Jedynie prawda jest ciekawa

Reszczyński: służby podtrzymują władzę

15.02.2015

„Służby specjalne nie występują w interesie państwa polskiego”.

„Służby specjalne nie występują w interesie państwa polskiego” - mówił Wojciech Reszczyński odnosząc się do ustaleń dziennikarzy Telewizji Republika ws. afery taśmowej.

Pierwszy prezenter „Wiadomości” odniósł się w ten sposób do ujawnienia meldunków CBA ws. afery taśmowej. „Zwolnienie Kamińskiego z funkcji szefa CBA po ujawnieniu afery hazardowej pokazuje, że popełnił jeden błąd: zaatakował panujący establishment. To moment, w którym służby są zainteresowanie podtrzymaniem władzy” - powiedział dziennikarz.

Reszczyński uważa, że jedyną zaletą obecnej sytuacji, która nie jest bezpieczna dla państwa, jest fakt, że łatwiej można ujawnić nieprawidłowości. „Służby nie działają już w interesie państwa. Pocieszające jest to, że system nie jest już tak szczelny i pojawiają się tego rodzaju cenne przecieki” - podkreślił publicysta.

Wojciech Reszczyński zwrócił również uwagę na manipulacje dziennikarzy, którzy komentują kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. „Wmawianie czegoś, czego nie powiedział ws. Ukrainy, potem że podczas konwencji nie mówił z głowy, teraz ta sprawa nieszczęśliwego upadku na stoku, że ustawka” - wymienił dziennikarz.

Reszczyński zwrócił się do swoich kolegów po fachu z apelem: „Prosiłbym kolegów dziennikarzy, którzy się dopuszczają tych manipulacji, żeby się nie kompromitowali. Po co mają się potem wstydzić?”

Z kolei Bartłomiej Radziejewski z „Nowej Konfederacji” zwrócił uwagę, że PiS wrócił do retoryki, która dała zwycięstwo tej partii 10 lat temu. „Wreszcie pokazali, że chcą walczyć i może nawet wygrać te wybory. Konwencja była też naprawdę sprawnie zorganizowana. Wrócili do formy z 2005 roku. W aspekcie programowym, wizji Polski nie było nic” - stwierdził publicysta.

TK,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook