Jedynie prawda jest ciekawa


Radwański: Kamiński byłby groźniejszy w sądzie

12.06.2014

Pan Kamiński byłby bardziej niebezpieczny dla wielu ludzi w sądzie, gdyby mu odebrano immunitet, niż poza sądem, gdzie tak naprawdę musi zachować tajemnicę i gdzie nie może za wiele mówić.

Stefczyk.info: Jak Pan tłumaczy taki a nie inny wynik głosowania ws. immunitetu Mariusza Kamińskiego? W sprawie, która wydwało się do niedawna jest dla Platformy priorytetowa - klub wyraźnie sie podzielil. Czy to tylko niefrasobliwość, czy jakaś przemyślana strategia?

Robert Radwański: Dla ludzi, którzy się nie interesują polityką to jest to niejasna sprawa. Ale dla mnie, który interesuje się i polityką i służbami specjalnymi wydaje się - klarowna. Przychylam się do zdania pana Wojciechowskiego, który stwierdził, że pan Kamiński jest bardziej niebezpieczny dla wielu ludzi w sądzie, gdyby mu odebrano immunitet, niż poza sądem, gdzie tak naprawdę musi zachować tajemnicę i  gdzie nie może za wiele mówić. Ale świadczy też o tym, że słuzby specjalne mają duży wpływ na polityków. Pamiętajmy, że pan Kamiński był przez dłuższy czas szefem jednej z lepszych służb specjalnych i chyba dużo wie.

Czy niechęć do Kamińskiego przestała cementować szeregi PO?

Niezależnie od przyczyn dobrze się stało, ze pan Kamiński nie pozedł do sądu, bo to by było odwracanie kota ogonem. Człowiek, który ściga przestępcę, który stara się walczyć z korupcją staje się posądzony o jakieś niecne czyny.  Choć takie sa koszty pełnienia takiego stanowiska. Jako szef CBA Kamiński naraził się wielu ludziom. Wpływowe osoby były przedmiotem jego zainteresowania. A potem gdy szef odchodzi - śledztwa zostają zawieszone i można było wszystko odkrecić. Przychodzą nowe osoby z nowego rozdania politycznego i wszystko się odwraca o 180 stopni. To niewdzięczny kawałek chleba. Ale takie sa koszty upawiania polityki przez duże P.

A jak pan ocenia postawę platformerskiego  wieministra sprawiedliwości, który mówi, że nie wie za czym w istocie głosował?

To niepoważne. On doskonale wiedział co robi. Formalnie politycy PO są nauczeni, że symbolami  IV RP jest ten nienawistny Ziobro i Kamiński. I że to są strasznie groźni ludzie. Ale to oficjalnie w propagandzie. Ale co innego propaganda, a co innego kuluary sejmu. 

Czy sprawa majątku państwa Kwaśniewskich ma szansę  zostać wyjaśniona? I czy po tylu latach należy do niej wrócić? 

Nie znam  szczeółów sprawy. Ale jeżeli są przesłanki ku temu, by twierdzić, że były prezydent wydaje więcej niż zarabia to pewnie trzeba się tym zająć. 
not. ansa

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook