Jedynie prawda jest ciekawa


Pyza: Seremet kozłem ofiarnym?

11.06.2015

Pierwsze dymisje w rządzie PO-PSL powinny nastąpić zaraz po ujawnieniu pierwszych nagranych rozmów polityków i osób zbliżonych do środowiska Platformy Obywatelskiej - podkreślił w „Poranku WNET” Marek Pyza, publicysta i dziennikarz śledczy związany z tygodnikiem „wSieci”.

- Te dymisje mamy dziś i w zasadzie nie wiadomo dlaczego. Ja nie rozumiem dlaczego Prokurator Generalny Andrzej Seremet teraz ponosi konsekwencje swojego nadzoru nad prokuraturą. Rozumiem, że stał się kozłem ofiarnym, ale to jest zupełnie inny wątek. Natomiast te dymisje, które wczoraj ogłosiła Pani Premier można tłumaczyć na dwa sposoby – wyjaśnił Pyza.

- Albo ona i politycy Platformy już wiedzą co jest na kolejnych taśmach, których opinia publiczna treści jeszcze nie zna, albo nie wiedzą co na tych taśmach jest, ale wiedzą, że te taśmy są, a doskonale pamiętają o czym rozmawiali i jest to ruch wyprzedzający. Te dymisje nie są przypadkowe - powiedział Marek Pyza i jednocześnie wyjaśnił, że wszystkie te nazwiska pojawiły się na taśmach wielokrotnie.

- Oni wszyscy często się spotykali, przynajmniej raz w miesiącu. Nie wiemy o czym rozmawiali, czego dotyczyły te rozmowy, dlaczego są tak niebezpieczne, że trzeba było ich zdymisjonować? – wyjaśnił publicysta.

Na antenie Radia Wnet Marek Pyza wyjaśnił także intencje „organizującego” podsłuchy Marka Falenty.

- Wygląda na to, że Pan Marek Falenta, wpadł na taki oto pomysł, żeby nagrywać osoby, z którymi robi biznesy bądź z którymi mógłby robić biznesy, polityków z pierwszej ligi, żeby coś na nich znaleźć – dodał Pyza i podkreślił, że takim działaniem chciał on powiększać swój kapitał.

Jak podkreślił publicysta, jeśli sytuacja w PO się nie zmieni to w zbliżających wyborach parlamentarnych będzie ona musiała mocno walczyć o dwucyfrowe poparcie procentowe. 

mmil/Radio Wnet

[Fot. stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook