Jedynie prawda jest ciekawa

Rachoń: Owsiak kłamie

19.01.2015

„Owsiak kłamie na nasz temat, co jest dla mnie niezrozumiałe”.

Michał Rachoń, który na polecenie Jerzego Owsiaka został wyrzucony siłą z konferencji prasowej WOŚP, odniósł się do ostatniego wywiadu szefa Orkiestry. W ocenie  Rachonia sytuacja na konferencji była jasna, choć Owsiak przekonuje, że to nie on kazał wyrzucić dziennikarza.

 „Jerzy Owsiak może spokojnie obejrzeć nagranie i zobaczyć, że wśród ludzi, którzy mnie wyrzucali z konferencji prasowej byli również jego pracownicy w koszulkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie mam żadnych wątpliwości, że Jerzy Owsiak bardzo dobrze wie, kim są Ci ludzie, jest to dla mnie oczywiste” - zaznacza Rachoń w rozmowie z Niezalezna.pl.

Redaktor zwraca uwagę, że nie jest to sprawa osobista. „Jak się zdaje wydawać Jerzemu Owsiakowi, nie jest to sprawa osobista. Szef WOŚP ze swojej konferencji prasowej wyrzucił widzów Telewizji Republika. To, że trafiło akurat na mnie, jest kwestią nieistotną. Przeprosiny należą się widzom TV Republika” – mówi nam dziennikarz.

I zarzuca Owsiakowi kłamstwo na temat Telewizji Republika. „Jerzy Owsiak w tym samym wywiadzie zarzuca nam brak profesjonalizmu, m.in. to, że nie prosiliśmy go o wywiad jeden na jeden. Należy prezesowi WOŚP przypomnieć, że prosiliśmy go o taki wywiad. Po to właśnie przyjechaliśmy z całą ekipą 400 km na przystanek Woodstock. On się z nami na ten wywiad umówił, po czym na ten wywiad nie przyszedł. Jerzy Owsiak w wywiadzie dla „Super Expressu” kłamie na nasz temat, co jest dla mnie niezrozumiałe. Mam nadzieję, że stosowne organa wyjaśnią całość spraw związanych z tym, co wydarzyło się na konferencji prasowej – kończy Michał Rachoń.

TK,Niezalezna.pl
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Jerzy Owsiak

,

Polska

,

polityka

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook