Jedynie prawda jest ciekawa


Pszczółkowski: "Nie idę do Sejmu po pieniądze"

23.10.2015

Zmiana władzy w Polsce to szansa na podjęcie działań, których nasza administracja po 10 kwietnia 2010 r. nigdy nie podjęła - skutecznej rozmowy z Rosjanami na temat zwrotu wraku i czarnych skrzynek, czyli nie tylko polskiej własności, lecz szczególnych dowodów w śledztwie - mówi mecenas Piotr Pszczółkowski w rozmowie z Markiem Pyzą dla tygodnika „wSieci”.

- Bardzo możliwe, że będzie też potrzeba powołania komisji międzynarodowej, jeżeli działania polskiej administracji po ewentualnej zmianie władzy spotkają się z tamą ze strony rosyjskiej - dodaje pełnomocnik rodzin smoleńskich.

Następnie mecenas Pszczółkowski mówi w jakim momencie jest śledztwo smoleńskie i przypomina:

- Jestem przekonany, że zamknięcie śledztwa nie może nastąpić przed zwrotem wraku.

Mecenas Pszczółkowski jest pełnomocnikiem 20 rodzin smoleńskich.

- To fantastyczni, oddani sprawie ludzie, którzy żyją od ponad pięciu lat z nadzieją, że któregoś dnia nie będą mieli żadnych wątpliwości, jakie były przyczyna i przebieg katastrofy - mówi.

Mimo kariery prawniczej, Pszczółkowski zdecydował się kandydować w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości.

Kandyduję, bo Polska jest w takiej sytuacji, że każdy, komu leży na sercu jej los, powinien się zaangażować na miarę swoich możliwości i zdolności w powstrzymanie pewnych negatywnych procesów. Obecny aparat administracyjny kuleje we wszystkich obszarach: służbie zdrowia, policji, wojsku, administracji, wymiarze sprawiedliwości. I można tak długo wymieniać.

Co nietypowe, Piotr Pszczółkowski zapowiada, że w przypadku dostania się do Sejmu, nie będzie pobierał z tego tytułu pieniędzy.

- Nie idę do Sejmu po pieniądze ani z braku lepszego zajęcia. Idę z głębokiego przekonania, że mogę coś Polsce dać. A każdy wynik wyborów przyjmę z pokorą i ze zrozumieniem. Mam zawód, który chcę wykonywać i będę wykonywał - mówi.

Czym w Sejmie zajmie się mecenas Pszczółkowski?

- Na pewno gruntowną reformą wymiaru sprawiedliwości, w tym prokuratury. Ale też bezpieczeństwem Polski, ze szczególnym uwzględnieniem jakości służb specjalnych i kontroli nad nimi. I wreszcie zapewnieniem godnego poziomu finansowania ludzi, którym zawdzięczamy wolną Polskę. Mam na myśli emerytów - obiecuje kandydat PiS.

Warto poczytać

 1. 1270hannalis 25.05.2018

  Jaki mąż, taka i żona. Jedyna Pasja Hanny Lis, to ataki na prezydenta?

  Hanna Lis bardzo chętnie bierze przykład z męża i podobnie, jak on, zamieniła swój profil na Twitterze w antypisowską tubę. Ze szczególnym zacięciem była prezenterka Teleexpressu atakuje prezydenta Andrzeja Dudę

 2. engelking17052018 17.05.2018

  Quo vadis „Dobra zmiano”? Pół miliona dotacji na finansowanie antypolonizmu!

  Ponad pół miliona dotacji na badania, których celem jest „opowiedzenie na nowo” problematyki postaw Polaków wobec Zagłady.

 3. 1270samiswoi 15.05.2018

  Jacek Saryusz-Wolski nokautuje Schetynę i Petru

  Tę scenę z filmu „Sami Swoi” chyba każdy pamięta. Internauci bez litości wykorzystali fragment filmu, by zdemaskować działania obecnej opozycji. Niniejszy mem śmieszy, ale niestety jest w nim też jest coś niezwykle smutnego i bolesnego. Współczesna Targowica.

 4. 1270Liswscieklak 15.05.2018

  Tomasz Lis znowu odleciał i pluje jadem. Opętał go Niesiołowski?

  Choć Tomasz Lis systematycznie udowadnia, że ma ogromny problem z opanowaniem emocji i dla własnego dobra powinien już dawno zostać odcięty od internetu (głównie portali społecznościowych), jego bliscy i współpracownicy zdają się tego nie zauważać.

 5. 1270danielolbrychski 10.05.2018

  Jak oni nienawidzą PiS. Olbrychski i Janda, agitują na rzecz Marszu Platformy

  Niechęć części tzw. środowiska artystów i elit III RP do obecnej ekipy rządowej nie jest tajemnicą, o czym sami „demiurdzy” i dzieci dziewięciu muz mówią otwarcie i często.

 6. 1270adamowiczgdans 10.05.2018

  Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

  Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom?

 7. 1270uhadacz 10.05.2018

  "Zaplute mordy", "krzywe ryje" i zapach PiS-uaru, to mowa miłości opozycji

  O tym, że tzw. obrońcy demokracji nie słyną z tolerancji nikogo nie musimy przekonywać. Inna rzecz, że w ich szeregach agresja narasta w tempie geometrycznym

 8. 1270alejaja 09.05.2018

  Ale jaja, ale jaja. Bieńkowska rzuca mięsem w Parlamencie Europejskim

  Myślicie, że ciepła posadka w Komisji Europejskiej zmieniła jej język? Nic z tych rzeczy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook