Jedynie prawda jest ciekawa


Radwański: Igrzyska to poroniony pomysł

17.04.2014

Rozmowa z Robertem Radwańskim, trenerem tenisa, ojcem Agnieszki i Urszuli Radwańskich.

Stefczyk.info: w Krakowie wciąż trwają przygotowania do organizacji Igrzysk Olimpijskich. Niedawno natomiast w Komitecie Organizującym imprezę doszło do skandalu, który zakończył się wymianą władz. Czy w Pana ocenie jest sens organizować w Małopolsce Igrzyska?

Robert Radwański: Jestem przeciwnikiem organizacji Igrzysk. Podstawową motywacją w tej sprawie są względy finansowe. Miasto jest miastem turystycznym, ma zabytki, które są studnią bez dna. Pieniądze trzeba wykorzystywać na utrzymanie pięknych zabytków, które kuszą ludzi. Nam nie potrzebna olimpiada, by przyciągać do Krakowa. Szczególnie, że odpowiedniej infrastruktury, dojazdów, połączeń do Krakowa czy Zakopanego nie mamy. Nie mamy również infrastruktury sportowej potrzebnej do organizacji imprezy.

Igrzyska w Krakowie są zatem nierealne?

To są mrzonki. Równie dobrze Kraków mógłby organizować lot na Marsa. To mogłoby kosztować tyle samo, a to też przecież dobry pomysł. Nauka by skorzystała, Kraków byłby sławny. Igrzyska, czy lot na Marsa – to podobna inicjatywa. Lepiej jednak trzymajmy się ziemi, róbmy swoje, nie marnujmy pieniędzy. I nie organizujmy etatów ludziom, odpowiedzialnym za przygotowania.

O to w tej sprawie może chodzić? Igrzyska mogą być szansą na pasożytnicze praktyki?

Zbyt mało wiem o tej sprawie, by jednoznacznie się wypowiadać. Tak głęboko nie znam tych spraw. Jednak wiem, że Kraków jako miasto nie może uczestniczyć w takich głupotach. Z tego, co słyszeliśmy, w Komitecie zorganizowano wielu ludziom etaty. To nie jest w porządku. To jest poroniony pomysł, ale przy okazji jest trochę osób, które sobie dobrze z tego pomysłu żyją.

Pan od lat walczy w Krakowie o tereny, na których chce Pan zorganizować szkołę tenisa. Jednak miasto nie jest tym zainteresowane.

To już trwa dziewięć lat. To jest jak poszukiwanie świętego Graala. Wystarczy zobaczyć, jak jest zorganizowany tenis w Krakowie, jak jest traktowany. Każdy klub krakowski ma problemy. Nawet prywatne mają rzucane kłody pod nogi. Obraz krakowskiego tenisa to sprawa na osobną rozmowę. To jest skandal, szczególnie, że dwie najlepsze polskie zawodniczki pochodzą właśnie z Krakowa. Gdyby władze były choć neutralne, to byłoby dobrze. One jednak działają nam wbrew, stosują obstrukcję.

Czyli nie na każdym sporcie w Krakowie władzom zależy...

Oczywiście, że nie na każdym sporcie zależy władzom. Być może gdyby wnuczka prezydenta Majchrowskiego grała w tenisa, to może byłoby lepiej. Jednak jest inaczej, więc jesteśmy traktowani z niechęcią, ledwo się nas toleruje. Jeśli się zmieni władza to być może coś się polepszy.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. tygodnik „wSieci”]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook