Jedynie prawda jest ciekawa


Pszczółkowski: Niemcy nie zaryzykują kłamstwa

04.06.2015

Zmiany polityczne, jakie w Polsce zachodzą, będą dla strony niemieckiej pewnym wsparciem. Bo wreszcie pyta państwo, którego jakaś władza jest zainteresowana odkryciem prawdy na temat katastrofy. Tak przynajmniej na Zachodzie jest postrzegany pan Andrzej Duda — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl mec. Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik 20 rodzin smoleńskich.

Adwokat komentuje w ten sposób doniesienia o tym, że prokuratura wojskowa zdecydowała się zaakceptować pana wniosek o wystąpienie do niemieckich służb o udostępnienie materiałów, na które powoływał się w swojej książce Jurgen Roth.

- Prokuratura uwzględniła mój wniosek i zwróci się za pośrednictwem ABW (taka jest procedura) do BND w celu uzyskania informacji, czy posiada ona jakiekolwiek dokumenty dotyczące przyczyn bądź przebiegu katastrofy smoleńskiej - mówi, podreślając że jego nadzieja jest teraz tym większa, że zmieniła się głowa polskiego państwa.


- Jesteśmy w nowej sytuacji - po wyborach nowego prezydenta. Myślę, że po stronie niemieckiej nie ma żadnych powodów, które warunkowałyby bezwzględną odmowę. Gdyby to dotyczyło sprawstwa po stronie niemieckiej, to takie postępowanie skazane byłoby na niepowodzenie. Ale ponieważ tutaj należy ten wątek wykluczyć to zakładam, że nagłośnienie tej sprawy przez Rotha, stwarza sytuację, w której służby niemieckie zostały przez własnego dziennikarza postawione  w roli depozytariusza informacji. A to może sprawić, że nie będą ryzykowały odpowiedzi negatywnej, w sytuacji gdy kiedyś może się okazać, że to nieprawda. Mogłoby to zostać poczytane jako ukrywanie informacji o katastrofie, w której zginął prezydent sąsiedniego kraju - mówi Pszczółkowski.

Cała rozmowa na portalu wPolityce.pl

frost

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook