Jedynie prawda jest ciekawa


Przełomiec: „USA ostatnią nadzieją Ukrainy”

12.02.2015

Dostarczanie broni to jedyne sensowne rozwiązanie. Obama zaczyna się łamać i powiedział, że jeżeli nie uda się znaleźć pokojowego rozwiązania to Stany Zjednoczone zaczną dostarczać broń –powiedziała w Poranku Wnet Maria Przełomiec dziennikarka, twórca programu „Studia Wschód”.

Według niej UE i NATO zaznaczyły, że jako instytucje nie będą dostarczać broni Ukrainie, ale mogą to robić kraje członkowskie. „Czyli pozostaje tylko nadzieja, że USA pomogą Ukrainie i utrzymają pokój w Europie” –zaznaczyła Przełomiec.

Dzinnikarka i znawczyni Wschodu odniosła się także do sytuacji na Białorusi, gdzie odbył się szczyt ws. Ukrainy. „Łukaszenko w porównaniu z Putinem zaczyna wyglądać na przyzwoitego polityka. Białoruski prezydent jest obecnie w fazie pożyczania pieniędzy od Rosji, ale chce również być na szczycie partnerstwa w Rydze traktowany jak inny, dlatego puszcza oko do zachodu” – przekonywała.

Jej zdaniem znaczną część Białoruskiego budżetu stanowią zyski ze sprzedaż ropy naftowej na zachód, którą po preferencyjnych cenach Mińsk kupuje od Rosji. „Łukaszenko się boi podobnej sytuacji jak na Ukrainie, dlatego wprowadza specjalne ustawy, które mają jej bronić przed zielonymi ludzikami. Teraz wprowadził nowy twór w języku dyplomacji czyli przyjazna neutralność wobec Rosji oraz Ukrainy zarazem” -podkreślił gość Poranka Wnet.

Zdaniem Marii Przełomiec prezydent Rosji nie cofnie się ze swojej polityki i jest gotowy podeptać każdy podpisany traktat międzynarodowy, bo już do tej pory złamał niemal wszystkie zapisy prawa międzynarodowego. „Putin jest zdeterminowany aby bronić swojej władzy za wszelką cenę. Dlatego jest tak niebezpieczny” - dodała.

Przełomiec podkreślała, że słabość przywódców Unii Europejskiej napędza prezydenta Rosji - Zapowiedzi, że sankcje są niepotrzebne, że nie chcemy żadnej zimnej wojny jak to zaznaczył Nikolas Sarkozy, dają poczucie siły Putinowi, który może się spóźniać godzinę na spotkania z czołowymi przedstawicielami Europy.

Ryb, radiownet.pl

Fot. [ecs.org.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook