Jedynie prawda jest ciekawa

Reszczyński: Klub PO pozbył się Kopacz i jej "złego ducha"

13.11.2015

Mam wrażenie, że Ewę Kopacz pogrążyło, odbierając jej część głosów, jej agresywne wystąpienie w Sejmie uważa Wojciech Reszczyński.

W rozmowie z Super Expressem dziennikarz zwraca uwagę, że zgodne głosowanie na Marka Kuchcińskiego z PiS na marszałka Sejmu była próbą naprawienia fatalnego wrażenia, które pozostawiła swoim przemówieniem premier Kopacz.

Publicysta podkreśla, że była premier nie wyciągnęła żadnych wniosków z tego co się wydarzyło w kampanii i brnęła w to, co przyniosło PO porażkę.

Jej przemówienie, będące zapowiedzią politycznej wojny i dintojry… Porównajmy jej słowa z wystąpieniem prezydenta Dudy. Koncyliacyjnym, pełnym woli porozumienia… Widocznie nie pozbyła się na czas tego złego ducha, znanego jako „Misiek”, który jej wciąż towarzyszył. Zatem pozbyli się obydwojga. Pozostanie jej tytuł byłej premier i powolna marginalizacja - tłumaczy Reszczyński.

Jego zdaniem Ewa Kopacz okazała się nie mieć elementarnych umiejętności do zarządzania państwem.

Tu nie chodzi nawet o kulturę polityczną. Ewie Kopacz brak po prostu elementarnej kultury. To zwracanie się per „wy”, te połajanki i oskarżenia. Już w kampanii parlamentarnej mówiła o Beacie Szydło per „ta kobieta”. Wstyd -  podkreśla Reszczyński.

ansa/ SE

[fot. Blogpress]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook