Jedynie prawda jest ciekawa

Quiz "wSieci": Co ty wiesz o podsłuchach?

21.07.2015

Z regularnością pór roku wstrząsają Polską afery podsłuchowe i wypływają kolejne taśmy. Zebraliśmy kilka z nich i postanowiliśmy sprawdzić państwa wiedzę – w nowym numerze tygodnika quiz Roberta Mazurka dotyczący znanych afer podsłuchowych.


Mazurek bez cenzury przytacza słowa i opinie polityków znane dzięki ujawnionym w mediach taśmom. Już na wstępie wyjaśnia także:
Ostrzegamy, że ze względu na skandaliczne słownictwo, którego nie kropkujemy (w końcu tak mówią polscy prezydenci, premierzy, ministrowie i profesorowie), nie powinny czytać tego damy i dzieci.
Pierwsze pytanie brzmi:
Ze mną na solo nie wygrasz. Ja bardzo dużo czytam, odświeżam umysł i, kurwa, będę jak brzytwa.
Kto miał nie wygrać na solo z podsłuchanym Józefem Oleksym?
Dalej pada pytanie m.in. o to, jak Oleksy określił Millera i Kwaśniewskiego oraz czego – podczas podsłuchanej rozmowy – najbardziej obawiał się Sławomir Nowak.
W grze pada pytanie także m.in. o najbardziej zdemoralizowane instytucje w Polsce według Aleksandra Kwaśniewskiego. Mazurek daje cztery warianty odpowiedzi:
a) Kulczyk, Ministerstwo Skarbu, TVN;
b) prokuratura, służby specjalne, TVP;
c) PSL, samorządy, fundusze unijne;
d) gimnazja, gimnazja i jeszcze raz gimnazja.
Cały quiz dotyczący afery podsłuchowej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 20 lipca br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.html

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook