Jedynie prawda jest ciekawa


Przerażony Kutz zapowiada "narodowy terror" PiS

16.08.2016

"To zmierza w kierunku narodowego terroru. Kaczyński nie kryje, że działania mają być radykalne, atak brutalny, w władza musi wreszcie odnieść sukces" - przepowiadał w „Newsweeku” reżyser Kazimierz Kutz.

Kutz w rozmowie z Aleksandrą Pawlicką ostrzega przed powracającym za rządów PiS bolszewizmem.

"To jest bolszewizm w czystej postaci, a Macierewicz jest bolszewikiem pełną gębą. Tortury serwowane przez niego biednym powstańcom uświadamiają żałosny poziom państwa. (…) Historia z powstańcami to nie jedyny przykład bolszewizmu obecnej władzy. (…) Polska staje się krajem rewanżu i genetycznej nienawiści. Na nich główny ideolog naszego patriotyzmu buduje świadomość narodową. Ten nasz paskudny nacjonalizm" - powiedział.

Pytany czy Kaczyński jest nacjonalistą, odpowiedział:

"A nie? Jego cel, z którym wcale się nie kryje, to wykarczowanie wszystkiego, co w jego rozumieniu nie jest polskie. Mniejszości, uchodźcy, Unia Europejska, laickość? Negatywny stosunek Kaczyńskiego do Brukseli bierze się właśnie z chęci odrąbania Polsce tej części, dzięki której Europy po rewolucji francuskiej stał się nowoczesna" - mówił Kutz, najwyraźniej zapominając o proeuropejskich deklaracjach prezesa PiS, milionie przyjętych Ukraińców czy faktach dot. uchodźców. 

Nie tylko straszenie bolszewizmem, ale także „niszczeniem ludzi” jest wspólne dla Kutza i części antyrządowego społeczeństwa. 

"PiS zdobyło władzę pozwalającą panować nad wszystkim, blokować instytucje. I co najgorsze, niszczyć ludzi. Pan Ziobro, aż się pali, żeby kogoś opluć i wyrzucić poza nawias społeczny. (…) Przekonanie, że po wakacjach się zacznie, jest w Polsce powszechne" - zapowiedział, wskazując kto będzie pierwszymi ofiarami PiS:

"Pierwszą ofiarą będzie prezes Trybunału Konstytucyjnego. Będzie sądzony natychmiast. Profesor Rzepliński jest skazany na pokazowy proces. (…) Na celowniku jest też Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżający PiS-owskie ustawy do Trybunału. Jednak najważniejszym, głównym wrogiem najbliższych miesięcy będą wolne media. Lufy są już wycelowane".

W opinii reżysera główny atak będzie skierowany w stronę „wolnych mediów”.

"W środowisko Adama Michnika, Tomasza Lisa, tygodnika „Polityka” i prywatne telewizje. Na razie wciąż mamy w Polsce wolność, możemy mówić i demonstrować na ulicy nasze niezadowolenie, ale to się za chwilę skończy. Wojenne manewry już są przygotowywane. To zaś oznacza pozaustrojowy i pozaprawny zamach na wolność, zwłaszcza na wolność słowa. Polegać on będzie na likwidowaniu ognisk, które zagrażają ideologii" - powiedział, dodając:

"Przecież PiS najchętniej poćwiartowałoby Michnika i Lisa, a następnie rzuciło dzikim stworom na pożarcie. (…) Nie mówię, że będą zabijać, ale będą niszczyć". 

kk/Newsweek

[fot. YouTube/teatrgroteska]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook