Jedynie prawda jest ciekawa


Publicyści "wSieci": Start kampanii Dudy to nokaut

17.02.2015

Kandydat PiS na prezydenta po niezwykle udanej konwencji wyborczej znów ruszył w Polskę – początek kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy w najnowszym tygodniku „wSieci” opisują Marcin Wikło i Marcin Fijołek.

Przede wszystkim Dudabus, a nie Dudobus - zastrzegają sztabowcy kandydata PiS na prezydenta. Podobno po to, żeby się nie kojarzył z Tuskobusem, który kiedyś pomógł Platformie w wyborczym zwycięstwie. Ale czy to możliwe? „To polski Autosan, polski produkt, polska myśl techniczna, to jest to, czego nam dzisiaj bardzo brakuje i co powinniśmy odbudować” - tłumaczył Andrzej Duda na konferencji przed wyjazdem w teren. Różnica jest taka, że Tusk jeździł Setrą, autokarem o wiele bardziej ekskluzywnym i… produkcji niemieckiej – przypominają autorzy.

Podczas tej samej konferencji pada też pytanie o debatę z Bronisławem Komorowskim.  „Jestem gotowy w każdej chwili, nawet gdyby chciał czytać z kartki” - kandydat PiS na prezydenta jest w doskonałym humorze. Bywa uszczypliwy, bo jesteśmy dzień po bardzo udanej dla niego konwencji wyborczej. „Koledzy się śmieją, że po moim sobotnim wystąpieniu prezydent Komorowski przestraszył się i chowa się za plecami swojego koalicjanta. Niech przyjdą razem, nie ma sprawy” - mówi Andrzej Duda. To znów przytyk do tego, że zamiast Komorowskiego do debaty zgłosił się kandydat PSL Adam Jarubas – czytamy w tygodniku „wSieci”.

Autorzy przedstawiają charakterystykę kandydata i pokazują kulisy doskonale zorganizowanej konwencji wyborczej:  - Andrzej Duda wchodzi na scenę niczym pięściarz przed walką - głośna muzyka, wokół młodzi wolontariusze ze sztabu. Uśmiechy i uściski. Jest wzruszony, podchodzi do rodziców oraz żony i córki, drży mu podbródek. Głos łamie mu się na początku przemówienia, ale po chwili nerwowość mija. Duda wspomina Lecha Kaczyńskiego, mówi przez 40 minut. Odnosi się też do urzędującego prezydenta. „Mam zbyt dużo energii, żeby siedzieć pod żyrandolem!” - wykrzykuje, a z sali odpowiadają mu głosy: „Andrzej Duda - to się uda” i „Andrzej Duda prezydentem!” – opisują dziennikarze „wSieci”.

„Dlaczego zaczyna pan tour po Polsce właśnie od tych powiatów?” - pyta Dudę jedna z dziennikarek ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. „Szanowna pani, zdążyłem odwiedzić już 74 powiaty. Żałuję, że pani tego nie odnotowała” - odpowiada nieco poirytowany. „Rzeczywiście, pani telewizja o tym nie poinformowała” - uśmiech nie schodzi mu jednak z twarzy. Duda cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania i już jest gotowy do kolejnego wywiadu. Ustawiają się kolejni dziennikarze, w autokarze jest ciasno, ale przy przednich siedzeniach można zorganizować terenowe studio. Wywiadom przysłuchują się Joachim Brudziński i Marcin Mastalerek. Żartują z dziennikarzami. Atmosfera święta po konwencji trwa w najlepsze –czytamy.

O szczegółach i trudach kampanii, olbrzymiej liczbie spotkań i innych wyzwaniach stojących na drodze kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta piszą Marcin Wikło i Marcin Fijołek w najnowszym numerze „wSieci”, w sprzedaży od 16 lutego br., także w formie e-wydania na  www.wsieci.pl/e-wydanie.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook