Jedynie prawda jest ciekawa


Rzeźnicy z PSL - nie obrażajcie polskiej wsi!

13.07.2013

Prawdziwy rolnik dba o swoje zwierzęta i nie chce, by zbędnie cierpiały

PSL kolejny raz przywdziewa fałszywe szaty obrońców polskiej wsi i wmawia jej rzecz podłą – że polscy rolnicy chcą uboju rytualnego.
 
Według kreowanego przez PSL obrazu, polscy rolnicy o niczym innym dziś nie marzą, tylko o długotrwałym i okrutnym zarzynaniu polskich krów.
 
Ktoś, kto nie zna wsi i słucha dziś polityków PSL oraz ogląda ich plakaty, może sobie wyrobić najgorszy obraz polskiej wsi – jako siedliska okrutników i sadystów, myślących tylko o nabijaniu kabzy kosztem cierpienia zwierząt. Rzeźnicy z PSL przywołują fałszywy obraz wsi z dość podłej piosenki „Chłop żywemu nie przepuści”.
 
Polska wieś, polscy rolnicy to najczęściej ludzie o wysokiej wrażliwości. Prawdziwy rolnik dba o swoje zwierzęta i nie chce by niepotrzebnie cierpiały. Prawdziwy rolnik widząc cierpienie zwierząt, sam cierpi razem z nimi. I prawdziwy rolnik nie chce, żeby jego zwierzęta, troskliwie przez niego wypielęgnowane, które musi sprzedać, były zabijane w sposób okrutny ponad miarę.
 
Prawdziwy rolnik nic też nie korzysta na uboju rytualnym. To jest biznes paru rzeźników, którzy podszywają się pod interes polskiej wsi, a sami, jeśli tylko mogą, kantują chłopów na skupie zwierząt, ile wlezie. Obrońcy wsi się znaleźli, psiakrew!
 
Prawdziwy rolnik mógłby skorzystać bardzo wiele, gdyby dzięki promocji polskiego mięsa, z kraju bez uboju rytualnego, udało się zdobyć rynki europejskie. To się zresztą już zaczęło dziać, sam minister Kalemba przyznał, ze od początku roku eksport mięsa wołowego na rynku UE wzrósł o 25 procent, a to znaczy, że zyski z eksportu do Europy są większe niż strat z braku eksportu na Bliski Wschód. Przy zręcznej, mądrej promocji, efekty gospodarcze mogą być coraz większe.
 
Niech więc rzeźnicy z PSL, skrzętnie zabiegający o własne biznesy, nie podszywają się pod interes polskich rolników i niech nie obrażają godności polskiej wsi.
 
Niech się raczej wytłumaczą, ile przez nich polska wieś straciła w UE. Co najmniej sześć miliardów Euro według moich obliczeń...
 
Fałszywi obrońcy wsi, którzy od dawna już jej nie reprezentują...

Janusz Wojciechowski
[fot. PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook