypełnia wzajemny rozwój, duchowość i życzliwość. 

„Słuchacze rozwijali się razem z radiem, dorastając do poziomu tego radia i zwiększało się grono coraz bardziej mądrych, fachowych ludzi, chcących zostawić tu jakiś ślad w postaci wypowiedzi, obecności w radiu” - dodał dziennikarz. 

Reszczyński odniósł się również do sprawy walki o telewizję Trwam, jak również mówił o pluralizmie medialnym w Polsce. 

„+Wychodziliśmy+ sobie prawo do utworzenia tej telewizji” - mówił o ponad setce marszów w tej sprawie.

„To był przecież przejaw domagania się demokracji, która wśród prominentnych polityków, twórców III RP rozumiana jest dosyć opatrznie. Ciągle jesteśmy świadkami stosowania podwójnych standardów. Demokracja – owszem, tak, ale dla nas, dla innych – nie, a jeżeli chcą mieć demokrację, to niech sobie zaakceptują tę demokrację, jaką my im zaproponujemy, według naszego pojęcia. (...) To było zaprzeczenie demokracji i bardzo niedobry przykład obywatelski, ale mamy to już za sobą, już nie wracamy do tego” - stwierdził dziennikarz. 

Jak zaznaczył, wśród mediów będzie się liczyć jakość i wartość oraz krąg świadomych odbiorców. 


ak/Radio Maryja

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook