Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Radwański: Majchrowski kłamie! Lasota jest niezależny

13.11.2014

Uważam, że to zwykłe zasiedzenie. Tylko dlatego Majchrowski ponownie startuje w wyborach - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Robert Radwański.

Stefczyk.info: Jak pan – krakowianin – ocenia kończącą się kampanię wyborczą w Krakowie?

Robert Radwański: Chyba wszyscy mieszkańcy miasta zdążyli zauważyć, że w wyborach prezydenckich popieram pana Marka Lasotę. Mam nadzieję, że wreszcie prawdziwy krakus zacznie rządzić w mieście. Jeśli wygra Jacek Majchrowski to będzie rządził dłużej niż Gomułka. Dramat.

Obecny prezydent Krakowa ma jakąś wizję miasta?

Nie zauważyłem. Uważam, że to zwykłe zasiedzenie. Tylko dlatego Majchrowski ponownie startuje w wyborach.

Cieszy pana fakt, że pochodzący z Krakowa Andrzej Duda będzie ubiegał się o prezydenturę w Polsce?

Oczywiście. Jestem z tego dumny i będę również wspierał tego kandydata. Choć mam pretensje do Prawa i Sprawiedliwości. Partia zaniedbała wybory samorządowe w Krakowie. Kampania jest niewystarczająca i wyraźnie widać, że centrala ugrupowania przeznaczyła na nią zbyt mało funduszy. Cieszy mnie natomiast, że prezes Jarosław Kaczyński pojawił się w mieście i dodał energii tutejszym działaczom i wyborcom PiS.

Dlaczego PiS odpuszcza wybory w Krakowie?

Wydaje mi się, że prezes Kaczyński patrzy na osobę Jacka Majchrowskiego z przymrużeniem oka z uwagi na pogrzeb swojego brata. Pamiętajmy, że to prezydent Krakowa pozytywnie wypowiedział się o pochówki śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu.

Jak pan ocenia słowa prezydenta Majchrowskiego, który stwierdził, że w przypadku wygranej Marka Lasoty, nie on będzie rządził miastem, tylko partia?

To jest bzdura. Takie rzeczy można zarzucać również jemu. Jeśli Majchrowski ma dużo kolegów w Sosnowcu, to oznacza, że ktoś z tego miasta rządzi w Krakowie? To są takie głupoty wygadywane w kampanii wyborczej. Pan Marek Lasota jest wyjątkowo niezależnym kandydatem. Jest historykiem, człowiekiem prawicy i wierzę w jego uczciwość wyborczą.

Jakie są największe błędy prezydentury Jacka Majchrowskiego?

Musiałbym mówić litanię całą noc...

Proszę spróbować, określić najważniejsze sprawy.

Zanieczyszczenie Krakowa to jest wielki problem z którym szybko trzeba walczyć. Kolejna rzecz to zadłużenie, również w związku z nierealnym planem organizacji Igrzysk Olimpijskich w mieście. W Krakowie panuje chaos i brak organizacji. Jak można umieścić dwa stadiony praktycznie na jednej ulicy?

Zdjęcie z Markiem Lasotą na tle jednego z obiektów jest celowe?

Dokładnie tak. Trzeba pokazywać takie obłędne przypadki. Proszę sobie wyobrazić, że żadna z obietnic dotyczących zagospodarowania Nowej Huty, nie została przez Jacka Majchrowskiego dotrzymana. Dodatkowo miasto ciągle tonie w korkach. Litania jest bardzo długa.

A kwestie sportowe jak wyglądają w mieście?

Wchodzimy tutaj na moje osobiste odczucia. Proszę sobie wyobrazić, że po tylu latach sukcesów moich córek – Uli i Agnieszki – na tenisowych kortach całego świata, w Krakowie nie mamy żadnego tenisowego obiektu godnego polecenia. Szkoda, bo np. Wisła napędzona sukcesami Adama Małysza, odnowiła skocznię i chce wychowywać nowych zawodników.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: Jan Lorek]

Słowa kluczowe:

Radwański

,

KRaków

,

wybory

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook