Jedynie prawda jest ciekawa


Pszczółkowski: Niemcy nie zaryzykują kłamstwa

04.06.2015

Zmiany polityczne, jakie w Polsce zachodzą, będą dla strony niemieckiej pewnym wsparciem. Bo wreszcie pyta państwo, którego jakaś władza jest zainteresowana odkryciem prawdy na temat katastrofy. Tak przynajmniej na Zachodzie jest postrzegany pan Andrzej Duda — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl mec. Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik 20 rodzin smoleńskich.

Adwokat komentuje w ten sposób doniesienia o tym, że prokuratura wojskowa zdecydowała się zaakceptować pana wniosek o wystąpienie do niemieckich służb o udostępnienie materiałów, na które powoływał się w swojej książce Jurgen Roth.

- Prokuratura uwzględniła mój wniosek i zwróci się za pośrednictwem ABW (taka jest procedura) do BND w celu uzyskania informacji, czy posiada ona jakiekolwiek dokumenty dotyczące przyczyn bądź przebiegu katastrofy smoleńskiej - mówi, podreślając że jego nadzieja jest teraz tym większa, że zmieniła się głowa polskiego państwa.


- Jesteśmy w nowej sytuacji - po wyborach nowego prezydenta. Myślę, że po stronie niemieckiej nie ma żadnych powodów, które warunkowałyby bezwzględną odmowę. Gdyby to dotyczyło sprawstwa po stronie niemieckiej, to takie postępowanie skazane byłoby na niepowodzenie. Ale ponieważ tutaj należy ten wątek wykluczyć to zakładam, że nagłośnienie tej sprawy przez Rotha, stwarza sytuację, w której służby niemieckie zostały przez własnego dziennikarza postawione  w roli depozytariusza informacji. A to może sprawić, że nie będą ryzykowały odpowiedzi negatywnej, w sytuacji gdy kiedyś może się okazać, że to nieprawda. Mogłoby to zostać poczytane jako ukrywanie informacji o katastrofie, w której zginął prezydent sąsiedniego kraju - mówi Pszczółkowski.

Cała rozmowa na portalu wPolityce.pl

frost

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook