Jedynie prawda jest ciekawa

Radwański: Kamiński byłby groźniejszy w sądzie

12.06.2014

Pan Kamiński byłby bardziej niebezpieczny dla wielu ludzi w sądzie, gdyby mu odebrano immunitet, niż poza sądem, gdzie tak naprawdę musi zachować tajemnicę i gdzie nie może za wiele mówić.

Stefczyk.info: Jak Pan tłumaczy taki a nie inny wynik głosowania ws. immunitetu Mariusza Kamińskiego? W sprawie, która wydwało się do niedawna jest dla Platformy priorytetowa - klub wyraźnie sie podzielil. Czy to tylko niefrasobliwość, czy jakaś przemyślana strategia?

Robert Radwański: Dla ludzi, którzy się nie interesują polityką to jest to niejasna sprawa. Ale dla mnie, który interesuje się i polityką i służbami specjalnymi wydaje się - klarowna. Przychylam się do zdania pana Wojciechowskiego, który stwierdził, że pan Kamiński jest bardziej niebezpieczny dla wielu ludzi w sądzie, gdyby mu odebrano immunitet, niż poza sądem, gdzie tak naprawdę musi zachować tajemnicę i  gdzie nie może za wiele mówić. Ale świadczy też o tym, że słuzby specjalne mają duży wpływ na polityków. Pamiętajmy, że pan Kamiński był przez dłuższy czas szefem jednej z lepszych służb specjalnych i chyba dużo wie.

Czy niechęć do Kamińskiego przestała cementować szeregi PO?

Niezależnie od przyczyn dobrze się stało, ze pan Kamiński nie pozedł do sądu, bo to by było odwracanie kota ogonem. Człowiek, który ściga przestępcę, który stara się walczyć z korupcją staje się posądzony o jakieś niecne czyny.  Choć takie sa koszty pełnienia takiego stanowiska. Jako szef CBA Kamiński naraził się wielu ludziom. Wpływowe osoby były przedmiotem jego zainteresowania. A potem gdy szef odchodzi - śledztwa zostają zawieszone i można było wszystko odkrecić. Przychodzą nowe osoby z nowego rozdania politycznego i wszystko się odwraca o 180 stopni. To niewdzięczny kawałek chleba. Ale takie sa koszty upawiania polityki przez duże P.

A jak pan ocenia postawę platformerskiego  wieministra sprawiedliwości, który mówi, że nie wie za czym w istocie głosował?

To niepoważne. On doskonale wiedział co robi. Formalnie politycy PO są nauczeni, że symbolami  IV RP jest ten nienawistny Ziobro i Kamiński. I że to są strasznie groźni ludzie. Ale to oficjalnie w propagandzie. Ale co innego propaganda, a co innego kuluary sejmu. 

Czy sprawa majątku państwa Kwaśniewskich ma szansę  zostać wyjaśniona? I czy po tylu latach należy do niej wrócić? 

Nie znam  szczeółów sprawy. Ale jeżeli są przesłanki ku temu, by twierdzić, że były prezydent wydaje więcej niż zarabia to pewnie trzeba się tym zająć. 
not. ansa
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook