Jedynie prawda jest ciekawa


„Pudzian”: Społeczeństwo jest otumanione

15.10.2015

„W Sejmie sporo klakierów, a społeczeństwo w części to analfabeci, którzy nic nie rozumieją”.

Mariusz Pudzianowski znów dzieli się swoimi przemyśleniami na temat współczesnej Polski. Tym razem „Pudzian” rozmawiał ze Zbigniewem Stonogą, który prowadzi kampanię swojej partii politycznej.

„Pudzian” na początku wskazał, że jego aktywność publiczna wynika z niezgody na to, co dzieje się w polityce. „Jest w Sejmie kilkadziesiąt osób kreatywnych, które coś sobą reprezentują. Ale większa grupa to tylko osoby, które tylko czekają na pensję. Tacy klakierzy. Jak każą im naciskać białe, naciskają białe, jak czarne to czarne. Oni nie mają własnego zdania. To się mija z celem” - mówi Pudzianowski.

Sportowiec wraca do afery kilometrówkowej, wskazując, że trzeba być bezczelnym, by brać pieniądze za podróż samochodem i kupować jednocześnie tanie bilety na samolot. „Ktoś łasze się, to trzeba być już bardzo bezczelnym i durnym, pobierając kilometrówkę bierze i kupuje bilecik za trzysta złotych. I myśli, że jak jest na tak wysokim stanowisku to nikt mu na ręce nie patrzy. To jawna kradzież w biały dzień. To aż śmieszne. I taka osoba ma nas reprezentować w Sejmie? My się gdzimy na to, że im płacimy. Ja wsparłem Kukiza, on słusznie mówi, że to są nasi pracownicy. Jeśli ja widzę, że pracownik wałki robi, to ja tego pracownika nie trzymam. A oni... nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. Z powrotem kandyduje” - mówi „Pudzian”.

Dodaje, że „to jakieś nieporozumienie”. „I my Polacy godzimy się na to? Ja się na to nie godzę. Bo ja takiego pracownika na zbity pysk od razu wywalam. I to z hukiem. Niech się cieszy, że siły nie używam...” - podkreśla.

Pytany przez Stonogę, dlaczego mimo tego Polacy kandydując na tych samych ludzi od lat, „Pudzian” wskazał, że „sam sobie zadaje takie pytanie”. „Ludzie wiedzą, że jest źle, ale oni idą do tego zła. Wiedzą, że tam parzy, wiedzą, że się oparzą, ale idą. Ja innego wytłumaczenia nie mam - widać otumanienie. Uważam, że społeczeństwo w dużej części to analfabeci, którzy nic nie rozumieją. Oni są jak konie - jak się im klapki założy, to idą do przodu. Jest część społeczeństwa już oświecona, ale ciężko ich do czegokolwiek przekonać” - wyjaśnia Pudzianowski.

Pytany przez Stonogę o to, co sądzi o ujawnieniu przez niego maili działaczy partii Ryszarda Petru „Pudzian” znów ostro wali w ugrupowanie. „Logicznie myślący człowiek może poszperać w internecie i zebrać informacje o Petru. Więcej nic nie potrzeba. Inteligentny człowiek do kupy wszystko sklei. A jeśli ktoś nie rozumie, to trzeba jak chłopu na miedzy wytłumaczyć, że to było tak, a to tak. Ja próbuję o niektórych rzeczach głośno mówić i obrywam za to wszystko” - mówi Pudzianowski.

Na pytanie, czy jest świadomy, że działalność publiczna może narazić go na przykrości i szykany przyznał, że się nie boi. „No trudno, będą chcieli to muszą ze mną do klatki wyjść. Zapraszam każdego po kolei z Wiejskiej 3. Akurat sobie z nimi jeszcze poradzę” - mówił „Pudzian”.

I wskazuje, że politycy „na szacunek muszą sobie zapracować”. „Szacunku sobie nie można kupić. Na szacunek pracuje się długo, traci się go bardzo szybko. Nieważne, czy ukradniesz mi złotówkę, czy milion: wziąłeś i koniec. Ukradłeś raz. I wystarczy” - mówił na koniec.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook