Jedynie prawda jest ciekawa


„Pudzian”: Społeczeństwo jest otumanione

15.10.2015

„W Sejmie sporo klakierów, a społeczeństwo w części to analfabeci, którzy nic nie rozumieją”.

Mariusz Pudzianowski znów dzieli się swoimi przemyśleniami na temat współczesnej Polski. Tym razem „Pudzian” rozmawiał ze Zbigniewem Stonogą, który prowadzi kampanię swojej partii politycznej.

„Pudzian” na początku wskazał, że jego aktywność publiczna wynika z niezgody na to, co dzieje się w polityce. „Jest w Sejmie kilkadziesiąt osób kreatywnych, które coś sobą reprezentują. Ale większa grupa to tylko osoby, które tylko czekają na pensję. Tacy klakierzy. Jak każą im naciskać białe, naciskają białe, jak czarne to czarne. Oni nie mają własnego zdania. To się mija z celem” - mówi Pudzianowski.

Sportowiec wraca do afery kilometrówkowej, wskazując, że trzeba być bezczelnym, by brać pieniądze za podróż samochodem i kupować jednocześnie tanie bilety na samolot. „Ktoś łasze się, to trzeba być już bardzo bezczelnym i durnym, pobierając kilometrówkę bierze i kupuje bilecik za trzysta złotych. I myśli, że jak jest na tak wysokim stanowisku to nikt mu na ręce nie patrzy. To jawna kradzież w biały dzień. To aż śmieszne. I taka osoba ma nas reprezentować w Sejmie? My się gdzimy na to, że im płacimy. Ja wsparłem Kukiza, on słusznie mówi, że to są nasi pracownicy. Jeśli ja widzę, że pracownik wałki robi, to ja tego pracownika nie trzymam. A oni... nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. Z powrotem kandyduje” - mówi „Pudzian”.

Dodaje, że „to jakieś nieporozumienie”. „I my Polacy godzimy się na to? Ja się na to nie godzę. Bo ja takiego pracownika na zbity pysk od razu wywalam. I to z hukiem. Niech się cieszy, że siły nie używam...” - podkreśla.

Pytany przez Stonogę, dlaczego mimo tego Polacy kandydując na tych samych ludzi od lat, „Pudzian” wskazał, że „sam sobie zadaje takie pytanie”. „Ludzie wiedzą, że jest źle, ale oni idą do tego zła. Wiedzą, że tam parzy, wiedzą, że się oparzą, ale idą. Ja innego wytłumaczenia nie mam - widać otumanienie. Uważam, że społeczeństwo w dużej części to analfabeci, którzy nic nie rozumieją. Oni są jak konie - jak się im klapki założy, to idą do przodu. Jest część społeczeństwa już oświecona, ale ciężko ich do czegokolwiek przekonać” - wyjaśnia Pudzianowski.

Pytany przez Stonogę o to, co sądzi o ujawnieniu przez niego maili działaczy partii Ryszarda Petru „Pudzian” znów ostro wali w ugrupowanie. „Logicznie myślący człowiek może poszperać w internecie i zebrać informacje o Petru. Więcej nic nie potrzeba. Inteligentny człowiek do kupy wszystko sklei. A jeśli ktoś nie rozumie, to trzeba jak chłopu na miedzy wytłumaczyć, że to było tak, a to tak. Ja próbuję o niektórych rzeczach głośno mówić i obrywam za to wszystko” - mówi Pudzianowski.

Na pytanie, czy jest świadomy, że działalność publiczna może narazić go na przykrości i szykany przyznał, że się nie boi. „No trudno, będą chcieli to muszą ze mną do klatki wyjść. Zapraszam każdego po kolei z Wiejskiej 3. Akurat sobie z nimi jeszcze poradzę” - mówił „Pudzian”.

I wskazuje, że politycy „na szacunek muszą sobie zapracować”. „Szacunku sobie nie można kupić. Na szacunek pracuje się długo, traci się go bardzo szybko. Nieważne, czy ukradniesz mi złotówkę, czy milion: wziąłeś i koniec. Ukradłeś raz. I wystarczy” - mówił na koniec.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook