Jedynie prawda jest ciekawa


Radwański: Polska jest zagrożona

12.08.2014

Rozmowa z Robertem Radwańskim, trenerem tenisa.

Stefczyk.info: Władimir Żyrinowski mówił ostatnio, że Polska zostanie zmieciona, a decyzja o III wojnie światowej została już podjęta. Polski premier powinien jakoś zareagować czy uspokoić Polaków? Zniknął ostatnio...

Robert Radwański: Nie wydaję mi się, żeby premier Tusk musiał się zajmować tą wypowiedzią. To jest durne pobrzękiwanie, machanie szabelką. Żyrinowski jest znany z głupot, które wygaduje. On przebija naszego Korwina i niektórych świrów w naszym kraju. Ja bym się tym, co on mówi, nie przejmował. Znacznie ważniejsze jest to, co mówi Władimir Putin, Dmitrij Miedwiediew, czy Siergiej Ławrow. Ruski folklor mnie nie interesuje, dla mnie Żyrinowski to jakaś babuszka. On jest uruchamiany, gdy trzeba kogoś postraszyć, więc będzie mówił. On więc straszy i Ukraińców, i nas.

Putin też straszy. Obecnie wysłał „misję pokojową” na Ukrainę, w przy granicach trzyma dziesiątki tysięcy żołnierzy...

I właśnie tego kontyngentu bardziej się boję, tych żołnierzy stacjonujących przy granicy. Widać, że Putin szuka sprytnych sposobów, by Rosja weszła na Ukrainę. Obecnie widzimy jadący w kierunku Ukrainy konwój. Świat mówi, że to pomoc humanitarna, ale wiadomo, że za tym może pójść ochrona konwoju, a wtedy już oficjalnie wojsko rosyjskie będzie na terenie Ukrainy.

Polska jest zagrożona tą sytuacją bezpośrednio?

Jesteśmy zagrożeni. Przypominam, że graniczymy z obwodem królewieckim, graniczymy z Rosją. A w obwodzie królewieckim jest największe na świecie skupisko żołnierzy na metr kwadratowy. Patrzę zatem z obawą raczej w tę stronę. Polska musi dbać o wojsko, trzeba absolutnie wrócić do poboru w kraju.

Dlaczego?

To jest najważniejsze. Już ponad siedem lat nie ma w Polsce poboru. To oznacza, że niemal całe roczniki mężczyzn w wieku 18-25 lat nie miały żadnej styczności z prochem, bronią. Ci ludzie nie wiedzą, co to karabin. Oni biją się na ulicach, walczą, ale lepiej, żeby poszli do wojska, niech tam się wyżywają.

Jaki rząd się jednak na to zdecyduje?

Oczywiście koszty polityczne tej decyzji będą wysokie. Partia, która przywróci pobór, choćby ograniczony, zapewne przegra wybory. Większość ludzi nie chce iść do wojska. To jednak ważne, a dodatkowo pomoże zaktywizować mężczyzn w ogóle. Obecnie widać, że nauka się sfeminizowała. Jest coraz mniej uczących się mężczyzn. Gdy studia chroniły przed wojskiem, chętnych do uczenia się było więcej. Być może po przywróceniu poboru również więcej osób by się uczyło.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Andrzej Wiktor/wSieci]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook