Jedynie prawda jest ciekawa


Red. Paradowska rzecznikiem Ziobry

05.05.2012

Pokaż mi sojuszników, a powiem Ci kim jesteś. Dosłownie kilkanaście godzin temu Janina Paradowska ogłosiła, że Zbigniew Ziobro – jest mężem stanu! Gdy to zobaczyłem, aż spocił mi się z wrażenia ekran komputera.

Znana ze swojej zoologicznej nienawiści do prawicy i centroprawicy dziennikarka, skądinąd obśmiewana przez środowisko żurnalistów (nawet przez dziennikarzy o podobnych do niej poglądach), ogłosiła „Urbi et orbi” – a właściwie ani Rzymowi, ani światu – tylko Salonowi na Krakowskim Przedmieściu, że lider SP mężem stanu jest. Jaki był powód tej nominacji godnej niemal Oskara albo i antyoskara (Maliny)? Otóż ZZ dołączył się do chóru potępiającego Jarosława Kaczyńskiego za pomysł politycznego bojkotu Janukowycza i ukraińskiej części Euro 2012. Już to wystarczyło, aby awansować do Panteonu Mężów, obok Komorowskiego, Tuska, Palikota czy Kwaśniewskiego (Miller też czasem się tam łapie, ale zwykle na krótko).

Oto recepta na bycie „mężem stanu” wg klasyfikacji J. Paradowskiej: wystąpić przeciwko PiS-owi, zaatakować Kaczyńskiego, wykazać bliskość z innymi, którzy go poniewierają, ot, tak ponad podziałami w imię oczywiście „racji stanu” (!)

Jeśli Zbigniew Ziobro ma resztki instynktu politycznego – powinien się przestraszyć. Zyskał bowiem kłopotliwego rzecznika i specyficznego sojusznika, którym trudno będzie przekonać prawicowych wyborców, że jego formacja to partia naprawdę prawicowa i naprawdę patriotyczna. Oczywiście, wsparcie Janiny P. dla Zbigniewa Z. może go nieco uwiarygodnić w oczach wyborców lewicowych czy liberalnych. Ale oni i tak mają wyrazistszych adresatów swoich politycznych emocji w postaci Tuska, Palikota czy Millera.

Sojusz TVN – Paradowska plus inne mainstreamowe media będące medialnym zapleczem dla formacji Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobry może rzeczywiście pomóc. Ale nie tyle pomóc Ziobrze et consortes, ale raczej pomóc prawicowym wyborcom pozbyć się resztek złudzeń co do pana Zbyszka i jego partii. Tym bardziej, że w sprawach dotyczących Janukowycza, Tymoszenki i Ukrainy trudno na pierwszy rzut oka odróżnić głosy w  tym wspólnym anty-PiS-owskim chórze: PO–SP–Ruch Palikota–SLD – Kancelaria Prezydenta Komorowskiego.

A zatem raz jeszcze: pokaż mi swoich sojuszników – a powiem Ci kim jesteś. Red. (!) Paradowska mówi to za Ziobrę.

 

Ryszard Czarnecki

[fot. PAP/J.Turczyk]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook