Jedynie prawda jest ciekawa


Radio Maryja jest jedyną ostoją w bałaganie ideologicznym

01.12.2013

Pomimo wszystkich bzdurnych kwestii proponowanych nam w mediach, społeczeństwo potrzebuje miejsc, gdzie może odnaleźć swego ducha, a to przekuwa się na zaufanie słuchaczy – mówi prof. dr hab. Zbigniew Żmigrodzki, pisarz i publicysta katolicki.

Stefczyk.info: W Grudniu wybija 22 rocznica powstania Radia Maryja. Czym rozgłośnia utworzona przez o. Tadeusza Rydzyka, była przez ten czas dla milionów słuchaczy na całym świecie?

Prof. dr hab. Zbigniew Żmigrodzki – Radio Maryja jest jedyną ostoją w tym całym bałaganie ideologicznym z jakim mamy do czynienia w Polsce, ale również na całym świecie. Radio jest również ostoją dla ludzi wierzących i religijnych, którzy nie dali się oplątać liberalizmem – zresztą fałszywym, ponieważ przedstawiane nam opcje poglądu na świat to czyste libertyństwo.

Dlatego rozgłośnia zyskała tak wielka popularność?

Jest wyjątkową w skali światowej religijną stacją radiową, dlatego jej fale emanują na cały świat. Warto zaznaczyć, iż nie tylko Polacy słuchają Radia Maryja, ale również ludzie innych narodowości, którzy przekonują się do Polski i Polskości. Pomimo wszystkich bzdurnych kwestii proponowanych nam w mediach, społeczeństwo potrzebuje miejsc, gdzie może odnaleźć swego ducha, a to przekuwa się na zaufanie słuchaczy.

Pomimo licznych prób zniszczenia, toruńska rozgłośnia przetrwała. Co stanowi o jej sile?

Słuchacze stanowią siłę radia, oraz ogromna wola walki o. Tadeusza Rydzyka. Osobiście byłem ogromnie zdziwiony, gdy Telewizja Polska wyemitowała dość obszerny materiał o urodzinach radia. Zazwyczaj to wydarzenie było przemilczane, jednak tym razem udało się przełamać tę ciszę, Mam nadzieje, że to będzie stały trend.

Pochodzi pan z Częstochowy. Jaka atmosfera panuje w mieście podczas uroczystości organizowanych przez Radio Maryja na Jasnej Górze?

Zawsze jest pięknie i podniośle, zwłaszcza na wieczornych apelach w Kaplicy Cudownego Obrazu. Udaje się wszystko dobrze organizować pomimo iż Częstochowa wypełniona jest komunistami, których nasyłano do miasta dwukrotnie: pierwszy raz po 1945r., następnie po utworzenia woj. częstochowskiego – obsadzano ludźmi aparatu wszystkie wysokie stanowiska w mieście. Wielokrotnie próbowano Częstochowę ateizować i wówczas tylko Jasna Góra była ostoją ducha i wiary. Obecnie gdy w mieście obchodzone są uroczystości religijne, organizowane również przez środowiska Radia Maryja i Telewizji Trwam, łamane są wszelkie zapędy lewicowych działaczy, walczących z wiarą. To bardzo ważne i piękne wydarzenia, mające ogromne znaczenia dla Polski.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

[fot: facebook/radiomaryja]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook