Jedynie prawda jest ciekawa


Redbad Klijnstra: Duda ma klasę

08.08.2015

„To jest pierwszy prezydent, który jest na poziomie, zna języki, ma kulturę osobistą”.

„Duda ma klasę dyplomatyczną. To jest pierwszy prezydent, który jest na poziomie, zna języki, ma kulturę osobistą” - mówi w wywiadzie dla Onet.pl polski aktor holenderskiego pochodzenia Redbad Klijnstra.

Przyznaje, że pozytywnie przyjmuje zmianę na stanowisku prezydenta. „Myślę, że coś dobrego się stało. A Komorowski był ostatnim symbolem bylejakości sięgającej jeszcze czasów PRL. Niestety skończył również w kiepskim stylu” - podkreślił aktor.

Zwrócił uwagę na liczne wpadki byłego prezydenta. „Przykro mi było, gdy popełniał gafy. Takie rzeczy jak błędy w ortografii. Niuanse. Przykre nawet dla mnie, dla którego polski nie jest ojczystym językiem. Puenta klasy i stylu jest taka, że odchodzący prezydent zostawia Pałac z niemal pustym budżetem dla następcy” - tłumaczył.

Zdaniem aktora Andrzej Duda jest prezydentem na zupełnie innym poziomie. Przewiduje, że będzie kontynuował politykę śp. Lecha Kaczyńskiego. „Prezydentowi Kaczyńskiemu za to co zrobił w Gruzji należy się Nagroda Nobla. No i polityka historyczna prowadzona na najwyższym poziomie. Dzięki niemu mamy Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich. Duda jest wychowankiem Lecha Kaczyńskiego. Pewnie będzie chciał kontynuować budowanie dobrego wizerunku i związanego z nim szacunku dla Polski na arenie międzynarodowej” - zauważa.

Klinijstra zdradza, że za krytykę rządu i przychylne wypowiedzi pod adresem Prawa i Sprawiedliwości spotkały go nieprzyjemne komentarze, a także przestał otrzymywać propozycje pracy w Polsce. „Spotkałem się z sugestią, żeby mnie i koleżankę sympatyzującą z PiS usunąć z obsady Teatru TV. To jest konkret, żadna teoria spiskowa. To była konkretna wypowiedź redaktora odpowiedniej komórki w telewizji sugerującej, że moja koleżanka po fachu i ja mamy nie po kolei w głowie, że ‚odlecieliśmy’ skoro wypowiadamy się publicznie tak jak się wypowiadamy. Innym faktem jest to, że mniej więcej od katastrofy smoleńskiej i moich wypowiedzi, mam coraz mniej pracy w Polsce. Teraz głównie pracuję w Holandii, czyli nie ma zastrzeżeń co do moich kompetencji aktorskich czy reżyserskich” - zaznacza Klijnstra.

TK
[Fot. Profil R.Klijnstra/Facebook]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook