Jedynie prawda jest ciekawa


Reszczyński: służby podtrzymują władzę

15.02.2015

„Służby specjalne nie występują w interesie państwa polskiego”.

„Służby specjalne nie występują w interesie państwa polskiego” - mówił Wojciech Reszczyński odnosząc się do ustaleń dziennikarzy Telewizji Republika ws. afery taśmowej.

Pierwszy prezenter „Wiadomości” odniósł się w ten sposób do ujawnienia meldunków CBA ws. afery taśmowej. „Zwolnienie Kamińskiego z funkcji szefa CBA po ujawnieniu afery hazardowej pokazuje, że popełnił jeden błąd: zaatakował panujący establishment. To moment, w którym służby są zainteresowanie podtrzymaniem władzy” - powiedział dziennikarz.

Reszczyński uważa, że jedyną zaletą obecnej sytuacji, która nie jest bezpieczna dla państwa, jest fakt, że łatwiej można ujawnić nieprawidłowości. „Służby nie działają już w interesie państwa. Pocieszające jest to, że system nie jest już tak szczelny i pojawiają się tego rodzaju cenne przecieki” - podkreślił publicysta.

Wojciech Reszczyński zwrócił również uwagę na manipulacje dziennikarzy, którzy komentują kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. „Wmawianie czegoś, czego nie powiedział ws. Ukrainy, potem że podczas konwencji nie mówił z głowy, teraz ta sprawa nieszczęśliwego upadku na stoku, że ustawka” - wymienił dziennikarz.

Reszczyński zwrócił się do swoich kolegów po fachu z apelem: „Prosiłbym kolegów dziennikarzy, którzy się dopuszczają tych manipulacji, żeby się nie kompromitowali. Po co mają się potem wstydzić?”

Z kolei Bartłomiej Radziejewski z „Nowej Konfederacji” zwrócił uwagę, że PiS wrócił do retoryki, która dała zwycięstwo tej partii 10 lat temu. „Wreszcie pokazali, że chcą walczyć i może nawet wygrać te wybory. Konwencja była też naprawdę sprawnie zorganizowana. Wrócili do formy z 2005 roku. W aspekcie programowym, wizji Polski nie było nic” - stwierdził publicysta.

TK,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook