Jedynie prawda jest ciekawa


Pszczółkowski: Tekst ordynarnie zmanipulowany

17.09.2013

Rozmowa z mecenasem Piotrem Pszczółkowskim, pełnomocnikiem części rodzin ofiar tragedii smoleńskiej.

Stefczyk.info: "Gazeta Wyborcza" publikuje tekst oparty na materiałach prokuratury wojskowej, która prowadzi śledztwo smoleńskie. Artykuł wygląda na manipulację, która ma na celu zdyskredytowanie ekspertów współpracujących z zespołem smoleńskim. Wygląda na to, że prokuratura wojskowa musiała brać udział w przygotowaniu tej publikacji. Jak pan ocenia tę sprawę?

Mec. Piotr Pszczółkowski: To jest haniebne działanie, którego celem jest próba zatuszowania skandalu ujawnionego przez "Gazetę Polską" i zespół parlamentarny. Sprawa raportu Edmunda Klicha pokazuje bezprawne, czy nawet przestępcze ukrywanie przez członków rządowej komisji materiałów człowieka, który w sposób obiektywny powinien uchodzić za najbardziej zorientowanego w śledztwie smoleńskim. Ukrycie tez płk. Klicha przed opublikowaniem raportu komisji Millera, po opublikowaniu tego materiału musi się jawić jako ordynarna manipulacja, mataczenie i ukrywanie przed opinią publiczną godnych wyjaśnienia wątków związanych z tragedią smoleńską. Takie wątki zostały opisane przez Klicha. Widząc publikację "GW" nie mam żadnej wątpliwości, że kanwą tej publikacji było właśnie odkrycie raportu Klicha.

Tekst jest pisany pod z góry przyjętą tezę?

Ten tekst jest ordynarnie zmanipulowany. Mówię to, jako osoba znająca dokumenty źródłowe. W artykule są wyrywki i są dane, które mają poprzeć pewną tezę. Ta publikacja jest nierzetelna, przytacza jedynie pasujące do tez fragmenty materiałów prokuratury. Te części, które do tekstu nie pasowały, zostały pominięte. Warto również podkreślić, że my wciąż czekamy na przesłuchanie Edmunda Klicha oraz być może także członków komisji Millera, z Maciejem Laskiem na czele.

Oni nie zostali przesłuchani? To zdaje się jakaś kpina

Zmiany prawa lotniczego dokonane po tragedii smoleńskiej przez ekipę rządową uniemożliwiły i uniemożliwiają prokuraturze przesłuchanie członków komisji Millera oraz Edmunda Klicha. Obecna ekipa wprowadziła mechanizmy blokujące możliwość weryfikacji naukowej poprawności metodologicznej prac komisji rządowej. Te przepisy powinny zostać zmienione. Polska prokuratura powinna bowiem przesłuchać członków komisji, by ocenić ich kompetencje.

Jednak na razie przyglądano się ekspertom zespołu parlamentarnego.

A opis w tej sprawie zamieszczony w "Wyborczej" był bardzo zmanipulowany. Biografia jednego z ekspertów zamieszczona w "GW" pominęła - wbrew jego deklaracjom i oświadczeniom - te elementy jego życiorysu, wskazujące na głębokie kompetencje w zakresie działania materiałów wybuchowych oraz w zakresie umożliwiającym badanie zdarzenia lotniczego z 10 kwietnia 2010 roku. Gazeta pisze jednak jedynie to, co pasuje do tezy artykułu. Inne wątki się pomija.

W artykule cytowana jest również wypowiedź kapitana Marcina Maksjana z prokuratury wojskowej. O czym świadczy fakt, że rzecznik NPW wszedł w taką grę z "GW"?

Widać, że na potrzeby tego tekstu dokonano w prokuraturze głębokiej analizy zeznań ekspertów współpracujących z zespołem parlamentarnym. Chciałbym natomiast, by tak szczegółowo i skrupulatnie NPW informowała opinię publiczną np. o treści aktualnych badań w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji. Chciałbym, żeby prokuratura wytłumaczyła, dlaczego na badania próbek pobranych z ciał ofiar czekamy ponad półtora roku. Niestety w tym zakresie prokuratura wojskowa jest bardzo oszczędna, a w zakresie plotkarskich informacji jej aktywność jest znacznie szersza. Widać obecnie, w jakim celu eksperci współpracujący z zespołem, byli w ogóle przesłuchiwani.

Rozmawiał TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook