Jedynie prawda jest ciekawa


Pyza: Czego więcej potrzeba tym ludziom?

08.12.2016

"Kolejne ekshumacje potwierdzają, że tacy ludzie jak Halicki bredzą. Platforma raz na zawsze chciała zamknąć problem Smoleńska" - mówił w TVP Info Marek Pyza, komentując czwartkowe ustalenia portalu wPolityce.pl, który jako pierwszy poinformował, że w grobie śp. Piotra Nurowskiego spoczywa ciało innej osoby.

"Przez 5 lat od publikacji raportu Millera było mnóstwo informacji potwierdzających, że te śledztwo trzeba na nowo rozpocząć" - podkreślił dziennikarz śledczy. Marek Pyza przypomniał wszystkie wypowiedzi osób związanych z opozycją lub poprzednią władzą, które krytykowały decyzję o ponownych ekshumacjach ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. 

Dziennikarz przypomniał, że byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski mówili m.in. o kosmitach, którzy mieliby pozamieniać ciała."Ciężko się tego słuchało, dziś te wszystkie wypowiedzi rozpadają się w pył, okazuje się, że czynność śledcza jest konieczna. Znowu mamy do czynienia z  przerażającą wiadomością, że dwie osoby, a łączenie osiem, pochowano w niewłaściwych grobach. Nie wiem czego jeszcze trzeba tym ludziom, aby przestali takie rzeczy mówić? Żeby zrozumieli, choć myślę, że rozumieją, ale realizują swój interes. Kto za to wszystko odpowiada? Kto odpowiada, że te ekshumacje trzeba teraz wykonać? Tusk, Kopacz, Arabski, te nazwiska, zdecydowały, że w Polsce nie będzie sekcji zwłok, że ufamy Rosjanom i teraz mamy tego konsekwencje" - mówił Pyza.

Prokuratura Krajowa potwierdziła ustalenia portalu wPolityce.pl - przypomnijmy, jak dowiadujemy się z bardzo pewnych źródeł, trzecia z kolei ekshumacja przyniosła wstrząsający wynik. W grobie śp. Piotra Nurowskiego, w roku 2010 przewodniczącego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, spoczywało ciało innej osoby.

kk/wPolityce.pl/TVP Info

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook