Jedynie prawda jest ciekawa


Przełomiec: „USA ostatnią nadzieją Ukrainy”

12.02.2015

Dostarczanie broni to jedyne sensowne rozwiązanie. Obama zaczyna się łamać i powiedział, że jeżeli nie uda się znaleźć pokojowego rozwiązania to Stany Zjednoczone zaczną dostarczać broń –powiedziała w Poranku Wnet Maria Przełomiec dziennikarka, twórca programu „Studia Wschód”.

Według niej UE i NATO zaznaczyły, że jako instytucje nie będą dostarczać broni Ukrainie, ale mogą to robić kraje członkowskie. „Czyli pozostaje tylko nadzieja, że USA pomogą Ukrainie i utrzymają pokój w Europie” –zaznaczyła Przełomiec.

Dzinnikarka i znawczyni Wschodu odniosła się także do sytuacji na Białorusi, gdzie odbył się szczyt ws. Ukrainy. „Łukaszenko w porównaniu z Putinem zaczyna wyglądać na przyzwoitego polityka. Białoruski prezydent jest obecnie w fazie pożyczania pieniędzy od Rosji, ale chce również być na szczycie partnerstwa w Rydze traktowany jak inny, dlatego puszcza oko do zachodu” – przekonywała.

Jej zdaniem znaczną część Białoruskiego budżetu stanowią zyski ze sprzedaż ropy naftowej na zachód, którą po preferencyjnych cenach Mińsk kupuje od Rosji. „Łukaszenko się boi podobnej sytuacji jak na Ukrainie, dlatego wprowadza specjalne ustawy, które mają jej bronić przed zielonymi ludzikami. Teraz wprowadził nowy twór w języku dyplomacji czyli przyjazna neutralność wobec Rosji oraz Ukrainy zarazem” -podkreślił gość Poranka Wnet.

Zdaniem Marii Przełomiec prezydent Rosji nie cofnie się ze swojej polityki i jest gotowy podeptać każdy podpisany traktat międzynarodowy, bo już do tej pory złamał niemal wszystkie zapisy prawa międzynarodowego. „Putin jest zdeterminowany aby bronić swojej władzy za wszelką cenę. Dlatego jest tak niebezpieczny” - dodała.

Przełomiec podkreślała, że słabość przywódców Unii Europejskiej napędza prezydenta Rosji - Zapowiedzi, że sankcje są niepotrzebne, że nie chcemy żadnej zimnej wojny jak to zaznaczył Nikolas Sarkozy, dają poczucie siły Putinowi, który może się spóźniać godzinę na spotkania z czołowymi przedstawicielami Europy.

Ryb, radiownet.pl

Fot. [ecs.org.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook