Jedynie prawda jest ciekawa


Radwański: Polska jest zagrożona

12.08.2014

Rozmowa z Robertem Radwańskim, trenerem tenisa.

Stefczyk.info: Władimir Żyrinowski mówił ostatnio, że Polska zostanie zmieciona, a decyzja o III wojnie światowej została już podjęta. Polski premier powinien jakoś zareagować czy uspokoić Polaków? Zniknął ostatnio...

Robert Radwański: Nie wydaję mi się, żeby premier Tusk musiał się zajmować tą wypowiedzią. To jest durne pobrzękiwanie, machanie szabelką. Żyrinowski jest znany z głupot, które wygaduje. On przebija naszego Korwina i niektórych świrów w naszym kraju. Ja bym się tym, co on mówi, nie przejmował. Znacznie ważniejsze jest to, co mówi Władimir Putin, Dmitrij Miedwiediew, czy Siergiej Ławrow. Ruski folklor mnie nie interesuje, dla mnie Żyrinowski to jakaś babuszka. On jest uruchamiany, gdy trzeba kogoś postraszyć, więc będzie mówił. On więc straszy i Ukraińców, i nas.

Putin też straszy. Obecnie wysłał „misję pokojową” na Ukrainę, w przy granicach trzyma dziesiątki tysięcy żołnierzy...

I właśnie tego kontyngentu bardziej się boję, tych żołnierzy stacjonujących przy granicy. Widać, że Putin szuka sprytnych sposobów, by Rosja weszła na Ukrainę. Obecnie widzimy jadący w kierunku Ukrainy konwój. Świat mówi, że to pomoc humanitarna, ale wiadomo, że za tym może pójść ochrona konwoju, a wtedy już oficjalnie wojsko rosyjskie będzie na terenie Ukrainy.

Polska jest zagrożona tą sytuacją bezpośrednio?

Jesteśmy zagrożeni. Przypominam, że graniczymy z obwodem królewieckim, graniczymy z Rosją. A w obwodzie królewieckim jest największe na świecie skupisko żołnierzy na metr kwadratowy. Patrzę zatem z obawą raczej w tę stronę. Polska musi dbać o wojsko, trzeba absolutnie wrócić do poboru w kraju.

Dlaczego?

To jest najważniejsze. Już ponad siedem lat nie ma w Polsce poboru. To oznacza, że niemal całe roczniki mężczyzn w wieku 18-25 lat nie miały żadnej styczności z prochem, bronią. Ci ludzie nie wiedzą, co to karabin. Oni biją się na ulicach, walczą, ale lepiej, żeby poszli do wojska, niech tam się wyżywają.

Jaki rząd się jednak na to zdecyduje?

Oczywiście koszty polityczne tej decyzji będą wysokie. Partia, która przywróci pobór, choćby ograniczony, zapewne przegra wybory. Większość ludzi nie chce iść do wojska. To jednak ważne, a dodatkowo pomoże zaktywizować mężczyzn w ogóle. Obecnie widać, że nauka się sfeminizowała. Jest coraz mniej uczących się mężczyzn. Gdy studia chroniły przed wojskiem, chętnych do uczenia się było więcej. Być może po przywróceniu poboru również więcej osób by się uczyło.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Andrzej Wiktor/wSieci]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook