Jedynie prawda jest ciekawa


Radwański: Kamiński byłby groźniejszy w sądzie

12.06.2014

Pan Kamiński byłby bardziej niebezpieczny dla wielu ludzi w sądzie, gdyby mu odebrano immunitet, niż poza sądem, gdzie tak naprawdę musi zachować tajemnicę i gdzie nie może za wiele mówić.

Stefczyk.info: Jak Pan tłumaczy taki a nie inny wynik głosowania ws. immunitetu Mariusza Kamińskiego? W sprawie, która wydwało się do niedawna jest dla Platformy priorytetowa - klub wyraźnie sie podzielil. Czy to tylko niefrasobliwość, czy jakaś przemyślana strategia?

Robert Radwański: Dla ludzi, którzy się nie interesują polityką to jest to niejasna sprawa. Ale dla mnie, który interesuje się i polityką i służbami specjalnymi wydaje się - klarowna. Przychylam się do zdania pana Wojciechowskiego, który stwierdził, że pan Kamiński jest bardziej niebezpieczny dla wielu ludzi w sądzie, gdyby mu odebrano immunitet, niż poza sądem, gdzie tak naprawdę musi zachować tajemnicę i  gdzie nie może za wiele mówić. Ale świadczy też o tym, że słuzby specjalne mają duży wpływ na polityków. Pamiętajmy, że pan Kamiński był przez dłuższy czas szefem jednej z lepszych służb specjalnych i chyba dużo wie.

Czy niechęć do Kamińskiego przestała cementować szeregi PO?

Niezależnie od przyczyn dobrze się stało, ze pan Kamiński nie pozedł do sądu, bo to by było odwracanie kota ogonem. Człowiek, który ściga przestępcę, który stara się walczyć z korupcją staje się posądzony o jakieś niecne czyny.  Choć takie sa koszty pełnienia takiego stanowiska. Jako szef CBA Kamiński naraził się wielu ludziom. Wpływowe osoby były przedmiotem jego zainteresowania. A potem gdy szef odchodzi - śledztwa zostają zawieszone i można było wszystko odkrecić. Przychodzą nowe osoby z nowego rozdania politycznego i wszystko się odwraca o 180 stopni. To niewdzięczny kawałek chleba. Ale takie sa koszty upawiania polityki przez duże P.

A jak pan ocenia postawę platformerskiego  wieministra sprawiedliwości, który mówi, że nie wie za czym w istocie głosował?

To niepoważne. On doskonale wiedział co robi. Formalnie politycy PO są nauczeni, że symbolami  IV RP jest ten nienawistny Ziobro i Kamiński. I że to są strasznie groźni ludzie. Ale to oficjalnie w propagandzie. Ale co innego propaganda, a co innego kuluary sejmu. 

Czy sprawa majątku państwa Kwaśniewskich ma szansę  zostać wyjaśniona? I czy po tylu latach należy do niej wrócić? 

Nie znam  szczeółów sprawy. Ale jeżeli są przesłanki ku temu, by twierdzić, że były prezydent wydaje więcej niż zarabia to pewnie trzeba się tym zająć. 
not. ansa

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook