Jedynie prawda jest ciekawa


Pyza: To nie był wyrok dla normalnego człowieka

31.03.2015

Wyrok skazujący Mariusza Kamińskiego będzie żył w debacie publicznej co najmniej do listopada, ponieważ dopiero po wyborach parlamentarnych będziemy mieli wyrok drugiej instancji -- powiedział w poranku WNET Marek Pyza, publicysta portalu wPolityce.pl i Tygodnika "wSieci".

Ten wyrok miał charakter polityczny ale paradoksalnie może być korzystny dla PiS, bo to co zrobił sędzia Łączewski dla każdego zdroworozsądkowego człowieka jest hucpą – powiedział, odnosząc się do wczorajszego wyroku sądowego w sprawie domniemanego naruszenia prawa przez funkcjonariuszy CBA w czasie przeprowadzenia operacji w Ministerstwie Rolnictwa.

Dziennikarz tygodnika "wSieci" odniósł się również do słów prezydenta Bronisława Komorowskiego, który stwierdził, że politycy czasami ponoszą konsekwencję jak zwykli obywatele - To nie był wyrok dla normalnego człowieka, jak to powiedział prezydent, tylko o wiele surowszy, bo niższe wyroki zapadają w prawach gwałcicieli czy złodziei. Tutaj człowieka, którego działania do prowadziły przed sąd przestępców za łapówkarstwo, teraz zostaje skazany.

Komentując kampanię Andrzeja Dudy stwierdził: "Kampania Andrzeja Dudy jest pozytywnie zaskakująca i bardzo dynamiczna. Na początku wydawało się, że jest to osoba wyciągnięta z drugiego szeregu skazana na klęskę z murowanym faworytem. Tym czasem okazało się, że jest on pełnokrwistym politykiem, który może rzucić wyzwanie prezydentowi. Andrzej Duda może te wybory wygrać i ta wiedza przeniknęła do pałacu prezydenckiego."

ansa/ Radio WNET

[fot. You Tube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook