Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Radwański: Kamiński byłby groźniejszy w sądzie

12.06.2014

Pan Kamiński byłby bardziej niebezpieczny dla wielu ludzi w sądzie, gdyby mu odebrano immunitet, niż poza sądem, gdzie tak naprawdę musi zachować tajemnicę i gdzie nie może za wiele mówić.

Stefczyk.info: Jak Pan tłumaczy taki a nie inny wynik głosowania ws. immunitetu Mariusza Kamińskiego? W sprawie, która wydwało się do niedawna jest dla Platformy priorytetowa - klub wyraźnie sie podzielil. Czy to tylko niefrasobliwość, czy jakaś przemyślana strategia?

Robert Radwański: Dla ludzi, którzy się nie interesują polityką to jest to niejasna sprawa. Ale dla mnie, który interesuje się i polityką i służbami specjalnymi wydaje się - klarowna. Przychylam się do zdania pana Wojciechowskiego, który stwierdził, że pan Kamiński jest bardziej niebezpieczny dla wielu ludzi w sądzie, gdyby mu odebrano immunitet, niż poza sądem, gdzie tak naprawdę musi zachować tajemnicę i  gdzie nie może za wiele mówić. Ale świadczy też o tym, że słuzby specjalne mają duży wpływ na polityków. Pamiętajmy, że pan Kamiński był przez dłuższy czas szefem jednej z lepszych służb specjalnych i chyba dużo wie.

Czy niechęć do Kamińskiego przestała cementować szeregi PO?

Niezależnie od przyczyn dobrze się stało, ze pan Kamiński nie pozedł do sądu, bo to by było odwracanie kota ogonem. Człowiek, który ściga przestępcę, który stara się walczyć z korupcją staje się posądzony o jakieś niecne czyny.  Choć takie sa koszty pełnienia takiego stanowiska. Jako szef CBA Kamiński naraził się wielu ludziom. Wpływowe osoby były przedmiotem jego zainteresowania. A potem gdy szef odchodzi - śledztwa zostają zawieszone i można było wszystko odkrecić. Przychodzą nowe osoby z nowego rozdania politycznego i wszystko się odwraca o 180 stopni. To niewdzięczny kawałek chleba. Ale takie sa koszty upawiania polityki przez duże P.

A jak pan ocenia postawę platformerskiego  wieministra sprawiedliwości, który mówi, że nie wie za czym w istocie głosował?

To niepoważne. On doskonale wiedział co robi. Formalnie politycy PO są nauczeni, że symbolami  IV RP jest ten nienawistny Ziobro i Kamiński. I że to są strasznie groźni ludzie. Ale to oficjalnie w propagandzie. Ale co innego propaganda, a co innego kuluary sejmu. 

Czy sprawa majątku państwa Kwaśniewskich ma szansę  zostać wyjaśniona? I czy po tylu latach należy do niej wrócić? 

Nie znam  szczeółów sprawy. Ale jeżeli są przesłanki ku temu, by twierdzić, że były prezydent wydaje więcej niż zarabia to pewnie trzeba się tym zająć. 
not. ansa
Słowa kluczowe:

Platforma Obywatelska

,

głosowania

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook