Jedynie prawda jest ciekawa


Psychoza i opętanie totalnej opozycji - stąd już tylko krok od tragedii

11.10.2017

Na kolejnej tzw. kontrmiesięcznicy smoleńskiej mogliśmy zobaczyć mrożące krew w żyłach sceny, do złudzenia przypominające te z filmów Scotta Derricksona. Obywatele RP, w ordynarny i agresywny sposób, znowu próbowali zakłócić spotkanie osób pragnących uczcić pamięć ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Nawet pobieżne przejrzenie  filmów, które nagrano podczas demonstracji, pozwala na przerażającą konkluzję, że z kondycją psychiczną tych osób, jednak nie wszystko jest w porządku.


„Obłęd”, „opętanie”, „psychoza”, to tylko niektóre z komentarzy, jakie mogliśmy przeczytać chociażby na Twitterze, pod relacjami z „kontrmiesięcznicy”. Pojawiają się sugestie, że kontrmanifestantami powinni zająć się psychiatrzy. Jeszcze odważniejsze kroki postuluje redaktor naczelny naszego portalu:

- Odnoszę nieodparte wrażenie, że tam przydałby się egzorcysta, mówi Artur Ceyrowski – Wyobraźcie sobie, jaka byłaby reakcja tych ludzi, gdyby wśród nich znalazł się ksiądz z monstrancją, czy choćby zwykły człowiek z różańcem lub biblią. Jestem przekonany, że część z nich zareagowałaby agresją, być może nawet fizyczną. Część najprawdopodobniej by uciekła, tak jak podczas jednej z procesji w USA – przekonuje dziennikarz.

Ciężko nie zgodzić się z powyższymi opiniami. Sam, obserwując dantejskie sceny z Krakowskiego Przedmieścia, jestem przerażony ogromem jadu i nienawiści, która wylewa się z tych ludzi. Nie chcę dywagować, czy to działanie złego ducha, czy przyczyny należy doszukiwać się w bardziej prozaicznych czynnikach, ale faktem jest, że nakręcanie spirali nienawiści przez polityków totalnej opozycji, już teraz przynosi wymierne efekty w postaci tego typu zachowań. Stąd już tylko krok do tego, co zaszło w biurze PiS w Łodzi. Zalecam opanowanie, bo kolejna tragedia wisi w powietrzu.

 

Piotr Filipczyk

Warto poczytać

 1. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 2. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 3. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 4. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 5. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 6. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 7. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 8. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook