Jedynie prawda jest ciekawa


Pyza: Sienkiewicz reaguje bardzo nerwowo na audyt... [WIDEO]

13.05.2016

Polecamy - publicysta "wSieci" opowiada bardzo ciekawą historię z Rosji...

"Jednym z bohaterów wczorajszych wystąpień premier Beaty Szydło był b. minister Bartłomiej Sienkiewicz. Dziś Sienkiewicz reaguje – chodzi o historię przywołaną przez ministra Kamińskiego. Historię Rosjanina, który zgłosił się do ambasady w Moskwie, który mówił, że ma dane o katastrofie smoleńsku i możliwości zamachu" - mówi Marek Pyza w wideokomentarzu dla portalu wPolityce.pl.

Publicysta tygodnika "wSieci" zwraca uwagę na bardzo nerwową reakcję ministra Bartłomieja Sienkiewicza. "Minister Sienkiewicz zareagował na te dane wielkim oburzeniem. Mówi, że to nieprawda i że nie należy takich informacji ujawniać, bo źle to wpływa na wizerunek naszych służb specjalnych" - zaznacza redaktor.

Pyza przypomina też historię pewnej kobiety, która zgłosiła się do polskich kolejarzy w Moskwie.

„Informowała, że ma dane o zamachu, że wie, na której z podmoskiewskich działek znajdują się na to dowody. Zostawiła na siebie dane: kserokopię dowodu osobistego, nr telefonu. Kolejarze przekazali polskim strażnikom jej dane i przesyłkę, trafiło do centrali w Poznaniu, a wreszcie do prokuratury wojskowej w Warszawie. Gdy prokuratorzy ustalili, że ktoś taki istnieje i być może warto się tym zainteresować, poprosili Federację Rosyjską, by odnalazła tę kobietę i ją przesłuchali”.

Ślad o tej kobiecie zaginął.

"Nie wiem, czy te historię opisywał minister Kamiński, czy jest to druga, bliźniacza historia. Ale się wydarzyła. Znam ją, widziałem dokumenty w tej sprawie i ręczę, że była prawdziwa. A co do ewentualnej niechęci współpracy z polskimi służbami po tego typu działaniach, to wystarczy przypomnieć, co działo się wokół CEK NATO w Warszawie. Gdy okazało się, że to prywatny folwark części wierchuszki SKW, dziwnych postaci, którzy dostali ogromne możliwości działania i byli powiązani z FSB".

"Sienkiewicz reaguje nerwowo, być może dlatego, że pojawiają się głosy, że sam powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Sienkiewicz jest jednym z kilku poważnych polityków Platformy, którzy powinni przejmować się, że Trybunał Stanu może się nimi zająć" - zakończył Marek Pyza.

LL

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook