Jedynie prawda jest ciekawa


Przełomiec: „USA ostatnią nadzieją Ukrainy”

12.02.2015

Dostarczanie broni to jedyne sensowne rozwiązanie. Obama zaczyna się łamać i powiedział, że jeżeli nie uda się znaleźć pokojowego rozwiązania to Stany Zjednoczone zaczną dostarczać broń –powiedziała w Poranku Wnet Maria Przełomiec dziennikarka, twórca programu „Studia Wschód”.

Według niej UE i NATO zaznaczyły, że jako instytucje nie będą dostarczać broni Ukrainie, ale mogą to robić kraje członkowskie. „Czyli pozostaje tylko nadzieja, że USA pomogą Ukrainie i utrzymają pokój w Europie” –zaznaczyła Przełomiec.

Dzinnikarka i znawczyni Wschodu odniosła się także do sytuacji na Białorusi, gdzie odbył się szczyt ws. Ukrainy. „Łukaszenko w porównaniu z Putinem zaczyna wyglądać na przyzwoitego polityka. Białoruski prezydent jest obecnie w fazie pożyczania pieniędzy od Rosji, ale chce również być na szczycie partnerstwa w Rydze traktowany jak inny, dlatego puszcza oko do zachodu” – przekonywała.

Jej zdaniem znaczną część Białoruskiego budżetu stanowią zyski ze sprzedaż ropy naftowej na zachód, którą po preferencyjnych cenach Mińsk kupuje od Rosji. „Łukaszenko się boi podobnej sytuacji jak na Ukrainie, dlatego wprowadza specjalne ustawy, które mają jej bronić przed zielonymi ludzikami. Teraz wprowadził nowy twór w języku dyplomacji czyli przyjazna neutralność wobec Rosji oraz Ukrainy zarazem” -podkreślił gość Poranka Wnet.

Zdaniem Marii Przełomiec prezydent Rosji nie cofnie się ze swojej polityki i jest gotowy podeptać każdy podpisany traktat międzynarodowy, bo już do tej pory złamał niemal wszystkie zapisy prawa międzynarodowego. „Putin jest zdeterminowany aby bronić swojej władzy za wszelką cenę. Dlatego jest tak niebezpieczny” - dodała.

Przełomiec podkreślała, że słabość przywódców Unii Europejskiej napędza prezydenta Rosji - Zapowiedzi, że sankcje są niepotrzebne, że nie chcemy żadnej zimnej wojny jak to zaznaczył Nikolas Sarkozy, dają poczucie siły Putinowi, który może się spóźniać godzinę na spotkania z czołowymi przedstawicielami Europy.

Ryb, radiownet.pl

Fot. [ecs.org.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook