Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Pudzian”: Skąd tyle szumu o "hejcie"?!

30.11.2015

„Za opublikowanie krytycznego komentarza jesteśmy nazywani hejterami lub rasistami...”

Mariusz Pudzianowski tym razem rozprawia się z „hejtem”, jaki stał się w Polsce problemem debaty publicznej. „Czego by ktoś nie napisał, zawsze spotka się ze złośliwością, z obelgami, krytycznymi uwagami lub nawet wulgaryzmami. Tak było zawsze i nie rozumiem skąd tyle szumu o tak zwanym "hejcie"?! To nie jest nowe zjawisko” - zauważa w tekście na swoim profilu na Facebooku.

Sportowiec zaznacza, że krytykę swoich poczynań przyjmuje z pokorą. „Zawsze przyjmuję krytykę z pokorą, ale w przypadku komentarzy z mięsem, wulgaryzmami oraz te inne przesadzone, po prostu je usuwam. Przesadzone komentarze leją się strumieniami, nie wiem właściwie po co - może komuś jest lepiej, jak komuś nawrzuca? Życie staje się bardziej kolorowe, smaki bardziej wyraziste? Nie odpowiem na to pytanie, bo nie wiem, ale chcę powiedzieć przy tym, że musi być jakiś powód pojawiania się jakiejkolwiek krytyki. I właśnie te powody powinniśmy wyłapywać zamiast wyzywać się od hejterów” - tłumaczy Pudzian.

Przytacza swoją ostatnią przegraną w MMA, która była powodem do krytyki sportowca. „Po mojej ostatniej walce przyjąłem waszą krytykę, byłem za ciężki i za wolny. Wiem co mam robić dalej. Otrzymałem od was tysiące wiadomości oraz komentarzy - przychylnych lub nieprzychylnych i przyjmuję je z pokorą. Wszystko ma dwie strony medalu, nawet tak zwany "hejt". W każdej krytyce jest ziarno prawdy, nie wierzę w krytykę bez powodu, nawet pod płaszczem wulgaryzmów i innego mięsa. Czytałem i usuwałem komentarze, które łamały wszelkie zasady kultury czy nawet prawa. Zawsze tak było, jest i będzie - świata nie zmienimy” - zaznacza.

Pudzianowski wskazuje, że problemem będzie, jeśli „hejt” stanie się stałym elementem. „Obawiam się tylko, że to zjawisko, które istniało od zawsze, a od niedawna określane jest jako "hejt", stanie się kolejnym nietolerancyjnym elementem w sytuacjach braku konsensusu. Już teraz widać jak za opublikowanie krytycznego komentarza przedstawiającego inny punkt widzenia, jesteśmy po prostu nazywani hejterami lub rasistami...” - tłumaczy.

„Przykłady krytycznych komentarzy, które łamią wiele zasad dobrego smaku, możemy zobaczyć wszędzie. Nawet u dziennikarzy i publicystów, którzy niemalże codziennie muszą dodać kolejny obraźliwy wpis i napędzają całą machinę. To chyba właśnie wtedy życie staje się bardziej kolorowe” - kończy swój wpis Pudzianowski.

ez

[Fot. Profil M.Pudzianowskiego/Facebook]

Warto poczytać

 1. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 2. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 3. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 4. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 5. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

 6. mid-epa05740013 22.01.2017

  Kuźmiuk: Czy jeden Donald w polityce wystarczy?

  Od wczoraj tzn. od zaprzysiężenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trampa tym razem w Unii Europejskiej, na nowo wraca pytanie „czy jeden Donald w polityce wystarczy?”.

 7. pilecka1721 21.01.2017

  Pilecka: To targowiczanie, którzy skarżą się UE

  - Nie ma wśród obecnej opozycji ludzi, którzy mieliby na uwadze Polskę. To targowiczanie, którzy idą skarżyć się Unii Europejskiej - oceniła działalność totalnej opozycji Zofia Pilecka-Optułowicz.

 8. BogdanChazanSejm2015 21.01.2017

  Prof. Chazan: „Elity” próbowały zrobić zamęt

  - „Elity” próbowały zrobić zamęt, stworzyć wrażenie, że Naród się buntuje - ocenił nieudany pucz opozycji prof. Bogdan Chazan.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook