Jedynie prawda jest ciekawa


Przerażony Kutz zapowiada "narodowy terror" PiS

16.08.2016

"To zmierza w kierunku narodowego terroru. Kaczyński nie kryje, że działania mają być radykalne, atak brutalny, w władza musi wreszcie odnieść sukces" - przepowiadał w „Newsweeku” reżyser Kazimierz Kutz.

Kutz w rozmowie z Aleksandrą Pawlicką ostrzega przed powracającym za rządów PiS bolszewizmem.

"To jest bolszewizm w czystej postaci, a Macierewicz jest bolszewikiem pełną gębą. Tortury serwowane przez niego biednym powstańcom uświadamiają żałosny poziom państwa. (…) Historia z powstańcami to nie jedyny przykład bolszewizmu obecnej władzy. (…) Polska staje się krajem rewanżu i genetycznej nienawiści. Na nich główny ideolog naszego patriotyzmu buduje świadomość narodową. Ten nasz paskudny nacjonalizm" - powiedział.

Pytany czy Kaczyński jest nacjonalistą, odpowiedział:

"A nie? Jego cel, z którym wcale się nie kryje, to wykarczowanie wszystkiego, co w jego rozumieniu nie jest polskie. Mniejszości, uchodźcy, Unia Europejska, laickość? Negatywny stosunek Kaczyńskiego do Brukseli bierze się właśnie z chęci odrąbania Polsce tej części, dzięki której Europy po rewolucji francuskiej stał się nowoczesna" - mówił Kutz, najwyraźniej zapominając o proeuropejskich deklaracjach prezesa PiS, milionie przyjętych Ukraińców czy faktach dot. uchodźców. 

Nie tylko straszenie bolszewizmem, ale także „niszczeniem ludzi” jest wspólne dla Kutza i części antyrządowego społeczeństwa. 

"PiS zdobyło władzę pozwalającą panować nad wszystkim, blokować instytucje. I co najgorsze, niszczyć ludzi. Pan Ziobro, aż się pali, żeby kogoś opluć i wyrzucić poza nawias społeczny. (…) Przekonanie, że po wakacjach się zacznie, jest w Polsce powszechne" - zapowiedział, wskazując kto będzie pierwszymi ofiarami PiS:

"Pierwszą ofiarą będzie prezes Trybunału Konstytucyjnego. Będzie sądzony natychmiast. Profesor Rzepliński jest skazany na pokazowy proces. (…) Na celowniku jest też Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżający PiS-owskie ustawy do Trybunału. Jednak najważniejszym, głównym wrogiem najbliższych miesięcy będą wolne media. Lufy są już wycelowane".

W opinii reżysera główny atak będzie skierowany w stronę „wolnych mediów”.

"W środowisko Adama Michnika, Tomasza Lisa, tygodnika „Polityka” i prywatne telewizje. Na razie wciąż mamy w Polsce wolność, możemy mówić i demonstrować na ulicy nasze niezadowolenie, ale to się za chwilę skończy. Wojenne manewry już są przygotowywane. To zaś oznacza pozaustrojowy i pozaprawny zamach na wolność, zwłaszcza na wolność słowa. Polegać on będzie na likwidowaniu ognisk, które zagrażają ideologii" - powiedział, dodając:

"Przecież PiS najchętniej poćwiartowałoby Michnika i Lisa, a następnie rzuciło dzikim stworom na pożarcie. (…) Nie mówię, że będą zabijać, ale będą niszczyć". 

kk/Newsweek

[fot. YouTube/teatrgroteska]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook