Jedynie prawda jest ciekawa


Radwański: Majchrowski kłamie! Lasota jest niezależny

13.11.2014

Uważam, że to zwykłe zasiedzenie. Tylko dlatego Majchrowski ponownie startuje w wyborach - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Robert Radwański.

Stefczyk.info: Jak pan – krakowianin – ocenia kończącą się kampanię wyborczą w Krakowie?

Robert Radwański: Chyba wszyscy mieszkańcy miasta zdążyli zauważyć, że w wyborach prezydenckich popieram pana Marka Lasotę. Mam nadzieję, że wreszcie prawdziwy krakus zacznie rządzić w mieście. Jeśli wygra Jacek Majchrowski to będzie rządził dłużej niż Gomułka. Dramat.

Obecny prezydent Krakowa ma jakąś wizję miasta?

Nie zauważyłem. Uważam, że to zwykłe zasiedzenie. Tylko dlatego Majchrowski ponownie startuje w wyborach.

Cieszy pana fakt, że pochodzący z Krakowa Andrzej Duda będzie ubiegał się o prezydenturę w Polsce?

Oczywiście. Jestem z tego dumny i będę również wspierał tego kandydata. Choć mam pretensje do Prawa i Sprawiedliwości. Partia zaniedbała wybory samorządowe w Krakowie. Kampania jest niewystarczająca i wyraźnie widać, że centrala ugrupowania przeznaczyła na nią zbyt mało funduszy. Cieszy mnie natomiast, że prezes Jarosław Kaczyński pojawił się w mieście i dodał energii tutejszym działaczom i wyborcom PiS.

Dlaczego PiS odpuszcza wybory w Krakowie?

Wydaje mi się, że prezes Kaczyński patrzy na osobę Jacka Majchrowskiego z przymrużeniem oka z uwagi na pogrzeb swojego brata. Pamiętajmy, że to prezydent Krakowa pozytywnie wypowiedział się o pochówki śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu.

Jak pan ocenia słowa prezydenta Majchrowskiego, który stwierdził, że w przypadku wygranej Marka Lasoty, nie on będzie rządził miastem, tylko partia?

To jest bzdura. Takie rzeczy można zarzucać również jemu. Jeśli Majchrowski ma dużo kolegów w Sosnowcu, to oznacza, że ktoś z tego miasta rządzi w Krakowie? To są takie głupoty wygadywane w kampanii wyborczej. Pan Marek Lasota jest wyjątkowo niezależnym kandydatem. Jest historykiem, człowiekiem prawicy i wierzę w jego uczciwość wyborczą.

Jakie są największe błędy prezydentury Jacka Majchrowskiego?

Musiałbym mówić litanię całą noc...

Proszę spróbować, określić najważniejsze sprawy.

Zanieczyszczenie Krakowa to jest wielki problem z którym szybko trzeba walczyć. Kolejna rzecz to zadłużenie, również w związku z nierealnym planem organizacji Igrzysk Olimpijskich w mieście. W Krakowie panuje chaos i brak organizacji. Jak można umieścić dwa stadiony praktycznie na jednej ulicy?

Zdjęcie z Markiem Lasotą na tle jednego z obiektów jest celowe?

Dokładnie tak. Trzeba pokazywać takie obłędne przypadki. Proszę sobie wyobrazić, że żadna z obietnic dotyczących zagospodarowania Nowej Huty, nie została przez Jacka Majchrowskiego dotrzymana. Dodatkowo miasto ciągle tonie w korkach. Litania jest bardzo długa.

A kwestie sportowe jak wyglądają w mieście?

Wchodzimy tutaj na moje osobiste odczucia. Proszę sobie wyobrazić, że po tylu latach sukcesów moich córek – Uli i Agnieszki – na tenisowych kortach całego świata, w Krakowie nie mamy żadnego tenisowego obiektu godnego polecenia. Szkoda, bo np. Wisła napędzona sukcesami Adama Małysza, odnowiła skocznię i chce wychowywać nowych zawodników.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: Jan Lorek]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook