Jedynie prawda jest ciekawa

Pyza: Obowiązkiem Tuska jest udać się na przesłuchanie

14.03.2017

Gdy ktoś taki, jak gen. Marek Dukaczewski deklaruje, że jako Polak czuje się czymś obrażony, rodzi się we mnie przekonanie graniczące z pewnością, że ja, jako Polak będę z tego samego powodu albo dumny, albo przynajmniej bardzo zadowolony. Tak właśnie jest tym razem – powiedział w wideokomentarzu Marek Pyza, dziennikarz tygodnika „wSieci”.

„Jako Polak czuję się obrażony tym, że człowiek zajmujący w tej chwili najwyższe stanowisko poza granicami Polski, jest stawiany w takiej sytuacji, gdzie ściąga się go do kraju na przesłuchanie” - powiedział Dukaczewski. 


 Zdaniem Pyzy, czuje się on obrażony, bo prokuratura chce sięgnąć do wiedzy bardzo ważkiej dla bezpieczeństwa państwa. 

„Taki jest obowiązek prokuratury, a obowiązkiem Donalda Tuska jest udać się na przesłuchanie w tej sprawie” - podkreślił Pyza. 

 „Donald Tusk jako człowiek, który najlepiej może wyjaśnić, czy była jego zgoda na współpracę SKW i FSB, powinien to wyjaśnić, niezależnie od tego, jak wielką obrazę budzi to w świętych krowach III RP. 

 Pyza podkreślił, że na tego typu emocje muszą oni być gotowi znacznie częściej, ponieważ Tusk rządził przez prawie siedem lat. 

wkt

[fot. youtube/wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook