Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Redbad Klijnstra: Duda ma klasę

08.08.2015

„To jest pierwszy prezydent, który jest na poziomie, zna języki, ma kulturę osobistą”.

„Duda ma klasę dyplomatyczną. To jest pierwszy prezydent, który jest na poziomie, zna języki, ma kulturę osobistą” - mówi w wywiadzie dla Onet.pl polski aktor holenderskiego pochodzenia Redbad Klijnstra.

Przyznaje, że pozytywnie przyjmuje zmianę na stanowisku prezydenta. „Myślę, że coś dobrego się stało. A Komorowski był ostatnim symbolem bylejakości sięgającej jeszcze czasów PRL. Niestety skończył również w kiepskim stylu” - podkreślił aktor.

Zwrócił uwagę na liczne wpadki byłego prezydenta. „Przykro mi było, gdy popełniał gafy. Takie rzeczy jak błędy w ortografii. Niuanse. Przykre nawet dla mnie, dla którego polski nie jest ojczystym językiem. Puenta klasy i stylu jest taka, że odchodzący prezydent zostawia Pałac z niemal pustym budżetem dla następcy” - tłumaczył.

Zdaniem aktora Andrzej Duda jest prezydentem na zupełnie innym poziomie. Przewiduje, że będzie kontynuował politykę śp. Lecha Kaczyńskiego. „Prezydentowi Kaczyńskiemu za to co zrobił w Gruzji należy się Nagroda Nobla. No i polityka historyczna prowadzona na najwyższym poziomie. Dzięki niemu mamy Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich. Duda jest wychowankiem Lecha Kaczyńskiego. Pewnie będzie chciał kontynuować budowanie dobrego wizerunku i związanego z nim szacunku dla Polski na arenie międzynarodowej” - zauważa.

Klinijstra zdradza, że za krytykę rządu i przychylne wypowiedzi pod adresem Prawa i Sprawiedliwości spotkały go nieprzyjemne komentarze, a także przestał otrzymywać propozycje pracy w Polsce. „Spotkałem się z sugestią, żeby mnie i koleżankę sympatyzującą z PiS usunąć z obsady Teatru TV. To jest konkret, żadna teoria spiskowa. To była konkretna wypowiedź redaktora odpowiedniej komórki w telewizji sugerującej, że moja koleżanka po fachu i ja mamy nie po kolei w głowie, że ‚odlecieliśmy’ skoro wypowiadamy się publicznie tak jak się wypowiadamy. Innym faktem jest to, że mniej więcej od katastrofy smoleńskiej i moich wypowiedzi, mam coraz mniej pracy w Polsce. Teraz głównie pracuję w Holandii, czyli nie ma zastrzeżeń co do moich kompetencji aktorskich czy reżyserskich” - zaznacza Klijnstra.

TK
[Fot. Profil R.Klijnstra/Facebook]

Słowa kluczowe:

aktorka

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. zybert2017303 30.03.2017

  Zybertowicz: Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję

  - Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

 2. 1280px-AdamMichnik2012 30.03.2017

  Michnik: „ Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę”

  Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS.

 3. bied11 30.03.2017

  Biedroń: Prior robił "porządek" w redakcjach

  Tajemniczy człowiek z Niemiec Peter Prior robił czystki w redakcjach gazet i wpływał na materiały prasowe, które w nich się ukazywały.

 4. jachvw 30.03.2017

  Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

  Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem.

 5. met33 30.03.2017

  Abp Głódź: Chrześcijaństwo z Polski promieniuje na zewnątrz

  Chrześcijaństwo z Polski faktycznie promieniuje na zewnątrz i nie możemy nosić w sobie kompleksu - mówi w rozmowie z KAI abp Sławoj Leszek Głódź.

 6. flickrrrr-moody 29.03.2017

  Szewczak: Róbmy swoje, róbmy swoje

  "Dramat, nieszczęścia, upadek i bankructwa wieścił mistrz tanich frazesów prof. Leszka Balcerowicz i jego uczeń, ignorant ekonomiczny".

 7. Internet700x40013-2017 29.03.2017

  "wSieci": Kwaśne ciacho Makłowicza

  Dorota Łosiewicz pisze o aferze rozpętanej przez Roberta Makłowicza.

 8. rafalska 29.03.2017

  Kuźmiuk: Dobre spotkanie minister Rafalskiej

  Do PE przyjechali ministrowie Elżbieta Rafalska i Stanisław Szwed z resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook