Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pyza: To nie był wyrok dla normalnego człowieka

31.03.2015

Wyrok skazujący Mariusza Kamińskiego będzie żył w debacie publicznej co najmniej do listopada, ponieważ dopiero po wyborach parlamentarnych będziemy mieli wyrok drugiej instancji -- powiedział w poranku WNET Marek Pyza, publicysta portalu wPolityce.pl i Tygodnika "wSieci".

Ten wyrok miał charakter polityczny ale paradoksalnie może być korzystny dla PiS, bo to co zrobił sędzia Łączewski dla każdego zdroworozsądkowego człowieka jest hucpą – powiedział, odnosząc się do wczorajszego wyroku sądowego w sprawie domniemanego naruszenia prawa przez funkcjonariuszy CBA w czasie przeprowadzenia operacji w Ministerstwie Rolnictwa.

Dziennikarz tygodnika "wSieci" odniósł się również do słów prezydenta Bronisława Komorowskiego, który stwierdził, że politycy czasami ponoszą konsekwencję jak zwykli obywatele - To nie był wyrok dla normalnego człowieka, jak to powiedział prezydent, tylko o wiele surowszy, bo niższe wyroki zapadają w prawach gwałcicieli czy złodziei. Tutaj człowieka, którego działania do prowadziły przed sąd przestępców za łapówkarstwo, teraz zostaje skazany.

Komentując kampanię Andrzeja Dudy stwierdził: "Kampania Andrzeja Dudy jest pozytywnie zaskakująca i bardzo dynamiczna. Na początku wydawało się, że jest to osoba wyciągnięta z drugiego szeregu skazana na klęskę z murowanym faworytem. Tym czasem okazało się, że jest on pełnokrwistym politykiem, który może rzucić wyzwanie prezydentowi. Andrzej Duda może te wybory wygrać i ta wiedza przeniknęła do pałacu prezydenckiego."

ansa/ Radio WNET

[fot. You Tube]

Słowa kluczowe:
CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook