Jedynie prawda jest ciekawa


„Pudzian”: Powtarzam - asymilacja albo wypad

11.09.2015

„Muzułmanie chcą żyć według szariatu w Polsce? Chyba im się w głowach poprzewracało”.

„Jestem tolerancyjny, ale na swoim podwórku to ja jestem gospodarzem i ja ustalam zasady” - mówi o swoim podejściu do imigrantów Mariusz Pudzianowski. W rozmowie z „Super Expressem” tłumaczy dlaczego ostrzega przed przyjmowaniem uchodźców w Polsce.

„Asymilacja albo wypad!” - pisał na Facebooku kilka dni temu. W wywiadzie dla „SE” podtrzymuje swoje słowa i tłumaczy, że imigranci powinni przestrzegać zasad gospodarzy. „Nie może być tak, że przyjdzie gość i będzie się panoszył, łamiąc te reguły i wprowadzając swoje” - dodaje Pudzianowski.

Wspomina liczne wyjazdy do państw muzułmańskich na zawody strongmanów. „Wjeżdżające do Iranu Europejki już na odprawie celnej musiały nakrywać głowy, a potem przestrzegać tych wszystkich surowych reguł. Skoro my w ich domu musimy żyć zgodnie z ich zasadami, to dlaczego muzułmanie mają w Europie żyć tak, jak im się podoba? Nie można tolerować braku szacunku dla naszej kultury” - podkreśla „Pudzian”.

Wyjaśnia, że krytykuje Putina go np. za to, co „wyprawia” na Ukrainie, ale jeśli chodzi o imigrantów, to zgadza się z prezydentem Rosji w stu procentach. „Putin powiedział, że każdy przedstawiciel mniejszości musi żyć i pracować w Rosji, mówić po rosyjsku i przestrzegać rosyjskiego prawa, bo to mniejszości potrzebują Rosji, a nie odwrotnie” - zauważa Pudzianowski.

Według sportowca takie samo podejście powinna mieć Polska i cała Europa. „Muzułmanie chcą żyć według prawa szariatu w Polsce? Chyba im się w głowach poprzewracało. Powtórzę jeszcze raz - asymilacja albo wypad” - mówi krótko zawodnik MMA.

Ocenia, że większość przybyszów z Bliskiego Wschodu to imigranci ekonomiczni, którzy marzą o przedostaniu się do bogatych krajów europejskich, ażeby później korzystając z unijnego prawa, ściągnąć swoje rodziny. „A Polska też będzie musiała za to zapłacić. I kto to zrobi? Ja, ty, każdy polski podatnik. Za każdą walkę oddaję państwu 19 proc. pieniędzy, które zarabiam, ciężko trenując i obrywając po głowie. Wolę, żeby były przeznaczane na nasz kraj, społeczeństwo, biedne dzieci” - podsumowuje Mariusz Pudzianowski.

Trudno odmówić racji narracji sportowca.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook