Jedynie prawda jest ciekawa


Przyjaciel Polski i Polaków nowym papieżem?

13.03.2013

Węgry mogą okazać się fundamentalne dla całej kultury i tradycji chrześcijańskiej w Europie. To Węgry dziś dają przykład powrotu narodu i państwa na łono chrześcijaństwa, tradycji, rodziny i moralności – pisze Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Niewykluczone, że Arcybiskup Budapesztu Peter Erdo zostanie wybrany na Urząd Piotrowy, co miałoby niezwykłą symbolikę w świetle zbliżającego się w najbliższych dniach Święta Narodowego Węgier.

Byłoby to wyrazem wielkiego wsparcia dla fundamentalnych przemian dokonywanych obecnie na Węgrzech, które mogą okazać się fundamentalne dla całej kultury i tradycji chrześcijańskiej w Europie. To Węgry dziś dają przykład powrotu narodu i państwa na łono chrześcijaństwa, tradycji, rodziny i moralności. To przeciw Węgrom dziś mobilizują się światowe siły liberalizmu, lichwy i poprawności politycznej oraz wielkie koncerny i spekulanci, które dalej chcą żerować na pracy Węgrów i ich narodowym majątku. To euro biurokraci z kanclerz A. Merkel chcą dyktować dziś Węgrom, jak mają żyć, jak tworzyć własną Konstytucję, jak głosować i w co wierzyć.

To właśnie arcybiskup Peter Erdo, który w 1999r. otrzymał sakrę osobiście z rąk Papieża Polaka – Jana Pawła II – jest jednym z najmłodszych kardynałów – ma zaledwie 61 lat.

Arcybiskup Peter Erdo doskonale rozumie rolę mediów mętnego nurtu. Jako profesor prawa kanonicznego wielokrotnie podkreślał, że prezentacja chrześcijańskiej wiary, tradycji kościoła katolickiego i historii we współczesnych mediach pełna jest kłamstw i dezinformacji. Ten właśnie kardynał wie i rozumie doskonale, na czym polegają aktualne zagrożenia w sferze laicyzacji świata i utrata wartości etycznych w podobno zjednoczonej Europie.

Mieliśmy i my Polacy dni Dumy, Chwały i Radości, może będą je mieli i Węgrzy. Tak jak wybór Papieża Jana Pawła II w 1978r. otworzył nam, Polakom, wielką szansę na wybicie się na niepodległość, tak i wybór Kardynała Petera Erdo na papieża byłby wielce pomocny dla budowy silnych i sprawiedliwych Węgier, ale również dla całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Może więc przypadające na 15 marca Narodowe Święto Węgier będzie podwójnie radosne nie tylko dla katolików na Węgrzech, ale i w Polsce. Święty Stefan w 1001r. otrzymał od Papieża Sylwestra II koronę królewską na Węgrzech. My, Polacy, życzymy, by historia zatoczyła koło i Pasterzem Kościoła Katolickiego został przedstawiciel tak przyjaznego nam narodu i kraju.

Janusz Szewczak
CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook