Jedynie prawda jest ciekawa

Reszczyński: Kaczyński zadał kłam słowom Kopacz

02.10.2014

Rozmowa z red. Wojciechem Reszczyńskim, dziennikarzem.

Stefczyk.info: Jarosław Kaczyński po expose premier Ewy Kopacz podszedł do Donalda Tuska i powiedział mu, żeby nie wierzył, iż ten go nienawidzi. Jak Pan to odebrał?

Wojciech Reszczyński: To ciekawa sytuacja pokazująca w inny sposób prawdę o politykach. Dzięki tej scenie możemy zobaczyć wielką klasę polityka i jego wysoki poziom kultury. Widzieliśmy ewidentnie, że premier Kopacz zastawiła pułapkę na Jarosława Kaczyńskiego. Ona mówiła, że chce znieść ciążącą nad Polską klątwę nienawiści, ale wezwała tylko jedną stronę sporu politycznego do działania. Z tym apelem powinna się zwrócić głównie do Donalda Tuska, a nie Jarosława Kaczyńskiego.

Dlaczego?

Wiemy, kto jest agresorem, a kto nadal jest ofiarą. Jednak to Kaczyński podchodzi do premiera Tuska i tłumaczy, żeby nie wierzył w to, co powiedziała pani Kopacz. Prezes PiS powiedział elegancko to, co można zmieści w słowach: „premier Kopacz kłamie, to nieprawda”. Chrześcijanie nie mogą nikogo nienawidzić. Jarosław Kaczyński zadaje więc kłam słowom premier Kopacz i życzy mu powodzenia. Jaka jest reakcja Tuska? On oczywiście nie mówi, co usłyszał od Kaczyńskiego, ale wyraża wielkie zadowolenie z tego faktu. Mówi, że to „cud” i „sukces” Ewy Kopacz. Udaje idiotę, udaje, że nie wie o co chodzi. Bierze udział w kolejnym upokorzeniu Jarosława Kaczyńskiego.

O to w tej sprawie chodziło? To kolejny element przemysłu nienawiści?

To było kolejne upokarzanie. Pokazanie, że Jarosław Kaczyński został wezwany do tablicy i przyszedł i przeprosił. Jarosław Kaczyński nie przeprosił jednak, tylko zaprzeczył słowom Kopacz. Dzięki tej sytuacji możemy poznać prawdziwe intencje tych ludzi. Możemy ich odpowiednio określić. Widać, kto jest osobą marnego rzędu, a kto jest osobą szlachetną.

Kto jest kim?

Sądzę, że każdy człowiek nie powinien mieć wątpliwości. Jeśli zapozna się z tą sytuacją, jeśli przeczyta jak ta scena wyglądała, nie będzie miał problemów ze zdefiniowaniem zachowań tych ludzi i nazwaniem ich odpowiednimi słowami.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Archiwum W.Reszczyńskiego/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook