Jedynie prawda jest ciekawa


Publicyści "wSieci": Start kampanii Dudy to nokaut

17.02.2015

Kandydat PiS na prezydenta po niezwykle udanej konwencji wyborczej znów ruszył w Polskę – początek kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy w najnowszym tygodniku „wSieci” opisują Marcin Wikło i Marcin Fijołek.

Przede wszystkim Dudabus, a nie Dudobus - zastrzegają sztabowcy kandydata PiS na prezydenta. Podobno po to, żeby się nie kojarzył z Tuskobusem, który kiedyś pomógł Platformie w wyborczym zwycięstwie. Ale czy to możliwe? „To polski Autosan, polski produkt, polska myśl techniczna, to jest to, czego nam dzisiaj bardzo brakuje i co powinniśmy odbudować” - tłumaczył Andrzej Duda na konferencji przed wyjazdem w teren. Różnica jest taka, że Tusk jeździł Setrą, autokarem o wiele bardziej ekskluzywnym i… produkcji niemieckiej – przypominają autorzy.

Podczas tej samej konferencji pada też pytanie o debatę z Bronisławem Komorowskim.  „Jestem gotowy w każdej chwili, nawet gdyby chciał czytać z kartki” - kandydat PiS na prezydenta jest w doskonałym humorze. Bywa uszczypliwy, bo jesteśmy dzień po bardzo udanej dla niego konwencji wyborczej. „Koledzy się śmieją, że po moim sobotnim wystąpieniu prezydent Komorowski przestraszył się i chowa się za plecami swojego koalicjanta. Niech przyjdą razem, nie ma sprawy” - mówi Andrzej Duda. To znów przytyk do tego, że zamiast Komorowskiego do debaty zgłosił się kandydat PSL Adam Jarubas – czytamy w tygodniku „wSieci”.

Autorzy przedstawiają charakterystykę kandydata i pokazują kulisy doskonale zorganizowanej konwencji wyborczej:  - Andrzej Duda wchodzi na scenę niczym pięściarz przed walką - głośna muzyka, wokół młodzi wolontariusze ze sztabu. Uśmiechy i uściski. Jest wzruszony, podchodzi do rodziców oraz żony i córki, drży mu podbródek. Głos łamie mu się na początku przemówienia, ale po chwili nerwowość mija. Duda wspomina Lecha Kaczyńskiego, mówi przez 40 minut. Odnosi się też do urzędującego prezydenta. „Mam zbyt dużo energii, żeby siedzieć pod żyrandolem!” - wykrzykuje, a z sali odpowiadają mu głosy: „Andrzej Duda - to się uda” i „Andrzej Duda prezydentem!” – opisują dziennikarze „wSieci”.

„Dlaczego zaczyna pan tour po Polsce właśnie od tych powiatów?” - pyta Dudę jedna z dziennikarek ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. „Szanowna pani, zdążyłem odwiedzić już 74 powiaty. Żałuję, że pani tego nie odnotowała” - odpowiada nieco poirytowany. „Rzeczywiście, pani telewizja o tym nie poinformowała” - uśmiech nie schodzi mu jednak z twarzy. Duda cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania i już jest gotowy do kolejnego wywiadu. Ustawiają się kolejni dziennikarze, w autokarze jest ciasno, ale przy przednich siedzeniach można zorganizować terenowe studio. Wywiadom przysłuchują się Joachim Brudziński i Marcin Mastalerek. Żartują z dziennikarzami. Atmosfera święta po konwencji trwa w najlepsze –czytamy.

O szczegółach i trudach kampanii, olbrzymiej liczbie spotkań i innych wyzwaniach stojących na drodze kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta piszą Marcin Wikło i Marcin Fijołek w najnowszym numerze „wSieci”, w sprzedaży od 16 lutego br., także w formie e-wydania na  www.wsieci.pl/e-wydanie.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook