Jedynie prawda jest ciekawa


Pszczółkowski: "Nie idę do Sejmu po pieniądze"

23.10.2015

Zmiana władzy w Polsce to szansa na podjęcie działań, których nasza administracja po 10 kwietnia 2010 r. nigdy nie podjęła - skutecznej rozmowy z Rosjanami na temat zwrotu wraku i czarnych skrzynek, czyli nie tylko polskiej własności, lecz szczególnych dowodów w śledztwie - mówi mecenas Piotr Pszczółkowski w rozmowie z Markiem Pyzą dla tygodnika „wSieci”.

- Bardzo możliwe, że będzie też potrzeba powołania komisji międzynarodowej, jeżeli działania polskiej administracji po ewentualnej zmianie władzy spotkają się z tamą ze strony rosyjskiej - dodaje pełnomocnik rodzin smoleńskich.

Następnie mecenas Pszczółkowski mówi w jakim momencie jest śledztwo smoleńskie i przypomina:

- Jestem przekonany, że zamknięcie śledztwa nie może nastąpić przed zwrotem wraku.

Mecenas Pszczółkowski jest pełnomocnikiem 20 rodzin smoleńskich.

- To fantastyczni, oddani sprawie ludzie, którzy żyją od ponad pięciu lat z nadzieją, że któregoś dnia nie będą mieli żadnych wątpliwości, jakie były przyczyna i przebieg katastrofy - mówi.

Mimo kariery prawniczej, Pszczółkowski zdecydował się kandydować w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości.

Kandyduję, bo Polska jest w takiej sytuacji, że każdy, komu leży na sercu jej los, powinien się zaangażować na miarę swoich możliwości i zdolności w powstrzymanie pewnych negatywnych procesów. Obecny aparat administracyjny kuleje we wszystkich obszarach: służbie zdrowia, policji, wojsku, administracji, wymiarze sprawiedliwości. I można tak długo wymieniać.

Co nietypowe, Piotr Pszczółkowski zapowiada, że w przypadku dostania się do Sejmu, nie będzie pobierał z tego tytułu pieniędzy.

- Nie idę do Sejmu po pieniądze ani z braku lepszego zajęcia. Idę z głębokiego przekonania, że mogę coś Polsce dać. A każdy wynik wyborów przyjmę z pokorą i ze zrozumieniem. Mam zawód, który chcę wykonywać i będę wykonywał - mówi.

Czym w Sejmie zajmie się mecenas Pszczółkowski?

- Na pewno gruntowną reformą wymiaru sprawiedliwości, w tym prokuratury. Ale też bezpieczeństwem Polski, ze szczególnym uwzględnieniem jakości służb specjalnych i kontroli nad nimi. I wreszcie zapewnieniem godnego poziomu finansowania ludzi, którym zawdzięczamy wolną Polskę. Mam na myśli emerytów - obiecuje kandydat PiS.

Warto poczytać

 1. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 2. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 3. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 4. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 5. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 6. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 7. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

 8. israel231012018 02.02.2018

  Premier Izraela: Hitler nie chciał mordować Żydów

  Hitler wcale nie chciał mordować Żydów - to nie wyznania leśnych komediantów-neonazistów, świętujących kolejną rocznicę urodzin swojego wodza, czy nawet działaczy niemieckiej partii NPD

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook