Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Radwański: Igrzyska to poroniony pomysł

17.04.2014

Rozmowa z Robertem Radwańskim, trenerem tenisa, ojcem Agnieszki i Urszuli Radwańskich.

Stefczyk.info: w Krakowie wciąż trwają przygotowania do organizacji Igrzysk Olimpijskich. Niedawno natomiast w Komitecie Organizującym imprezę doszło do skandalu, który zakończył się wymianą władz. Czy w Pana ocenie jest sens organizować w Małopolsce Igrzyska?

Robert Radwański: Jestem przeciwnikiem organizacji Igrzysk. Podstawową motywacją w tej sprawie są względy finansowe. Miasto jest miastem turystycznym, ma zabytki, które są studnią bez dna. Pieniądze trzeba wykorzystywać na utrzymanie pięknych zabytków, które kuszą ludzi. Nam nie potrzebna olimpiada, by przyciągać do Krakowa. Szczególnie, że odpowiedniej infrastruktury, dojazdów, połączeń do Krakowa czy Zakopanego nie mamy. Nie mamy również infrastruktury sportowej potrzebnej do organizacji imprezy.

Igrzyska w Krakowie są zatem nierealne?

To są mrzonki. Równie dobrze Kraków mógłby organizować lot na Marsa. To mogłoby kosztować tyle samo, a to też przecież dobry pomysł. Nauka by skorzystała, Kraków byłby sławny. Igrzyska, czy lot na Marsa – to podobna inicjatywa. Lepiej jednak trzymajmy się ziemi, róbmy swoje, nie marnujmy pieniędzy. I nie organizujmy etatów ludziom, odpowiedzialnym za przygotowania.

O to w tej sprawie może chodzić? Igrzyska mogą być szansą na pasożytnicze praktyki?

Zbyt mało wiem o tej sprawie, by jednoznacznie się wypowiadać. Tak głęboko nie znam tych spraw. Jednak wiem, że Kraków jako miasto nie może uczestniczyć w takich głupotach. Z tego, co słyszeliśmy, w Komitecie zorganizowano wielu ludziom etaty. To nie jest w porządku. To jest poroniony pomysł, ale przy okazji jest trochę osób, które sobie dobrze z tego pomysłu żyją.

Pan od lat walczy w Krakowie o tereny, na których chce Pan zorganizować szkołę tenisa. Jednak miasto nie jest tym zainteresowane.

To już trwa dziewięć lat. To jest jak poszukiwanie świętego Graala. Wystarczy zobaczyć, jak jest zorganizowany tenis w Krakowie, jak jest traktowany. Każdy klub krakowski ma problemy. Nawet prywatne mają rzucane kłody pod nogi. Obraz krakowskiego tenisa to sprawa na osobną rozmowę. To jest skandal, szczególnie, że dwie najlepsze polskie zawodniczki pochodzą właśnie z Krakowa. Gdyby władze były choć neutralne, to byłoby dobrze. One jednak działają nam wbrew, stosują obstrukcję.

Czyli nie na każdym sporcie w Krakowie władzom zależy...

Oczywiście, że nie na każdym sporcie zależy władzom. Być może gdyby wnuczka prezydenta Majchrowskiego grała w tenisa, to może byłoby lepiej. Jednak jest inaczej, więc jesteśmy traktowani z niechęcią, ledwo się nas toleruje. Jeśli się zmieni władza to być może coś się polepszy.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. tygodnik „wSieci”]

Warto poczytać

 1. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 2. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 3. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 4. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 5. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 6. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 7. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

 8. AIW1808201605t57b5801dm800x997c0e72 17.01.2017

  Pietrzak: Opozycja nie ma nic do zaproponowania Polakom

  „W demokracji nie tylko jakość rządu jest istotna, jakość opozycji również”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook