Jedynie prawda jest ciekawa

Red. Jastrzębowski: "Panie Niemiec: łapy precz od Polski!"

15.12.2015

- Żądanie przeprosin, które sformułowała premier Beata Szydło, jest w pełni uzasadnione. Tak, panie Schulz, pan powinien nas przeprosić i zająć się swoimi sprawami. Na przykład kompletnie nieodpowiedzialną polityką Angeli Merkel w sprawie imigrantów ekonomicznych, która może sprowadzić na całą Europę nieszczęście – komentuje w „Super Expressie” Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny dziennika, słowa Martina Schulza, niemieckiego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Schulz po raz kolejny w ciągu krótkiego czasu wrogo odniósł się do Polski. Kilka miesięcy temu powiedział, że takie kraje jak Polska zostaną „siłą zmuszone” do przyjęcia uchodźców.

Wczoraj Schulz powiedział w niemieckim radiu, że w Polsce wydarzenia "mają charakter zamachu stanu" i będzie to „przedmiotem dyskusji w Parlamencie Europejskim".

Według Jastrzębowskiego Schulz – „socjalista, skandalista, alkoholik” powinien powściągnąć swój temperament i  przestać wykraczać poza swoje kompetencje, poprzez mieszanie się do wewnętrznych spraw Polski. 

- Niemiecki socjalista i próby interwencji - to się musi bardzo źle kojarzyć. I tak właśnie się kojarzy. Niemcowi należy więc dyplomatycznie wyjaśnić, żeby zajął się poważnymi problemami Niemiec, a polskimi problemami Polacy będą zajmować się sami – napisał naczelny „SE”.

Slaw/ "se.pl"

[FOTO: PAP/ EPA]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook