Jedynie prawda jest ciekawa


Przemysł pogardy 2.0. Ważny wywiad we "wSieci"!

23.05.2016

"Wobec Andrzeja Dudy stosuje się te same techniki, którymi próbowano zniszczyć śp. Lecha Kaczyńskiego".

„Wobec Andrzeja Dudy stosuje się te same techniki, którymi próbowano zniszczyć śp. Lecha Kaczyńskiego. Na szczęście świat jest już inny, umiemy stawiać opór, a wielu ludzi uodporniło się na te wszystkie wrzutki i prowokacje” – mówi Sławomir Kmiecik. W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” z dziennikarzem, publicystą, autorem książek „Przemysł pogardy”, „Przemysł pogardy 2” i „Cel: Andrzej Duda”, rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

„To są te same metody, te same techniki, te same kalki myślowe, którymi posługiwano się, atakując śp. prezydenta Kaczyńskiego. I robią to ci sami ludzie, te same środowiska. Można nawet powiedzieć, że jest to przemysł pogardy 2.0, a więc zasadniczo to samo, co poprzednio, ale w wersji ulepszonej, poprawionej, z innowacjami” – mówi Sławomir Kmiecik.

Autor książki „Cel: Andrzej Duda” przypomina o genezie zjawiska: - Zanim Dudę zaatakowano, próbowano go najpierw lekceważyć. To się zaczęło już 11 listopada 2014 r., w dniu ogłoszenia jego kandydatury. Pamiętamy, jak Bronisław Komorowski udawał, że nie rozróżnia kandydata PiS od szefa „Solidarności” Piotra Dudy. Andrzej Duda miał być „królikiem z kapelusza”, „panem Nikt”, „kandydatem zastępczym”, „giermkiem” czy „czeladnikiem”. Oczywiście Duda nie był wówczas pierwszoplanowym politykiem, ale też nie był kimś bez dorobku czy też bez poważnego potencjału. Później pojawiły się ośmieszanie, jakieś porównania do plastikowej polewaczki, aż wreszcie, zgodnie z zasadą Gandhiego, weszliśmy w fazę zwalczania.

Po 24 maja ataki się zintensyfikowały. Przeciwnicy prezydenta Dudy zyskali też nowe narzędzia: „(…) zaczął się kolejny etap, czyli kreowanie jakiejś wizji dyktatury rzekomo grożącej Polsce, mówienie o „pierwszym akcie tragedii”, hasło „zbiórki na trotyl dla nowego prezydenta”, rzucanie zdań typu „jedyną szansą dla Polski jest drugi tupolew (…). Internet w porównaniu z okresem prezydentury Lecha Kaczyńskiego bardzo zyskał na znaczeniu. Żyjemy w świecie mediów społecznościowych, Facebooka i Twittera, które dekadę temu dopiero raczkowały. Choć należy pamiętać, że już w dniu zwycięstwa Lecha Kaczyńskiego uruchomiono takie strony jak Spieprzajdziadu.com czy Chomiks.com, wyszydzające głowę państwa” – przypomina Sławomir Kmiecik.

Więcej o „przemyśle pogardy” wobec śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Prezydenta Andrzeja Dudy w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 23 maja br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook