Jedynie prawda jest ciekawa

Pudzianowski: Imigranci kradną

07.02.2016

Zawodnik MMA Mariusz Pudzianowski znalazł się ostatnio w ogniu krytyki za swoje wpisy poświęcone migrantom. Sportowiec odpowiedział na zarzuty w wywiadzie dla telewizji Polsat News.

Pudzianowski podkreśla, że jego firma transportowa doznała szkód ze strony przybyszów w Calais.

„Posiadam firmę transportową i nagminnie dochodzi do włamań przez imigrantów, nazywajmy ich imigrantami, a nie uchodźcami. Rozkradają towar i ciągle są z tym kłopoty. Kierowcy są straszeni nożami!” - mówił Pudzianowski.

„Jeżeli nie wiedzą co to asymilacja, to mówię - przystosowanie do warunków. (…) Nigdy nie mówiłem, że będę bił. Mówiłem o nauce asymilacji. Skoro oni do mnie wychodzą z nożami, to jak ma mam się bronić? (…) Ludzie, w jaki sposób mam się bronić?” - pytał zawodnik MMA.

„Nie wszyscy uchodźcy czy imigranci chcą złodziejami. Jeśli to będzie Polak czy Amerykanin - ktokolwiek będzie próbował się włamać - nazwę go złodziejem i bandytą. Użyję siły, aby go powstrzymać” - podkreślił „Pudzian”.

Sportowiec zaznaczył, że nie chce używać przemocy ze względów narodowościowych, a jego posty wskazywały na imigrantów, ponieważ to oni dokonują przestępstw.

„To akurat oni włamują się do moich naczep, okradają i grożą mi. (…) Nie chce nikogo bić, ale tylko chronić swojego mienia” - mówił Pudzianowski.

Zapytany o antysemickie hasła pojawiające się w grafice, którą udostępnił na Facebooku, stwierdził:

To nie moje hasła, ale hasła, z którymi ta fundacja walczy.

Pudzianowski odniósł się również do udostępnienia wizerunku Joanny Grabarczyk z Fundacji „Hejtstop”, która złożyła zawiadomienie do prokuratury w jego sprawie.

gah

[Fot. Stefczyk.info/Polsat News]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook